שתף קטע נבחר

צילום: Gettyimages

"זה וזו הם ישבו מול שמים": אהבתם של הדר ועדנה הונצחה בשיר

ציור שצייר הדר גולדין לארוסתו בתחילת היכרותם, היה ההשראה של אחיו, חמי, לשיר המתאר בעדינות את אהבתם שנגדעה באיבה. השיר נכתב אמנם בשבעה, אבל לעדנה סרוסי וחמי גולדין לקח זמן למצוא את היוצרים שיבינו את הדר. היום הוציאו תמר ונתנאל את "הילה של ירח"

 

כבר בשבעה על אחיו, סרן הדר גולדין שנפל במבצע "צוק איתן", כתב חמי את "הילה של ירח" – שיר המתאר בעדינות את אהבתם של אחיו וארוסתו, עדנה סרוסי, שנגדעה באיבה. מאז חיפשו עדנה וחמי את המנגינה הנכונה, הצליל המכוון והיוצר המתאים. הצמד תמר ונתנאל שקיבלו את המילים לידיהם, זרמו בטבעיות והפכו את הדר לשיר.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

את ההשראה שאב חמי גולדין מציור שצייר הדר לעדנה בתחילת היכרותם. "הוא הראה לי אותו מיד בתום השבעה", עדנה סרוסי מספרת. "השיר היה מרגש ונוגע ומאוד התאים לאופי של הדר. מאז החלו חיפושים אחרי מלחין ומבצע - תקופות אינטנסיביות יותר, ותקופות שפחות, ואז חמי הציע את תמר ונתנאל ששיריהם הקסומים הזכירו במלודיות שלהם את ג'ון דנוור שהדר אהב".

 

עוד על יום הזיכרון בערוץ היהדות:

 

"זה התחיל הכי באנלי שיש", אומר נתנאל עמר, ומספר על הודעת פייסבוק פשוטה. "אנחנו מקבלים הרבה בקשות מכל מני סוגים, אבל אף פעם לא התבקשנו לכתוב שיר על חלל. מעולם לא עבדנו עם משפחה שכולה, ולא נגענו בשכול. עבדנו על מציאת האיזון בין הרגיש למרגש".

 

"הנצחה מדויקת"

לדברי תמר עמר, "אחרי יותר מחודש וחצי שלא הצלחנו למצוא את הדיוק, קיבלנו תמונה של הדר, ופשוט ישבנו איתה ועם הכלים ואז זה קרה. לי נולדה שורה, ולנתנאל שורה. הלחן הוא שילוב של שנינו - וזה באמת קרה בפתאומיות, פשוט לקבל את המנגינה איך שהיא יורדת, ושזה יהיה הכי 'הדר' מהמקום שלו".

 

תמר ונתנאל עמר (צילום: ירדן ליאור) (צילום: ירדן ליאור)
תמר ונתנאל עמר(צילום: ירדן ליאור)

 

עדנה מספרת כי התרגשה עד מאוד למשמע התוצאה. "הם הלחינו את זה בצורה נפלאה, מתוך חיבור מדוייק מאוד בין השיר, ללחן ולאישיות של הדר. השיר מבטא בצורה נפלאה משהו פשוט שהוא כל כך הדר, זו זכות גדולה בעיניי לקבל הנצחה שהיא כל כך נרגשת ומדויקת".

 

תמר: "הסיפור של הדר וגם של אורון שאול ז"ל, לא נגמר, לצערנו הרב. מה שהופך את המשפט 'זה מה שנשאר בינתיים' שבשיר, לבעל משמעות כפולה. עדנה וכל המשפחה מחכים לסיום של הסיפור הזה, וזה מה שאישית הכי נגע בי. שזה הכל זמני והמשפחה עדיין מחכה לסגור את המעגל הקשה הזה".

 

 

 

הילה של ירח

מילים: חמי גולדין. לחן, עיבוד והפקה: תמר ונתנאל

 

מן שטות שכזו בשמיים

הילה של ירח

לא שקיעה לא זריחה

היא מאוהבת

 

רגע מואר בחושך כחול

פלא קטן במרום

רגע חולף מאליו

הוא מאוהב

 

זהו שיר מלחמה

להוא שכבר תם

להיא שאוהבת אותו

עם לבנה ששומרת

מה היא אומרת

כלום והכל בשבילו

 

אפשר לעצום

לכבות את האור

אבל הוא התעקש

זו וזה הם ישבו

מול שמיים

זה מה שנשאר לה בינתיים

 

זהו שיר מלחמה

להוא שכבר תם

להיא שאוהבת אותו

עם לבנה ששומרת

מה היא אומרת

כלום והכל בשבילו

 

זו וזה הם ישבו

מול שמיים

זה מה שנשאר לה בינתיים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים