שתף קטע נבחר

גדעון סער הכריז על חזרה לפוליטיקה: "תם פסק הזמן, מתכוון לחזק את הליכוד"

בהופעה בסניף הליכוד בעכו הודיע שר הפנים לשעבר על חזרתו לפוליטיקה: "פייר, התגעגעתי", פתח את דבריו והוסיף: "המטרה שלי היא לחזק את הליכוד, ואני מצטער אם זה יאכזב כמה אנשים. יש לי מה לתרום"

 

גדעון סער בעכו (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
גדעון סער בעכו(צילום: אביהו שפירא)
 

השר לשעבר גדעון סער מודיע הערב (יום ב') על חזרתו לחיים הפוליטיים במסגרת הליכוד. "לפני שנתיים וחצי לקחתי פסק זמן. הייתה לי תקופה הכי טובה, הכי נעימה, הכי שקטה. באתי הערב כדי לומר לכם שתם פסק הזמן", אמר בדברים שנשא בכנס בהשתתפות פעילים פוליטיים בעכו. בתום נאומו סירב סער לענות לשאלות בנושא התאגיד ועל האפשרות שיתמודד בעתיד על הנהגת הליכוד.

 

"רציתי להיות עם המשפחה ורציתי להתמודד גם עם אתגרים אחרים", הוסיף. "אמרתי שאני רוצה ללכת עם דוד (בנו הפעוט, א"ר) יד ביד. עכשיו הוא כבר רץ ואני בקושי מדביק אותו, ובינתיים נולדה גם שירה. אני חוזר לפעילות ציבורית ולפעילות פוליטית בתנועת הליכוד. המטרה שלי, ואם זה יאכזב כמה אנשים אני מצטער, היא לחזק את הליכוד לקראת אתגרי העתיד. המטרה שלי היא להבטיח שתנועת הליכוד תוביל את המדינה גם בעתיד. אני רוצה להתייצב ולתרום. ויש לי מה לתרום למדינה ולתנועה".

 

 

 

גדעון סער, אחר הצהריים בעכו (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
גדעון סער, אחר הצהריים בעכו(צילום: אביהו שפירא)
 


 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

קודם לכן הזהיר סער מפני חידוש הלחצים על ישראל להסכים למתווה מדיני על בסיס קווי 67': "אנחנו עוקבים ומזהים סכנה של חזרה על אותו מתווה - התביעה לחזרה לקווי 67' בשינויים כאלה או אחרים, דבר שתמיד האמנו ואנחנו מאמינים שמסכן את עתיד ישראל, שמסכן את ביטחון ישראל. מול הסכנה הזאת צריך לחזק את כוח העמידה של העם ולחזק את הליכוד כתנועה פוליטית הלאומית המרכזית במדינת ישראל"

 

סער פתח את דבריו במילים: "פייר, התגעגתי", וזכה למחיאות כפיים. "ידידיי היקרים, חברי תנועת הליכוד, אנחנו ערב חג הפסח. חג הפסח אנחנו אומרים זמן חירותנו. מהי החירות האמיתית? להיות אנחנו עצמנו. ואנחנו הפכנו לעם עצמאי כשיצאנו ממצרים. ערב הפסח צריכים לשאול את עצמנו קודם כל מי אנחנו? מי אנחנו כמדינה? מי אנחנו כעם?

מי אנחנו כתנועת הליכוד?".

 

סער אמר כי "הליכוד תמיד חרת על דגלו את השמירה על ארץ ישראל והבנייה לאורכה ולרוחבה ועמד על הדברים האלה כחומת המגן של ארץ ישראל. ידענו תקופות לא קלות. אני זוכר מהימים שכיהנתי כשר שמונה שנים לא פשוטות מול ממשל שלא ראה עין בעין את מה שרצינו. אני רוצה לשבח את ראש הממשלה בנימין נתניהו שעמד ושמר על האינטרסים שלנו. אבל הלחצים והבעיות לא מאחורינו".

 

ראש העיר עכו שמעון לנקרי הזכיר כי לאורך השנים הגיע סער ראשון בפריימריז של הליכוד. "אפשר להגיד שזה אירוע מרגש והיסטורי. אנחנו שמחים שאתה חוזר להנהגת הליכוד, ומאמינים שתגיע להנהגת המדינה. אנחנו צריכים בליכוד מנהיגות אחרת, יוזמת, שמאחדת בין חלקיו של העם".

 

סער כאמור לא דיבר על תאגיד השידור הציבורי, שם תוכננה אשתו גאולה אבן-סער להיות מגישת מהדורת החדשות המרכזית. עם ההחלטה להוציא את שידורי החדשות מהתאגיד הקיים, וכעת עם חזרתו של סער לפוליטיקה, לא ברור מה יהיה עתידה המקצועי של אבן-סער.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
גדעון סער, היום בעכו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים