שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסבא חתן, הנכדה כלה: עכשיו היא מתמודדת על התואר העולמי
  בשנת 1965 הוכתר שמעון כהן כחתן התנ"ך של צרפת, והגיע לישראל להשתתף בתחרות העולמית. בשנת 2017 עשתה זאת נכדתו, נעמי כהן, כלת התנ"ך הישראלית. היום הוא יישב בהתרגשות ויצפה בה מנסה להשיג את התואר העולמי: "כשעליתי שלב, זו הייתה התרגשות גם שלי וגם שלו"

  שמעון כהן (שלישי מימין למעלה) חתן התנ"ך של צרפת התשכ"ה. עוד התמודדו: חגי בן ארצי והרצל ובלפור חקק
  שמעון כהן (שלישי מימין למעלה) חתן התנ"ך של צרפת התשכ"ה. עוד התמודדו: חגי בן ארצי והרצל ובלפור חקק

   

  מעשה סבים סימן לבנות: 52 שנים מפרידות בין חידון התנ"ך העולמי שבו השתתף חתן התנ"ך של צרפת, שמעון כהן - לבין נכדתו, נעמי כהן, נציגת ישראל בתחרות. כהן עוד שומר את התעודה שקיבל בתחרות, ואיתה הזיכרונות מראש הממשלה דאז, לוי אשכול, ונשיא החידון, ראש הממשלה לשעבר דוד בן-גוריון, שנכח באירוע.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  בשנת 1965 הגיע כהן כמשתתף בחידון התנ"ך שנערך בישראל - ובעקבותיו החליט לעלות לארץ ולבנות בה את חייו. עכשיו הוא מעביר את השרביט לדור הבא, היום (ג') הוא יצפה בנכדתו, נעמי כהן, התמודדת על התואר "כלת התנ"ך העולמית" לנוער.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות:

   

  "זה מדהים, מרגש מאוד ומשמח. כאילו משמיים", אומר הסבא. "הייתי אז נער בן 19 וחצי, והיינו קרוב לעשרים מועמדים. המעמד היה מרגש מאוד. רק אתמול קיבלתי תמונה שלא ראיתי מעולם עם בן גוריון".

   

  52 שנים מפרידות בין התעודות
  52 שנים מפרידות בין התעודות

   

  "התרגשנו ביחד"

  אהבת התנ"ך זרמה, כך נראה, גם לנכדה, נעמי, כיום תלמידת י"ב באולפנת בני עקיבא מירון: "אמא שלי לימדה אותי מגיל קטן תנ"ך, אבל מעולם לא חשבתי ללכת לתחרות, עד שהמורה בכיתה ט' הציע לי להתמודד".

   

  ידעת שסבא התמודד באותו חידון?

   

  "ידעתי, וזו אחת הסיבות שהייתי מחוברת לכל חידון התנ"ך מגיל צעיר, אבל ההתרגשות האמיתית הייתה כאשר עליתי לשלב הארצי. זו הייתה התרגשות גם שלי וגם שלו. לא האמנתי שזה יקרה. חידון זה כיף. תחרות זה משהו ספורטיבי כזה, וכשהיא נעשת ברוגע ושלווה היא חוויה אמיתית. אני מאוד שמחה שהגעתי לשלב הזה. זה באמת מבחינתי מעל ומעבר לכל מה שציפיתי".

   

  "תמונה שלא הכרתי". עם דוד בן-גוריון
  "תמונה שלא הכרתי". עם דוד בן-גוריון

   

  מה אומרת הסביבה?

   

  "כולם מאוד מתרגשים ושמחים, ומתכננים להגיע מחר לאירוע. אני משתדלת לקחת את הדברים ברוגע. מה שיהיה - יהיה. אף פעם אי אפשר לדעת איזו שאלה ישאלו, או עד כמה אני אתרגש, אבל כל המאמץ היה שווה רק בשביל להגיע לחוויה הזו".

   

  סבא, יש טיפים של בעל ניסיון לנכדה?

   

  "אמרתי לה שתתכונן טוב ותיזהר מהאמריקנים", הוא מחייך. "למה? כי את הישראלים היא מכירה. האמריקנים היו בזמני חזקים, ואני מאמין שגם היום. אבל אני אומר לה שכולם טובים, והעיקר שהגעת לחידון".

   

  הסבא (ראשון מימין) והנכדה, במרכז: "מעל ומעבר למה שציפיתי"
  הסבא (ראשון מימין) והנכדה, במרכז: "מעל ומעבר למה שציפיתי"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסבא חתן, הנכדה כלה: עכשיו היא מתמודדת על התואר העולמי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים