שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחיר למשתכן: "באוצר מציגים תמונה ורודה מדי"
  יממה לאחר פרסום דו"ח בנק ישראל, בשוק תומכים בביקורת על תכנית מחיר למשתכן: "לאוצר יש אינטרס להציג הוזלת מחירים לזוגות הצעירים. בנק ישראל מציג את התמונה הרחבה - ומן הסתם היא לא ורודה כפי שהוצגה", אמר הכלכלן הראשי של בית ההשקעות IBI בראיון באולפן ynet. צפו בראיון

  יממה לאחר פרסום דו"ח בנק ישראל, בו נטען כי תכנית מחיר למשתכן רק העלתה את הביקוש לדירות - בשוק תומכים בביקורת על תכנית הדגל של משרד האוצר. "שוק הדיור הוא לא הומוגני, וכל אחד יכול לאתר את הנתונים שהוא מחפש. מה שבטוח הוא שהתמונה לא ורודה כפי שמציגים אותה באוצר", אמר הבוקר רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות IBI בראיון באולפן ynet. צפו בדיון:

  צילום: חגי דקל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "למשרד האוצר יש אינטרס מאוד גדול בהצגת מצב של הוזלת מחירים לזוגות הצעירים. לא מדובר בשוק הומוגני - וכל אחד יכול למצוא את הנתונים שהוא מחפש. בנק ישראל מציג את התמונה הרחבה, ומן הסתם היא לא ורודה כמו שהאוצר מציג אותה", אמר גוזלן.

   

  "סביר מאוד שתכנית מחיר למשתכן הגדילה את הביקוש לדירות - מדובר בקונים פוטנציאליים שללא התכנית היו ממשיכים לגור בשכירות", הוסיף גוזלן. "הבעיה עלולה להיווצר כשבניית הדירות תסתיים, וכל אותם הקונים שהתכוונו להשכיר אותן יגלו שאין ביקוש עבורן. מדובר למעשה בסוג החשיבה שמייצר בועת נדל"ן".

   

  "הסיכון הגדול ביותר בסיטואציה הזו הוא עלייה בשיעורי האבטלה - אשר כיום נמצאים בשפל של כל הזמנים", הוסיף. "השוק מתקיים באופן מחזורי - וכאשר נתוני האבטלה יעלו, הסיכון שבמשכנתאות יעלה באופן משמעותי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחיר למשתכן: "באוצר מציגים תמונה ורודה מדי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים