שתף קטע נבחר

צניחה במכירות דירות: "מוקדם להכריז על שינוי"

יממה לאחר פרסום נתוני האוצר המצביעים על ירידה של 18% בעסקאות הנדל"ן בחודש מרס, שמאי המקרקעין ארז כהן מבהיר: "מוקדם לדעת אם מדובר בתחילתו של שינוי משמעותי בשוק הדיור". על העלייה באישור תכניות בנייה בוועדות התכנון אמר: "הנתונים טובים לטווח הארוך - אבל לא יועילו לקונים כרגע". צפו בדיון באולפן ynet

יממה לאחר פרסום נתוני האוצר המעידים על ירידה של 18% במספר הדירות שנמכרו בחודש מרס האחרון לעומת החודש הקודם לו, גורמים בשוק לא ממהרים להכריז על תחילתה של מגמת ירידה ברורה. האם מדובר בשינוי אשר יוביל לירידת מחירים? צפו בדיון שערכנו בהשתתפות המשפטן ושמאי המקרקעין ארז כהן באולפן ynet:

האוצר: צניחה חדה במספר הדירות שנמכרו במרס

 

"בהחלט ניכר שינוי כלשהו בשוק", אומר כהן. "זה הזמן להמתין ולחכות לנתונים נוספים שיגלו את משמעות השינוי. כרגע מוקדם לדעת אם מדובר בתופעה זמנית, או תחילתה של ירידה משמעותית בביקושים. השינויים בשוק הנדל"ן מתרחשים באיטיות - אין ספק שמדובר באיתות של שינויים שנערכו כבר לפני שנתיים".

 

בתגובה לסיכום פעילות מנהל התכנון לשנת 2016 אשר פורסם בסוף השבוע שעבר, ממנו עלה כי במהלך השנה הקודמת אושרה בנייתן של יותר ממאה אלף דירות במסגרת התכניות השונות, אמר כהן כי מדובר ב"נתונים לא מדויקים", וציין ש-8,000 דירות עדיין נמצאות בהליכי תכנון וטרם אושרו. "רוב הדירות אשר אושרו עד כה, כ-60% מתוכן, אינן ממוקמות באזורי ביקוש. מדובר באזורים שלא בהכרח ישפיעו על מחירי הדיור, מאחר שבאזור המרכז יש עדיין קיטון של כ-35% במספר הדירות המתוכננות. בסופו של דבר מדובר בנתונים טובים בטווח ארוך, אבל הם לא יועילו לקונים כרגע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים