שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בית"ר ירושלים: "השחקנים יירדו מהמגרש אם ישמעו קריאות גזעניות"
  הנהלת המועדון מסרה: "אם השחקנים ישמעו קריאות גזעניות במהלך חימום או משחק הם יירדו מהמגרש, שירים כאלה עלולים להרחיק את המועדון מהשתתפות במפעלים האירופיים"

   

  צפו באוהדי בית"ר בסרט "טהורה לעד"    (צילום: עפר מאיר)

  צפו באוהדי בית"ר בסרט "טהורה לעד"    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שחקני בית"ר ירושלים יירדו מכר הדשא אם ישמעו קריאות גזעניות מצד הקהל במהלך משחקים. כך הודיעה רשמית הנהלת המועדון. כידוע, בית"ר ספגה לא מעט עונשים במהלך ההיסטוריה בגלל קריאות גזעניות מצד אוהדיה.

   

  אם בית"ר ירושלים תרד מכר הדשא היא עלולה לספוג עונש של הורדת ליגה. בהתאחדות הבהירו: "המועדון לא יכול לקחת את החוק לידיו. יש את שלושת השלבים ועל השופטים והקבוצות לפעול לפיהם". 

   

   

  בהודעת המועדון נאמר: "אנו מודיעים כי אם יושמעו שירים בעלי נופך גזעני בקרב יציעי אוהדי בית"ר ירושלים, לרבות "הנה היא עולה הקבוצה הגזענית" ו-"שיישרף לכם הכפר", הקבוצה תרד מכר הדשא, גם אם זה יהיה בזמן משחק או בזמן חימום ולא תשוב למגרש. כל ההשלכות למעשה זה ידועות, כולל אי קיומו של משחק. אם באירופה השירים הללו מוכרים כחלק מהרפרטואר הגזעני ובעקבות כך נענש המועדון באופן כבד, הן כלכלית, הן מקצועית ובעיקר תדמיתית, אנו מוצאים מקום כי גם בארץ יוכרו שירים אלו כבעלי אמירה גזענית".

   

  אוהדי בית"ר ירושלים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  אוהדי בית"ר ירושלים (צילום: ראובן שוורץ)

   

  "שירים אלו עלולים להרחיק את המועדון מהשתתפות במפעלים האירופים לשנים רבות (כפי שקרה למועדונים גדולים באנגליה). חלק מההישגיות ותקיעות יתד בצמרת הכדורגל הישראלי תלויות ישירות בהשתתפות קבועה במפעלים האירופיים, ללא זאת אין זכות קיום למועדון גדול כבית"ר ירושלים בכדורגל הישראלי".

   

  עוד נמסר מהמועדון: "השחקנים יונחו שאם יושמעו שירים אלו לרדת ישירות מכר הדשא. יש המפרשים תפיסה זאת כהתנגחות בקהל שלנו, אך ההיפך הוא הנכון. אנו קוראים לקהל הגדול שלנו, המתנגד לקריאות מעין אלו, להשמיע את קולו ולהתנגד נחרצות לנוכחות של שירים אלו ביציעי אוהדי בית״ר ירושלים. אנו נוקטים בפעולות אלו על מנת שמשפחות יוכלו להגיע למשחקי בית"ר ירושלים וליהנות מכדורגל ומאווירה נעימה ואוהדת. הרי שום הורה לא מוכן שילדיו יספגו אווירת שנאה וגזענות. אלי טביב, אשר חווה גזענות, לא מוכן שמועדון הכדורגל שהוא עומד בראשו יהיה מזוהה עם תופעה שלילית זו".

   

  לא מוכן להיות מזוהה עם גזענות. טביב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  לא מוכן להיות מזוהה עם גזענות. טביב(צילום: אורן אהרוני)

   

  סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ בתגובה על הודעת המועדון לגבי הירידה מהדשא במקרה של קריאות גזעניות: "אני מברך את בית"ר ירושלים על הצעדים החריפים במלחמה בגזענות. קבוצה שמתחייבת לרדת מהמגרש במידה ויושמעו קריאות גזעניות מכריזה מלחמת חורמה בתופעות הפסולות במגרשים, וזה לא מובן מאליו. כאוהד בית"ר אני מרגיש שצעדים מסוג זה יכולים להחזיר קהל רב שהתרחק מהקבוצה בשנים האחרונות. עיריית ירושלים הובילה מהלכים משמעותיים למיגור הגזענות ואני משוכנע שפעולות אלו של הקבוצה יתוגמלו על ידי העירייה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים