שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  10 שיאי גינס באלכוהול
  מפתיחת בקבוק בירה באמצעות מסוק ועד למחיצת פחיות בירה באמצעות המרפק: 10 שיאי גינס שמוכיחים שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד בכל הנוגע לאלכוהול

  ארכיון ספר השיאים העולמיים של גינס מרתק, משכיל וגם, לעיתים, מוזר. אולם בכל הקשור לעולם המשקאות, נראה שלחלק גדול מאיתנו יש עוד הרבה מה ללמוד. סביר להניח שאף פעם לא ראיתם פתיחת בקבוק בירה עם מסוק, או קבוצה קטנה של ברמנים יוצרת יותר מ-3,000 קוקטיילים בשעה אחת. אז הנה קצת מאותם משקאות ששברו שיאים, וכיצד יצרו אותם.

   

  כוסית היין הגדולה בעולם

  גודלה של כוס היין הגדולה ביותר בעולם הוא 3.87 מטרים לגובה ו-2.04 מטרים מטרים בנקודה הרחבה ביותר שלה. הכוס נוצרה על ידי קומיטאט פסטי אסטרני סאן גורג האל קורמי (שמו ארוך כמו גודל הכוסית) במדינת מלטה, במהלך אפריל 2012.

  נראית כמו כוסית יין? לא בטוח (צילום: יח"צ)
  נראית כמו כוסית יין? לא בטוח(צילום: יח"צ)

  כוס היין עשויה אקריליק (פרספקס), בדיוק כמו כוסית היין הרגילה ששימשה כדוגמנית ליצירה משכרת זו. עם זאת, חשוב לציין, היא לא ממש נראית כמו כוסית יין, אבל ספר גינס חושב שכן, אז מי אנחנו שנתווכח.

   

  הכי הרבה קוקטיילים שנרקחו על ידי ברמנים בשעה אחת

  הכמות הגדולה ביותר של קוקטיילים שנעשתה על ידי צוות ברמנים בשעה אחת היא 3,906, וזה הודות למתיאס קנור, אלנה ברנזקי, אנה קנור ותומאס ויינברגר, כולם מגרמניה.

  הרבה דמיון. כמות הקוקטיילים הגדולה ביותר שנעשתה על ידי צוות בשעה אחת (צילום: יח"צ)
  הרבה דמיון. כמות הקוקטיילים הגדולה ביותר שנעשתה על ידי צוות בשעה אחת(צילום: יח"צ)

  הברמנים רקחו את הקוקטיילים במהלך תוכנית טלוויזיה אודות שיאי העולם של גינס, שצולמה בפארק אירופה לפני כחמש שנים. על פי החוקים, הצוות יכול היה לכלול עד שמונה ברמנים (בפועל הם היו ארבעה), ומה שעוד מיוחד, לאף ברמן אסור היה ליצור את אותו קוקטייל יותר מפעם אחת. כאמור, צריך הרבה דימיון.

   

  אגב, הכי הרבה קוקטיילים שנרקחו על ידי ברמן אחד בשעה אחת הוא 1,905 קוקטיילים, שנרקחו על ידי הברמן שלדון וויילי מארצות הברית, במסגרת אירוע של וודקה "סטולי" שנערך במועדון הספורט באונס בניו יורק, ב-18 במרץ 2014.

   

  הפיכת כמות תחתיות הבירה הגדולה בעולם

  כ-70 תחתיות בירה נהפכו, כשכוסית בירה מלאה הונחה מעליהם, במשך דקה אחת. הישג זה התקבל על ידי דיוויד קאולינג-קאס (מבריטניה) באירוע של מרכז הסחר העולמי בברצלונה שבספרד, ב-14 במאי 2010.

   

  למרבה הצער, אין צילום וידאו או ראיות אחרות שמתעדות את זה, אבל זה כנראה ספורט ממש חשוב אם הוא מתואר בספר השיאים של גינס.

   

  מרתף היין הגדול בעולם (על פי כמות בקבוקים)

  במרתפי מפעל היין של מילסטי מיסי במולדובה, יש למעלה מ -1.5 מיליון בקבוקי יין המאוחסנים לאורך 55 קילומטרים של גלריות תת קרקעיות שנחפרו על ידי כבשן באדמת סיד. הבקבוק הראשון אוחסן במקום בשנת 1968, ובצירים חדשים מתווספים מדי שנה.

  ללכת לאיבוד בין היינות (צילום: יח"צ)
  ללכת לאיבוד בין היינות(צילום: יח"צ)

  מילסטי מיסי (MilestiiMici) הוא גם שם העיר שבה נמצא המרתף. מומלץ לבקר עם קרונית גולף.

   

  הזמן המהיר ביותר לפתיחת 2,000 בקבוקי בירה

  הזמן המהיר ביותר לפתיחת 2,000 בקבוקי בירה הוא 28 דקות ו-11 שניות, כפי שקבע קרונוסלאב בודיסליק מהעיר זאגרב שבקרואטיה, ב-12 באוקטובר 2009.

  שובר שיאים. קרונוסלאב בודיסליק פותח בקבוקים (צילום: יח"צ)
  שובר שיאים. קרונוסלאב בודיסליק פותח בקבוקים(צילום: יח"צ)

  בודיסליק גבר על שיאו האישי הקודם, שעמד על 9 דקות ו-28 שניות יותר מהשיא הנוכחי. מבשלת הבירה המקומית, זגרבקה פיבורארה, סיפקה את כל 2,000 הבקבוקים לאירוע שאירח בית הקפה מרסינו בעיר.

   

  בקבוק הוויסקי העתיק ביותר

  רויטרס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הוויסקי הוותיק ביותר שנמכר הוא וויסקי "גלנבון", שבושל במזקקת גלנבון בעיר באלינדלוך שבסקוטלנד, מתישהו בין 1851 ל-1858. המזקקה בבאלינדלוך, אגב, הפסיקה לפעול בשנות החמישים.

   

  הבקבוק, שהיה בבעלות משפחה אירית במשך דורות, נמכר לאחרונה בבית המכירות הפומביות בונהאמס שבלונדון תמורת 14,850 לירות שטרלינג לאספן פרטי. זהו בקבוק ירוק, קטן במיוחד, המחזיק בסך הכל 400 מ"ל וויסקי.

   

  בקבוק היין הגדול ביותר

  בקבוק היין הגדול בעולם מוערך בגובה של 3.8 מטרים, ברוחב של 1 מטרים ובנפח של 2,019.79 ליטרים של יין. הבקבוק נוצר על ידי OK וואטרשאפט בשוויץ בשנת 2011, ונמדד על ידי חברת וואט בשוויצריה, ב-9 ביולי 2011. דרך אגב, הבקבוק היה מלא בוואטר-ויין (ממסך של ענבי פינו נואר ודורנפלדר).

  מישהו רוצה יין? (צילום: יח"צ)
  מישהו רוצה יין?(צילום: יח"צ)
   

  הכי הרבה בקבוקים שנפתחו על ידי מסוק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הכמות הגדולה ביותר של בקבוקי בירה שנפתחו על ידי מסוק במשך שלוש דקות, עומדת סך הכל על ארבעה בקבוקים, כפי שביצע טייס המסוק הגרמני, יאן ווין, בשנת 2008. כפי שניתן לראות בסרט, אחד מהאנשים שצפה באירוע, היה השחקן והיינן ז'ראר דפרדייה.

   

  תפריט היין הארוך בעולם

  המנעד הגדול ביותר של יינות שהציעה מסעדה אחת הוא 1,746, כפי שמופיע בתפריט היין של מסעדת "שיגרי" בעיר לוקסמבורג, שבלוקסמבורג, כפי שנבדק על ידי גינס בשנת 2008. המסעדה דואגת לציין, כי תפריט היין משתנה כל שישה חודשים. בהצלחה לסומלייה שלהם.

  מחליפים תפריט יין כל חצי שנה. מסעדת שיגרי (צילום: יח"צ)
  מחליפים תפריט יין כל חצי שנה. מסעדת שיגרי(צילום: יח"צ)
   

  מחיצת פחיות בירה במרפק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אמן לחימה מפקיסטן קבע שיא עולמי לאחר שריסק כמעט 80 פחיות בירה באמצעות מרפקו. מוחמד ראשיד נתן כמה מכות מרפק רציניות, כשמחץ בסך הכל 77 פחיות מלאות כדי לקבוע את שיא העולם של גינס בקטגוריית "הכי הרבה פחיות שתייה מרוסקות על ידי מרפק בתוך דקה אחת".

   

  ראשיד הוא גם מייסד ונשיא האקדמיה הפקיסטנית לאמנויות לחימה, ומחזיק במספר עצום של רשומות הקשורות לאומנויות לחימה, כולל הכי הרבה להטוטי נאנצ'וקו בדקה אחת, מחיצת האגוזים הרבה ביותר בדקה אחת וביד אחת, מרבית האגוזים הנמעכים במרפק בדקה אחת וכן גם - ההקפצה הגדולה ביותר של לוחמי אש בדקה אחת. מעניין שם בפקיסטן.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "10 שיאי גינס באלכוהול"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מסע של קפה
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים