שתף קטע נבחר

מתוך הגעגוע למאיר בנאי: "לך אלי"

שלושה אחים ירושלמים משלושה גוונים שונים ביהדות הדתית, חולקים כישרון משותף ולהקה משותפת. הכירו את "השליצים" שמתגעגעים למאיר בנאי, ומציגים קליפ בבכורה: "בסופו של דבר כולנו נמצאים באיזשהו תהליך של חיפוש, בין אם חיפוש קיומי או חיפוש האלוהים"

 

 

דווקא בהרי האלפים, מול נוף פסטוראלי משגע, שמעו שלושת האחים לבית שיליץ את הבשורה על פטירת היוצר והזמר מאיר בנאי. זה היה בעיצומו של ניגון קרליבכי שניגנו ושרו עם ישי ריבו, ומתוך הצער והכאב נוצר באופן ספונטני, לדבריהם, "מעגל של דיבוק" עם הפיוט הכל כך מזוהה עם בנאי, "לך אלי".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

כששבו ארצה החליטו להנציח את היוצר שאהבו בקליפ לפיוט. "בטקסט הזה שכתב רבי אברהם אבן עזרא אפשר למצוא תשוקה, חיפוש וגעגוע", הם אומרים. "לא הייתה דרך יותר טובה לשיר את הטקסט הזה מאשר עם הלחן המדהים של מאיר. בשירים שלו אפשר למצוא המון את הביטוי הזה של החיפוש ושל הגעגוע. אפשר למצוא שם לב".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות:

 

מוישי (24), נתי (22) ופיני (21) הידועים יותר כ"שיליצים" – הרכב ירושלמי של אחים המנגנים בעיקר גרסאות כיסוי לשירים חסידיים ויהודיים (אך גם ישראלים) – פועלים זה כבר שלוש וחצי שנים, מאז שאביהם תרם כליה (כתורם אלטרואיסטי), תהליך שלווה בשירה וניגונים. "זו הייתה ההתחלה", הם מספרים.

 

 (צילום: יחזקאל איטקין) (צילום: יחזקאל איטקין)
(צילום: יחזקאל איטקין)

 

"כל אחד מאיתנו עבר מסלול שונה, כל אחד עבר מסגרות שונות, אבל בסופו של דבר כולנו מצאנו את הדרך למוזיקה", הם מודים. האחים מייצגים גוונים שונים ביהדות הדתית הישראלית, וגם טעם שונה במוזיקה.

 

"כשאנחנו מגיעים לבמה, לכל אחד יש את הייחודיות שלו, אבל הדבר היחיד שמשותף לכולנו זה שאנחנו מנגנים רק את המוזיקה שנוגעת בנו". הם מוסיפים כי "בסופו של דבר כולנו נמצאים באיזשהו תהליך של חיפוש, בין אם חיפוש קיומי או חיפוש האלוהים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים