שתף קטע נבחר

חשד: גנבו מטול RPG מבסיס צה"ל

חקירת שב"כ הובילה למעצר שלושה סוחרי אמצעי לחימה פלסטינים מהעיירה תייסיר. הם הסגירו לידי כוחות הביטחון אמצעי לחימה שגנבו, בהם מקלע נגב, מטול רימונים, רימוני עשן ותחמושת

 

גנבו וסחרו במטול רימונים, רובה ורימוני עשן  ()
גנבו וסחרו במטול רימונים, רובה ורימוני עשן

שב"כ חשף חוליית סוחרי נשק פלסטינים שהיו מעורבים בגניבת אמצעי לחימה מבסיס צה"ל ובסחר באמצעי לחימה. כוחות מגדוד אריות הירדן שאחראי על הגזרה עצרו שלושה חשודים (בגילאי 19, 30 ו-48) בעיירה תייסיר שבצפון-מערב השומרון. בעקבות המעצר הוסגרו לידי כוחות הביטחון מטול RPG, מקלע נגב, 16 רימוני עשן ותחמושת.

 

במבצע לקחו חלק גם שוטרי מג"ב. כעת חוקרים בצה"ל ובשב"כ מאילו בסיסים באזור או מאילו כוחות שהתאמנו בצפון הבקעה נגנבו אמצעי הלחימה. לפי הערכות בצה"ל, אמצעי לחימה תקניים מסוג אלה עשויים להימכר בגדה בעשרות עד מאות אלפי שקלים ולהגיע גם לגורמי טרור. 

 

את מעצר שלושת סוחרי האמל"ח הפלסטינים ביצעו לוחמות ולוחמים מגדוד אריות הירדן שאחראי על הגזרה. הפעילות עברה ללא אירועים חריגים. בצה"ל ובשב"כ חוקרים כעת מאילו בסיסים באזור או מאילו כוחות שהתאמנו בצפון הבקעה נגנבו אמצעי הלחימה. לפי הערכות בצה"ל, אמצעי לחימה תקניים מסוג אלה עשויים להימכר בגדה בעשרות עד מאות אלפי שקלים ולהגיע גם לגורמי טרור.

כלי הנשק נתפסו ()
כלי הנשק נתפסו
  

 

 

ראש השב"כ נדב ארגמן פירט אתמול בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת את איומי הטרור והצלחת מערכת הביטחון בסיכול פיגועים ביהודה ושומרון. לדבריו, בחינה של מכלול פעילות ארגוני הטרור מלמדת על המשך עלייה ברף האיומים מיהודה ושומרון (בהשוואה לתקופה שקדמה להסלמה). עלייה זו משקפת, לדבריו, את מגמת ההתערערות המתמשכת של היציבות שם.

 

"יצרן הטרור המרכזי בשטח נותר המפגע הבודד, אך במקביל חלה עלייה במשקלן של החוליות העצמאיות", אמר ראש השב"כ והסביר כי הודות לפיתוח יכולות מתקדמות, השיג שב"כ קפיצת מדרגה בפעילות האיתור והסיכול מול תופעת המפגעים הבודדים. כפועל יוצא מכך נעצרו מבעוד מועד כ-400 מפגעים ומפגעות פוטנציאליים, בטרם הצליחו לממש את כוונות הפיגוע. הוא פירט את היקף סיכול פיגועי הטרור בידי שב"כ ביו"ש בשנה שעברה: 344 פיגועים משמעותיים, ביניהם 184 פיגועי ירי, 16 פיגועי חטיפה, 16 פיגועי התאבדות, 86 "פיגועי הקרבה" (לרבות דריסה ודקירה).

 

ראש השב"כ הזהיר כי לקראת חג הפסח עלולים ארגוני הטרור להסלים את המצב ולנסות להוציא לפועל פיגועים. הוא סיכם את שנת 2016 שבה נרצחו 16 ישראלים ואזרח זר ונפצעו 149 (לעומת 20 נרצחים ו-188 פצועים ב-2015).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים