שתף קטע נבחר

השר כחלון, הפסק לסבסד את המשלוחים החיים

"לאורך השנים משרד האוצר הוריד את המכסים ועודד את המשלוחים החיים, עד שב-2014 בוטל לחלוטין המכס על יבוא עגלים חיים. המצב הזה, בו מי שמייבא עגלים נהנה מפטור גורף ממכס, הוא תמריץ למשלוחים החיים - תמריץ כלכלי להתעללות. בשנה שעברה, מספר בעלי החיים המיובאים במשלוחים החיים הגיע לשיא, ויותר מחצי מיליון בעלי חיים, כל אחד נפש עדינה, כל אחד עולם ומלואו, התייסרו במסע האכזרי". לקראת הפגנה בנושא מחר, שחר זילברמן בטור אישי

לפני כמה שבועות טיילתי על חוף הים, טיול נעים של סוף שבוע. הגלים ליטפו את כפות רגליי, ונהניתי מהשלווה והשקט של החוף. ואז ראיתי מרחוק משהו, וככל שהתקרבתי לא היה לי ספק – ראיתי את גופתו של עגל מת שנשטפה אל החוף. בבת אחת השלווה והשקט נקטעו.

 

המראה של עגלים מתים על חופי ארצנו הוא לא מראה נדיר. העגלים האלה הם קרבנותיהם של המשלוחים החיים. חלק גדול מהבשר שנמכר בישראל מגיע מעגלים וטלאים שהובאו לכאן במסעות ייסורים ממושכים, שבועות על פני ימים ואוקיינוסים, דחוסים באניות צפופות ומיטלטלות, מתבוססים בהפרשותיהם, וסובלים ממחלות ופציעות.

 

המסעות המייסרים האלו מתקיימים רק כדי שבעלי החיים יועברו לפיטום ושחיטה בישראל. לא כל בעלי החיים שורדים את ההובלה הקשה, וחלק מהמתים מושלכים לים, וגופותיהם נסחפות לחופים, תזכורת כואבת למשלוחים האכזריים.

 

 

חיפה, לצד אילת ואשדוד, היא אחת הערים שאליהן מגיעות אניות המשלוחים ובה פורקים את העגלים והטלאים האומללים. בחיפה גם מתגורר שר האוצר, משה כחלון. מזה מספר שבועות אני מגיעה לחיפה, יחד עם פעילות ופעילים נוספים למען בעלי חיים, כדי לזעוק את זעקתם של בעלי החיים. אנו מפגינים מול ביתו של השר כחלון, מכיוון שהמשלוחים החיים הם תוצאה של מדיניות ממשלתית.

 

לאורך השנים משרד האוצר הוריד את המכסים ועודד את המשלוחים החיים, עד שב-2014 בוטל לחלוטין המכס על יבוא עגלים חיים. גם המכס על ייבוא טלאים הוא נמוך מאוד. המצב הזה, בו מי שמייבא עגלים נהנה מפטור גורף ממכס, הוא תמריץ למשלוחים החיים - תמריץ כלכלי להתעללות. בשנה שעברה, מספר בעלי החיים המיובאים במשלוחים החיים הגיע לשיא, ויותר מחצי מיליון בעלי חיים, כל אחד נפש עדינה, כל אחד עולם ומלואו, התייסרו במסע האכזרי.

 

קרדיט צילום: אנונימוס (צילום: אנונימוס) (צילום: אנונימוס)
קרדיט צילום: אנונימוס(צילום: אנונימוס)
 

 

כשר אוצר, השר כחלון יכול להטיל מחדש מכס על יבוא של עגלים חיים המיועדים לפיטום ושחיטה, ולהעלות את המכס על יבוא טלאים. כשותף בכיר בקואליציה, בכוחו של השר כחלון להוביל מהלך חיוני וצודק של איסור חוקי כולל על המשלוחים החיים.

 

הפגנו כבר פעמיים מול ביתו של השר כחלון, שטען מספר פעמים בעבר כי אכפת לו מסבלם של בעלי החיים. לאחר ההפגנה הראשונה, השר אמר שהוא מוכן להיפגש איתנו וללמוד את הנושא. ניסינו לתאם עמו פגישה אך נכון לעכשיו עדיין לא הצלחנו. הזמן חולף ובינתיים המשלוחים החיים ממשיכים ללא הפרעה. כל יום שחולף הוא הרה גורל עבור בעלי חיים הדחוסים באניות צפופות, חנוקות ומזוהמות. כל רגע על האניות כרוך בסבל. לבעלי החיים אין את הזמן לסחבת בירוקרטית. חייבים לנקוט בפעולה כבר עכשיו.

 

 (צילום: רויטל טופיול) (צילום: רויטל טופיול)
(צילום: רויטל טופיול)

 

מחר, יום רביעי ה-14.6 נפגין שוב. הפעם נעלה לירושלים, אל משרד האוצר. ניקח עימנו את השלטים שלנו, עליהם כתובה האמת: "משלוחים חיים הם משלוחי מוות". נקרא שוב לשר "כחלון, כחלון תתעורר, החיות אינן הפקר". אנחנו לא נוותר ונמשיך לדרוש מהשר כחלון - בטל את הנזק שיצרו קודמיך בתפקיד, והעלה מחדש את המכסים על יבוא עגלים. עזור לנו לבטל את משלוחי המוות!

 

הציבור הישראלי הוא ציבור אכפתי ומעורב. יותר ויותר ישראלים בוחרים להפסיק לאכול בשר כי הם אינם רוצים לקחת חלק באלימות כלפי בעלי חיים, והם יודעים שייצור בשר תמיד כרוך בפגיעה והתעללות בבעלי חיים. אפילו אלו שעדיין אוכלים בשר, מתנגדים לסבל ולאכזריות שכרוכים במשלוחים החיים. בחברה צודקת אין מקום לתופעה כל כך אכזרית, וכל עוד מדיניות המכס מעודדת ומסבסדת את המשלוחים החיים, הכתם המוסרי הזה מוטל על מדינת ישראל, הכתם מוטל על כולנו.

 

  • ההפגנה תתקיים מחר, יום  רביעי 14.6, בשעה 10:00, מול משרד האוצר, קפלן 1, ירושלים.
  • שחר זיבלרמן היא בת שירות לאומי בעמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים .

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטל טופיול
הפגנה נגד משלוחים חיים
צילום: רויטל טופיול
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים