שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הסכם גג לבניית 17 אלף דירות בבית שמש

  שרי האוצר והשיכון חתמו על הסכם גג ענק שנועד לעמוד ביעד שיווקי של 2,500 יח"ד בשנה. אלפי דירות ישווקו במסגרת "מחיר למשתכן". גלנט: "מענה משולב לאוכלוסייה הכללית ולאוכלוסייה החרדית"

  הסכם גג ענק נחתם היום בבית שמש: בעיר ישווקו בשנים הקרובות 17,000 דירות. כיום ישנן מעל ל-3,000 יחידות דיור כבר בשלבי מכרזים משווקים והתכנון הוא לעמוד ביעד שיווקי של 2,500 יחידות דיור בשנה אשר ישווקו לאוכלוסיות מגוונות.

   

  במסגרת הסכמי הגג יוקמו מוסדות ציבוריים וביניהם 41 מעונות יום, 229 כיתות גני ילדים, 1,483 כיתות בבתי ספר יסודיים, 52 כיתות חינוך מיוחד, 91 בתי כנסת, 8 מתנ"סים, 8 אולמות ספורט, 5 ספריות ועוד. 

  שכונת רמת בית שמש (צילום: נחשון פיליפסון) (צילום: נחשון פיליפסון)
  שכונת רמת בית שמש(צילום: נחשון פיליפסון)
   

  הסכם זה משלים את העיקרון המנחה של הסכמי הגג לספק לרשות המקומית את האמצעים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור. מודל זה בא לענות במהירות יחסית על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין.

   

  מתוך 17,000 יחידות הדיור, אלפי דירות ישווקו במסגרת פרויקט מחיר למשתכן , כאשר עד כה ישנם 1,849 זכאים במסגרת הפרויקט בעיר.

   

  כנגזרת מהגדלת יחידות הדיור בעיר יסופקו גם פתרונות תחבורתיים וביניהם מספר צעדים שיינקטו במטרה להקל על התחבורה אל ומתוך העיר. פתיחת כביש 38 לתנועה דו-מסלולית, הקמת מחלף חדש, הקמת גשרים, סלילת דרכים ראשיות והקצאת תקציב לשם בניית נתיב תחבורה ציבורי חדש בכביש מרכזי פנימי בבית שמש על מנת להקל על התחבורה הציבורית אל העיר.

   

  כחלון: "עברנו משבר בשבועות האחרונים"

  שר האוצר, משה כחלון: " עברנו משבר בשבועות האחרונים. אם היינו הולכים לבחירות אף אחד לא היה כאן היום. הזוגות הצעירים היו הולכים לקרוא תהילים. גם הנכים היו צריכים לחכות שנה נוספת להעלאת הקצבאות. בבחירות אתה יודע איך אתה נכנס, אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא. ‏האחריות שגילינו פה הייתה מתבקשת ומחויבת וגם שילמתי עליה מחיר פוליטי. כמו שאמרתי בעבר, אני מוכן לשלם את המחיר בשביל הזוגות הצעירים. לצערי הרב, לא כולם חושבים ככה".

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון בטקס החתימה על הסכם הגג (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון בטקס החתימה על הסכם הגג(צילום: עמית שאבי)
   

  שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: ״בית שמש היא העיר הראשונה, בה נותן הסכם הגג מענה משולב לאוכלוסייה הכללית ולאוכלוסייה החרדית. אנו פועלים מתוך הבנה כי חיוני לקיים רב תרבותיות ולפעול מתוך המאחד ולא להיבנות זה על חשבון זה מתוך ניכור וקיטוב. זמן ומחשבה רבים הושקעו במציאת פתרון ייחודי לכלל האוכלוסיות בבית שמש. זהו מקרה בוחן עבור החיים המשותפים של האוכלוסייה הכללית והאוכלוסייה החרדית במקומות רבים ברחבי הארץ. תקוותי היא כי מודל זה יצליח ויהווה מופת לחיים של שותפות והדדיות״.

   

  מנכ״ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: ״ הסכמי הגג בשילוב מחיר למשתכן הופכים את שיווקי רשות מקרקעי ישראל לאפקטיביים בהתמודדות עם משבר הנדל"ן. הסכם הגג בבית שמש מייצר מענה עבור הציבור החרדי הסובל זה שנים ממחסור בדיור".

   

  ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול: "במסגרת ההסכם תקבל בית שמש כמיליארד ש"ח לתשתיות ופרויקטים ברחבי העיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים