שתף קטע נבחר

שנתיים מאסר לנאשמים בפרשת הירי בטביב

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את הסדר הטיעון של הפרקליטות עם שניים מהנאשמים, סעיף ניסיון הרצח נמחק. על ישראל חיים (קדושים) ושירן דהרי נגזרו שנתיים מאסר בפועל בגין קשירת קשר לרצח

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ב') שנתיים מאסר בפועל על ישראל חיים (קדושים) ושירן דהרי בפרשת הירי לעברו של בעלי בית"ר ירושלים, אלי טביב. השניים הודו והורשעו בקשירת קשר לרצח לאחר הסדר טיעון.

 

בעקבות קשיים ראייתיים נחתמה עם הפרקליטות עסקת טיעון וסעיף נסיון הרצח שיוחס להם תחילה נמחק מהאישום.

 

 

דהרי בביהמ"ש, היום (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
דהרי בביהמ"ש, היום(צילום: אורן אהרוני)

 

השופטים לפני הקראת העונש (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
השופטים לפני הקראת העונש(צילום: אורן אהרוני)

 

אלי טביב, לאחר החבלה בידו מניסיון הירי ב-2015 (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אלי טביב, לאחר החבלה בידו מניסיון הירי ב-2015(צילום: ראובן שוורץ)

 

כזכור, ביולי 2015 הגישה פרקליטות מחוז ת"א כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד חיים (קדושים), דהרי ודמיטרי רובינסקי. באישום המקורי יוחס להם כי ניסו לרצוח את טביב, שאז שימש כבעלים של הפועל ת"א, ב-1 במארס באותה שנה.

 

כתבי האישום המקוריים, שהוגשו על ידי הפרקליט, עו"ד צחי הבדלי, תיארו במקור כיצד השלושה החליטו לחסלו. הם אירגנו קטנוע שהיה שייך לישראל חיים, קסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. אז נטען כי רובינסקי ודהרי ארבו לטביב סמוך לחצות עד שהגיע לביתו. הוא החנה את רכבו וברגע זה, התקרבו השניים רכובים על הקטנוע. טביב הבחין בהם וחשד כי השניים עלולים לפגוע בו.

 

עו"ד שי נודל (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
עו"ד שי נודל(צילום: עופר עמרם)

עו"ד ירום הלוי (מימין) ועו"ד משה שרמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד ירום הלוי (מימין) ועו"ד משה שרמן(צילום: מוטי קמחי)

 

בעקבות זאת, הוא היטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, הקטנוע נעצר סמוך לרכב ונטען כי דהרי הוא זה שירד מכלי התחבורה, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה

 כדורים לתוך הרכב דרך החלון. הוא עלה חזרה על הקטנוע והשניים נסעו משם במהירות. בסופו של דבר, טביב רק נפגע פגיעה קלה בזרועו.

 

בעקבות הקושי הראייתי וההסדר, הוגש כתב אישום מתוקן המתאר אמנם את הקשר שלהם לאירוע עם השתלשלות אירועים דומה - אך ללא שמות המעורבים בביצוע הירי עצמו. כלומר, הנאשמים הודו בביצוע עבירות קשירת קשר לרצח, אך ללא הזהות של היורה והרוכב שהוציאו לפועל את הירי. עורך הדין שי נודל, ייצג בתיק יחד עם משה שרמן את ישראל חיים, וירום הלוי את שירן דהרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
חיים ודהרי בביהמ"ש, היום
צילום: אורן אהרוני
מומלצים