שתף קטע נבחר

השיר שתשמעו בחתונות הקיץ: "שושביניו של החתן"

היוצר והזמר עמירן דביר מבלה ערב ערב בחתונות בתפקיד שהוא רואה כשליחות, "לשמח חתנים וכלות". עם פרוץ עונת החתונות הוא החליט למלא מצברים באמצעות שיר חסידי חדש למילותיו של רבי יהודה הלוי, שאותו הוא שר עם קובי ברומר. האזינו

 

 

עם פרוץ עונת החתונות, פורץ שיר חסידי חדש במטרה לכבוש את רחבת הריקודים. הסיכוי רב, בהתחשב בקצב וביוצר – עמירן דביר – שמבלה זמן רב בתפקיד זה שמשמח חתנים וכלות. אז להשמעות, לפחות בחתונות, הוא לא צריך לדאוג, בטח לא כאשר הוא מארח זמר חסידי נוסף, קובי ברומר, שאף הוא זמר חתונות.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

"שושביניו של החתן" מבוסס על מילותיו של רבי יהודה הלוי (ריה"ל). "ניסיתי להסביר אותן בדרכי, והענקתי להן לחן קצבי וסוחף", הוא מספר ל-ynet. "כמדי שנה, כשמתחילה עונת החתונות אחרי ספירת העומר, אני מרגיש צורך להוציא שיר קיצבי שיחדש את האנרגיות שלי, שאני כל כך צריך ערב-ערב במסגרת שליחותי לשמח חתן וכלה.

 

"בואו וראו הוד חתן שושביניו סביבו ושמחו ביום חתונתו וביום שמחת לבו", שורר ריה"ל. "הוד שושביניו מאירים את החתן שמאיר את הרוקדים סביבו".

 

דביר מסביר כי "המילים מבטאות את תחושתי על הבמה כשאני מתמלא באנרגיות של שמחה, ומעביר אותן לרוקדים והם מעצימים אותן כפליים, מעבירים אותן לחתן".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות:

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מרון
עמירן דביר
צילום: עוז מרון
מומלצים