שתף קטע נבחר

"לא נבנה אם המדינה לא תשקיע בתשתיות"

בכנס איגוד מהנדסי הערים באילת הבהיר יו"ר מרכז השלטון המקומי כי פיתוח הערים תלוי בהשקעה בתשתיות - "לא נבנה דירה אחת אם לא נקבל את כל מה שצריך". בתגובה להתנגדות ארגונים ירוקים לתוואי הרכבת לאילת אמר ראש עיריית אילת: "גם בעיר חיים 65 אלף 'בעלי חיים' - גם להם צריך לדאוג"

"ראשי הרשויות מחויבים לפתרונות הדיור - אבל לא נסכים לבנות ללא פיתוח והקמת תשתיות בסמוך. לא נבנה דירה אחת אם לא נקבל את כל מה שצריך", כך אמר היום (ג') ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס בכנס איגוד מהנדסי הערים באילת. "המדינה מכניסה כסף רב לכיסה על שיווק יחידות דיור - זה צריך להיפסק, ו-20% מזה לפחות צריך ללכת לעיירות בפריפריה".

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

בהתייחס להתנגדות ארגונים ירוקים להקמת תוואי הרכבת לעיר, אמר ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי - "יש לזכור שגם בעיר אילת חיים 65 אלף 'בעלי חיים' - וגם להם צריך לדאוג".

 

"המדינה מתכננת כ-2 וחצי מיליון יחידות דיור אשר יבנו קודם כל במרכזי הערים", הוסיף יו"ר איגוד מהנדסי הערים ברשויות המקומיות ומהנדס העיר נתניה, אדר' אבנר אקרמן. "חייבים לאפשר לרשויות לקבוע את סל התשתיות ההכרחי להתפתחות הערים לרבות תחבורה ציבורית בתוכן על מנת שהתחבורה תשרת את הצרכים של היישוב, תשתית לאומית שתאפשר לרשויות המקומיות לייצר לעצמן את סדרי העדיפויות זו תשתית לאומית נכונה".

 

"כל בר דעת מבין ש-250 רשויות במדינה קטנה כמו שלנו זה הרבה יותר מדי", הוסיף יו"ר יושבי ראש הוועדות המרחביות, רון מוסקוביץ. "הפתרון הוא לבדוק היכן יש אפשרות לעשות, תוך הסכמה הדדית, איחוד רשויות. אם לא נעבור לתכנון עתידי הכולל הסתכלות מרחבית ואזורית - נמצא עצמנו עם יישובים קטנים עם תשתיות בנויות אך ללא אפשרות כלכלית להחזיק את המקומות האלה".

 

עוד בערוץ הנדל"ן:

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים