שתף קטע נבחר

עבדות מודרנית: "אתם גונבים לי את השבת"

"העבדות המודרנית מתחילה בזחילה - ובסוף הופכת למפלצת שפוגעת, כמו תמיד, באנשים הפשוטים. רק עבד עובד שבעה ימים בשבוע. מאבק השבת עבר לתל אביב, והוא כבר לא מלווה בזעקות 'שאבעס' של חובשי כיפות". נועם זיגמן משתתף בצערה של העיר שעובדת ללא הפסקה

 

 

משהו מדהים קרה בשנה-שנתיים האחרונות. מאבק השבת, זה שתמיד היה ברחובות, עבר למקום המתורבת יותר. ההפגנות הסוערות של חרדים ברחבי ירושלים במהלך השבת, אינן עוד. מי שנאבק כעת אלה התל-אביבים, בלי הזקנים, בלי הכיפות, והם זועקים "שבת", לא "שאבס".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

התל-אביבים דורשים דבר אחד: שמירה על החוק, בכדי שחבריהם מהחנות הסמוכה לא יפגעו בהם. אבל יש מי שיסבירו ש"להיות עם חופשי בארצנו", זה גם לפתוח את החנויות בשבת, ואז - אז מה אם יש חוק. שהמחוקקים ישנו אותו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

בית הדין הכריע: אתם לא נשואים ולא רווקים

 

"צריך יין השבת? זה במבצע היום". המחוקקים לא ממהרים לשנות, ולמען האמת גם אין סיבה לעשות כן. רק עבד עובד שבעה ימים בשבוע. המדינה כמדינה, הכירה בכך ולכן קיים חוק שעות עבודה ומנוחה.

 

העיר שעובדת ללא הפסקה

אז מי הופך לעבד ביום השבתון שלי ישראל? נכון, המסכנים, החלשים, אלה שאין להם כוח להילחם מצד אחד, ומנגד הם צעירים חסרי מנוח שלא אכפת להם מהמחר. הם רוצים את הכסף כאן ועכשיו. על המצח שלהם טבוע אות הקין – עבד.

 

 (צילום: אורות) (צילום: אורות)
(צילום: אורות)

 

הם יקבלו כל שעה מהשעתיים הנוספות שיעבדו בשבת - 175%, כשהחלוקה תהיה כך: 100% שכר עבודה, 25% גמול עבודה, ו-50% על השעות הנוספות.

 

לאחר מכן הם יברחו לטיול בברלין, יצעקו לנו מרחוק על ה"מילקי" שזול יותר שם, וישאירו בתל אביב את בעלי המכולות עם חור בכיס, כשכל מה שהם רוצים, זה שמירה על החוק, שמירה על שבת, בדיוק כמו יתר העובדים במשק, ובכלל העובדים במגזר הציבורי.

 

ואם נדבר רגע גלויות, קשה לכם עם המילה עבדות? אז נקרא לזה עבדות מודרנית. זו שמתחילה בזחילה, ולבסוף תהפוך למפלצת, כדי שתתאים את עצמה לעיר שתעבוד ללא הפסקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים