שתף קטע נבחר

שביל חדש ורטוב בישראל: נחל נבות

שביל הליכה חדש נפרץ בנחל נבות, המקבל את מימיו מנחל יזרעאל. צפו בביקור באטרקציה החדשה והרטובה של אזור הגלבוע ממעוף הרחפן

פינת חמד חדשה ורטובה צפויה להצטרף לקראת הקיץ הקרוב לאתרי המים באזור הגלבוע. המועצה האזורית מבצעת עבודות שיקום וטיפוח בנחל נבות, המקבל את מימיו מנחל יזרעאל. במקום נפרץ שביל הליכה בתוך הנחל, מוקמות בריכות שכשוך ונסלל שביל בצד הנחל. עוד מוקמים שני גשרונים ופינות ישיבה מאבנים מקומיות. "אנו פועלים להחזרת מים חיים לגלבוע", אמר ראש המועצה, עובד נור.

צילומים: רשות ניקוז ירדן דרומי (צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי) (צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי)
צילומים: רשות ניקוז ירדן דרומי

מסלול הטיול בנחל נבות מתחיל ומסתיים בנחל יזרעאל, והוא אחד מיובליו של נחל חרוד. אורכו של המסלול הוא כקילומטר אחד. הנחל קרוי על שם נבות המקראי, בעל הכרם בעמק יזרעאל שנרצח על ידי המלך אחאב.

 (צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי) (צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי)

"פעילותנו נעשית במטרה לשקם נחלים ולהחזירם למצבם ה'טבעי' על ידי שמירה על צרכי השכנים והחיים לצד הנחל", מסביר עובד יבין, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי. "תוך כדי שיקום נחל נבות אנו שומרים על המגוון הביולוגי הטבעי בנחלים, על שימור קרקע לטובת שטחי העיבוד לשנים הבאות, ומניעת איבוד שטחי חקלאות, וכן פועלים להשהיית נגר וסחף למניעת ערוצים בשדות החקלאיים".

 (צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי) (צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי)

ראש המועצה, עובד נור, אמר כי פרויקט זה מצטרף לשורה של פעילויות המבקשות להחזיר את נוף הגלבוע למצבו הטבעי: "אנו פועלים להחזרת מים חיים לגלבוע, תרתי משמע. כל מהות אזור הגלבוע הוא נוף חקלאי וטבעי, ונחל נבות מצטרף כעת למראה הפסטורלי שהגלבוע יודע להציע כל השנה, ובדגש בחודשי האביב הפורחים. ביחד עם רשות ניקוז ירדן דרומי נמשיך להוביל פרויקטים לטובת שיפור הנחלים והנגשתם לציבור".

 

עדכונים נוספים גם בפייסבוק של ynet חופש

 

רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי הסדירה בשנה האחרונה דרך נוף המתאימה להולכי רגל, רכיבה על אופניים וברכב, לאורך נחל נבות (מכיוון מזרח). זוהי דרך המתחברת לדרך נוף הקיימת לאורך נחל חרוד ולצידה של מסילת הרכבת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי
נחל נבות
צילום: רשות ניקוז ירדן דרומי
מומלצים