שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  כחלון חתם על צו לביטול המכס על נעליים
  הצו לביטול המכס על נעליים ייכנס לתוקפו עם הפרסום ברשומות. מדובר בהוראת שעה שתהיה תקפה עד 31 בדצמבר 2018. אם ההקלה בנטל המס על היבואנים לא תגולגל לצרכנים - היא תישקל בשנית

  שר האוצר משה כחלון, חתם היום (ד') במסגרת תוכנית "נטו משפחה" על צו המבטל את המכס המוטל על יבוא נעליים, שעמד על 12%. הצו לביטול המכס על נעלים יכנס לתוקפו עם הפרסום ברשומות. מדובר בהוראת שעה שתקפה עד ל-31 בדצמבר 2018. מדובר בסיוע ליבואנים שבאוצר מקווים שיגולגל לצרכנים, שכן אלה נאבקים בתחרות מצד אתרי אינטרנט בחו"ל. למדינה, מדובר בהפסד הכנסות ממסים בהיקף של כ-188 מיליון שקל.

   

   

  עוד נמסר כי שר האוצר חתם על הצו לאחר שימוע בכתב שערכה רשות המסים, לצורך שמיעת עמדות הציבור ולאחר שממצאי השימוע הובאו בפניו. שימוע נערך גם בנוגע לביטול המכס המוטל על יבוא בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות, בגובה 6% ובימים אלו מגבשים ברשות המסים ובמשרד האוצר את העמדה המקצועית.

  שר האוצר משה כחלון (צילום: מוטי קמחי)
  שר האוצר משה כחלון(צילום: מוטי קמחי)
   

  הורדות מס גם על בגדי תינוקות וסלולרי

  רשות המסים ומשרד האוצר הודיעו באפריל שכדי לוודא שהורדת המכסים תגולגל לצרכנים ולא תיעצר אצל הייבואנים, בכוונתה ובכוונת המשרד לבטל את המכס על ייבוא נעליים ובגדי תינוקות לתקופה קצרה של שנתיים בלבד, במסגרת הוראת שעה. "אם ההטבה תגולגל לצרכנים, היא תימשך", כך נמסר. עוד נמסר אז כי ביטול המכס על בגדי תינוקות צפוי לצאת לדרך בסוף חודש מאי.

    

  ברשתות ההנעלה והביגוד אמרו אז ל-ynet שיתכן שהפחתת המס לא תורגש מיד בכיס של הצרכן, שכן במחסני הרשתות ועל מדפים ישנה כרגע סחורה שכבר נקנתה עם תשלום מכס. יחד עם זאת, לא מן הנמנע שיהיו רשתות שיצאו במהלך שיווקי כמו זה של סלקום היום ויכריזו על הוזלה בשיעור גובה המכס, כשהביטול ייכנס לתוקף.

   

  עוד קודם לכן, ב-19 באפריל, חתם השר על צו לביטול מס הקנייה על טלפונים סלולריים, כרטיסי סים וסוללות לסמארטפונים. אחרי פרסום הצו ברשומות, חברות המייבאות מכשירי סלולר הכריזו על הורדות מחירים גם על מלאי קיים.  

   

  שר האוצר, משה כחלון מסר: "מדובר בצעד נוסף ביישום תכנית נטו משפחה. ביטול המכס יוריד את מחירי הנעליים בישראל ויביא בשורה לצרכנים ולמשפחות. אנחנו רואים את הפערים האדירים במחירים בין ישראל לחו"ל ואנחנו לא מוכנים להשלים איתם. נמשיך במדיניות הפחתת המכסים בכל מקום שבו לא תהיה פגיעה בתעשייה המקומית, נוזיל את המחירים לצרכנים ונקל על המשפחות העובדות".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כחלון חתם על צו לביטול המכס על נעליים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים