שתף קטע נבחר

"ניו יורק טיימס" פרסם הבהרה: "ברגותי הורשע ברצח ובחברות בארגון טרור"

ביקורות רבות הושמעו נגד העיתון האמריקני המשפיע לאחר שבמאמר שפרסם במסגרת שביתת הרעב שהוא מנהיג בבתי הכלא בישראל, הוא הוגדר כמנהיג פלסטיני וחבר פרלמנט ולא הוזכר שהיה מעורב ברצח ישראלים. העיתון פרסם הבהרה: "ציינו את תקופת מאסרו, אך ללא תיאור העבירות"

 

מרואן ברגותי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מרואן ברגותי(צילום: רויטרס)

הבהרה לאחר הסערה: העיתון "ניו יורק טיימס" פרסם הלילה (ג') הודעת הבהרה בעקבות הטור שכתב לעיתון מרואן ברגותי, שמנהיג את שביתת הרעב של יותר מ-1,100 אסירים ביטחוניים פלסטיניים, לאחר שבטור לא ציינו את העבירות שבגינן הוא מרצה מאסרי עולם – רצח ישראלים ועמידה בראשות ארגון טרור.

 

בסוף המאמר צוין כי ברגותי הוא מנהיג פלסטיני וחבר פרלמנט. ביקורות רבות בישראל ובעולם הושמעו נגד אי אזכור העיתון על מעשיו של ברגותי, שמרצה חמישה מאסרי עולם בגין רצח ישראלים רבים.

 

בהודעת ההבהרה של ה"ניו יורק טיימס" נכתבו הדברים הבאים: "במאמר מוסבר כי הכותב (ברגותי) מרצה עונש מאסר, אך לא צוינו פרטים נרחבים על המעשים שבגינם הוא הורשע. היו חמישה סעיפי רצח וחברות בארגון טרור. ברגותי סירב למסור את הגנתו במהלך משפטו וסירב להכיר במערכת המשפט הישראלית".

 

 

האסירים הפלסטינים פתחו אתמול בשביתת רעב - ובשירות בתי הסוהר מנסים למנוע התלקחות שעלולה להיגרם כתוצאה ממנה. עשרות אסירים המוגדרים דומיננטיים, ובהם ברגותי,

הועברו בין בתי הכלא בארץ במטרה לפגוע בהתארגנות.

 

בשב"ס בודקים אם הטור שפורסם ב"ניו יורק טיימס" הועבר מכלאו במכתב על ידי עורך דינו או שאשתו כתבה אותו. לאחר הבירור יוחלט אם להעמיד את ברגותי לדין משמעתי.

 

אתמול בצהריים התקיימו עצרות בערים הפלסטיניות לרגל יום האסיר שבהן השתתפו אלפים. למרות החשש במערכת הביטחונית מפני השילוב בין יום האסיר ושביתת האסירים, לא נרשמו עימותים חריגים בין פלסטינים לכוחות הביטחון, מלבד עימותים מוגבלים בכניסה הצפונית של בית לחם ליד מחסום 300, שם נפצעו שני פלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מרואן ברגותי
צילום: רויטרס
מומלצים