שתף קטע נבחר

מהמהפך ועד הסוף: מהדורות מבט הגדולות

הפעם הראשונה בצבע, המהדורה האחרונה של חיים יבין - וגם שבשבת עם החזאי האגדי נתן ששון. 49 שנות מבט: הקטעים שלא נשכח

 

 

 

היא עלתה לאוויר לראשונה ב-1968. בכל המלחמות מאז שדריה היו שם, וגם בהסכמי השלום וברגעים המרגשים. אתמול, אחרי 49 שנות שידור ציבורי, שודרה בפעם האחרונה מהדורת מבט. "כאן הסתיימו שידורינו", אמר בשידור חי הפרשן עודד גרנות, ואקורד הסיום של המהדורה הייתה שירת התקווה - והרבה דמעות. מבט אמנם לא תחזור כנראה, אבל רבים מאיתנו לא ישכחו את הרגעים ההיסטורים שאותם העבירה. הנה כמה מהם.

 

 
 
 
 

"זה הגיע מוקדם משציפינו", הודתה מיכל רבינוביץ', שנכנסה להיסטוריה כמגישת המהדורה האחרונה. "חשבנו להיפרד בצורה אחרת מזו". גם בעולם התייחסו לסגירת המהדורה שליוותה את הטלוויזיה הישראלית מאז עלייתה לאוויר, לפני כמעט חצי מאה. "אני חושב שזו בושה מצדה של הממשלה", צוטט בסוכנות הידיעות איי פי יעקב אחימאיר, שהגיש את מבט במשך שנים רבות. "הם הודיעו לפני שעתיים לפני העלייה לשידור שזו תהיה מהדורת מבט האחרונה. מה אנחנו, פושעים?".

 

ההחלטה על מועד השידור האחרון של מבט התקבלה אמש. פרופסור דוד האן, כונס הנכסים הרשמי של רשות השידור, הודיע על כך בוועדת הכלכלה של הכנסת, כשעה וחצי בלבד לפני שידור המהדורה. האן הסביר כי בעקבות התחלת שידוריו הצפויים של תאגיד השידור הציבורי ב-15 במאי, הוא מעוניין לעזור בהקמתו, וכי עובדי רשות השידור שמיועדים לעבור לתאגיד, יכולים לעשות זאת.

 

בעקבות זאת הופסקו שידורי האקטואליה והחדשות, ובתחנות הרדיו של הרשות תושמע מעתה מוזיקה בלבד. כונס הנכסים ביקש להשאיר 20 עובדים בערוץ - לטובת תחרות האירוויזיון שתשודר בשבת הקרובה. ההודעה תפסה את מגישת "המוסף" גאולה אבן בשידור חי בתוכניתה. היא פרצה בבכי והודתה לאנשים שעבדו ברשות השידור במהלך השנים. במהלך שידור מהדורת מבט נכנסו עובדים לאולפן, ואחד מהם קרע את חולצתו כשהכריז על אבל.

 
 
 
 

 

אמש אישרה הוועדה המשותפת לכלכלה וכנסת לקריאה שנייה ושלישית את הקמת תאגיד החדשות. לבקשת ראשי הוועדות, ח"כ דוד ביטן וח"כ איתן כבל, התקיים מאוחר יותר דיון מחדש על כל הסתייגויות ועל הצעת החוק כולו. לאחר אישור ההצבעה אמר היו"ר ביטן: "ישבנו על זה שעות ארוכות. אני מודה לכל מי שהשתתף. אני יודע שחלק מעובדי רשות השידור לא מרוצים, אבל אני חושב שהשתדלנו לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי שעובדי רשות השידור ייפגעו כמה שפחות".

 

ח"כ כבל אמר כי אירוע זה הוא אחד המביכים והמבישים מאז הגיע לכנסת: "המכה הגדולה שקיבלנו הייתה מההודעה של כונס הנכסים הראשי פה, שהיכה את הוועדה בהלם. כולנו היינו בתוך אירוע ואף אחד לא הבין באותו רגע שאנחנו שותפים להכרזה על סגירת רשות השידור - בהתנהלות קיבלתם ציון של אפס מאופס".


פורסם לראשונה 09/05/2017 23:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים