שתף קטע נבחר

הטרגדיה בכנרת: גופות לירון ונחמן אותרו במעמקים

ביום השישי לחיפושים אחר שלושת הנעדרים שנסחפו על מזרני ים אותרו גופות נחמן איטח (21) מביתר עילית ולירון כראדי (17) מנתניה. נמשכים החיפושים אחר הנעדר השלישי, איתמר אוחנה. הגופות אותרו בעומק 25 מטרים, במרחק 600 מטר מהחוף

 

סוף עצוב לחיפושים אחר נחמן איטח ולירון כראדי - ואילו החיפושים אחר הנעדר השלישי עדיין נמשכים: שתי גופות אותרו אמש (יום ב') בכנרת, ביום השישי לחיפושים אחר שלושת הנעדרים שנעלמו בעומק הכנרת בשבוע שעבר. שתי הגופות שאותרו הן של איטח (21) מביתר עילית וכראדי (17) מנתניה. נמשכים החיפושים אחרי איתמר אוחנה (19) מקריית שמונה.

 

שלשום בצהריים החל סונאר של חיל הים, שהותקן על ספינת דיג של ענף הדיג בקיבוץ עין גב, לסרוק את האזור שבו נעלמו שלושת הצעירים ביום רביעי שעבר. למעשה מדובר בשני אתרי חיפוש המרוחקים זה מזה כמה מאות מטרים. לפנות ערב נשאו המאמצים פרי, והסונאר זיהה שני עצמים דמויי אדם במים.

 

הנקודה סומנה, וצוללים ירדו למעמקים ומשו שתי גופות. הגופות נמצאו בעומק של 20-30 מטר, במרחק של יותר מ-600 מטר מהחוף. בעת שהצעירים התהפכו כשהיו על מזרני הים, הם היו במרחק של כ-300 מטר מהחוף. שתי הגופות לא נמצאו סמוכות זו לזו.

 

נעמי, חברתו של נחמן, פרסמה בצאת החג אמש פוסט פרידה בפייסבוק: "נחמן שלי, מלאך קטן שלי. לא הגיע לך. לא הגיע לך לסיים ככה. מתחננת שתחזור, שתחזור לחייך, שתחזור לומר לי שאין יציאה טובה בלי החיוך שלי. תחזור לחבק אותי כשאתה מרגיש שלא טוב לי. תחזור להרקיד אותי גם כשלא בא לי. למה? למה הלכת לי?".

נחמן איטח ולירון כראדי. גופותיהם נמצאו במעמקים ()
נחמן איטח ולירון כראדי. גופותיהם נמצאו במעמקים

איתמר אוחנה. החיפושים נמשכים ()
איתמר אוחנה. החיפושים נמשכים

הפוסט שכתבה נעמי לנחמן ()
הפוסט שכתבה נעמי לנחמן

הוצאת אחת הגופות (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
הוצאת אחת הגופות(צילום: אפי שריר)

ספינת השיטור הימי ועליה גופות הנעדרים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
ספינת השיטור הימי ועליה גופות הנעדרים(צילום: אביהו שפירא)

הגופות הועברו לבסיס המשטרה הימית ליד קיבוץ דגניה. מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב אלון אסור, הגיע למקום ובני המשפחות, שהמתינו בחוף לבנון, קיבלו עדכון. תוך כדי התהליך, ובזמן שכלי התקשורת התבקשו לשמור על חיסיון כדי למנוע פגיעה ברגשות המשפחות, כבר רחשה הרשת שמועות - ואף דיווחים כוזבים על זיהוי לכאורה של חלק מהנעדרים. בתום תהליך הזיהוי הועברו הגופות לאנשי זק"א לקראת הכנתן לקבורה.

 

בני קרייתי, מתנדב בשיטור הימי ולשעבר ראש עיריית טבריה, אמר: "הגופות נמצאו בעומק רב של 25 מטר, שאין בו אור או חמצן, וגם הטמפרטורה בו נמוכה, מה שגרם לכך שהגופות השתמרו גם מבחינת נראות. הזיהוי צפוי להיות קצר ולמעשה גופה אחת כבר זוהתה". קרייתי הוסיף כי כמתנדב הוא עוסק בהצלת חיים, ואמר כי "גם במקרה מצער כמו זה הייתה לנו זכות גדולה להשתתף במצווה להביא את הנפטר לקבר ישראל".

 

במהלך היום נמשכו החיפושים על ידי צוללים, שיטור ימי, סיורים בחופים וכן באמצעות בלון תצפית של המשטרה - והסונאר הימי. בהמשך השיבה המשטרה לביקורת על קצב החיפושים והיקפם: "העובדה שהגופות נמצאו באזור בתוך התיחום שסומן באמצעות ממצאי החקירה המורכבת, מוכיחה שסדר הפעולות לניהול החיפושים התבצע בצורה מיטבית. טרם הסתיימה סריקת כל השטח שתוחם". 

מרכז השיטור הימי בדגניה, אמש (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מרכז השיטור הימי בדגניה, אמש(צילום: אביהו שפירא)
 

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

החיפושים בכנרת (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
החיפושים בכנרת(צילום: דוברות המשטרה)
 

שלושת הצעירים הגיעו לבלות בכנרת בלי קשר אחד לשני, במהלך חול המועד פסח. הם עלו על מזרני ים - אבל הרוחות המזרחיות העזות סחפו אותם ללב הימה. הם נסחפו במים בערך באותה השעה, בסביבות 11 בבוקר. באותה עת חילצו שוטרי שיטור ימי מהמים יותר מ-80 איש שנכנסו בשעות הבוקר למימי הכנרת על גבי מזרני ים או אבובים ונסחפו או התהפכו עקב הרוחות.

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, הגיע אתמול בבוקר לחפ"ק החיפושים ואמר: "הנחת העבודה היא שככל הנראה הנעדרים כבר אינם בחיים". אתמול התקיימה הערכת מצב עם הגורמים השונים במשטרה, במג"ב, בצה"ל, בכיבוי האש, יחידת הצוללים של זק"א, יחידת חילוץ גולן וכוחות נוספים הפועלים במאמצי החילוץ. 


פורסם לראשונה 17/04/2017 22:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
גופות הנעדרים על ספינת השיטור הימי
צילום: אביהו שפירא
מומלצים