שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחקר: כרבע מהגרמנים - אנטישמים מוצהרים

  אם חשבתם שיש גרמניה אחרת, מגיע פרופ' אנדרס צ'יק מגרמניה, עם נתונים מדאיגים בעקבות מחקר שערך: לאנטישמיות המסורתית נוספה אנטישמיות מודרנית - נגד ישראל, ואנטישמיות מוסלמית. וכל זה - ביבשת שבה שנאת הזרים פורחת: "רק בברלין תיעדנו 500 מתקפות אנטישמיות ב-2016. היהודים נתפסים כזרים"

   

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "כ-20%-25% באוכלוסייה הגרמנית מביעים אנטישמיות, כשזה מגיע לביקורת על ישראל": כבר 14 שנים שפרופ' אנדרס צ'יק מגרמניה עורך סקרים על שנאת זרים. תוצאות המחקר האחרון שלו – שמונה עשורים לאחר עליית המשטר הנאצי – מדאיגות מאוד.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  "יש עלייה באנטישמיות, במיוחד בתנועה הימנית הפופוליסטית", הוא קובע בראיון לאולפן ynet. "אך אנחנו רואים גם הבדלים בין אנטישמיות מסורתית, שהיא די נמוכה -לאנטישמיות מודרנית, במיוחד במה שנוגע לביקורת כלפי ישראל, שנמצאת בעלייה גדולה".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  לדברי פרופ' אנדרס, "אנטישמיות מקושרת לדפוסים אחרים של עוינות. אנחנו קוראים לזה עוינות שמבוססת על קבוצות, ומתקשרת להתנגדות למהגרים. בגרמניה האנטישמיות קשורה אף לרגשות אנטי-איסלמיים". לדבריו, "זה יכול להסביר למה יש הרבה פשעי שנאה בגרמניה. בברלין, למשל, תיעדנו 500 מתקפות כלפי יהודים בשנת 2016. אפשר להסביר זאת בכך שיהודים לא נתפסים כחלק אינטגרלי בחברה, אלא כזרים".

   

  בהסתמך על המחקר, היית אומר שיהודים נמצאים היום בסכנה בגרמניה?

   

  "כן, סכנה מוחשית, והיא מגיעה מצדדים שונים מאוד. יש אנטישמיות בתוך האוכלוסייה המרכזית, יש כאמור אנטישמיות מודרנית שמתבטאת בהתנגדות לישראל, ויש גם המון אנטישמיות מוסלמית, מצד קהילות מוסלמיות קיצוניות".

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  פרופ' אנדרס מזכיר כי "היו כמה מתקפות בגרמניה על ידי ג'יהאדיסטים על האוכלוסייה הגרמנית, והאידיאולוגיה שלהם היא די אנטישמית. לכן יש סכנה גם לקהילה היהודית בגרמניה, כפי שעולה ממחקרים שערכנו על תפיסת הסיכון. זה מגביל את החיים החברתיים התקינים".

   

  פרופ' אנדרס הציג את מחקרו בכנס הבינלאומי "תעשיית השנאה", שנערך בשבוע שעבר במכון "משואה" ללימודי השואה, בתל יצחק, לרגל פתיחת תערוכת הקבע החדשה בנושא גזענות ואנטישמיות.

   

  האנטישמיות, הוא קובע, לא הולכת להיעלם, אפילו שלעתים טועים לחשוב שהימין האירופי הפך לפרו-ישראלי בגלל שנאתו למוסלמים. "זה לא מגביל את האנטישמיות נגד יהודים במדינה, כך שהתמונה מורכבת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים