שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מחירי הצהרונים יוזלו: מקסימום 650 שקל בחודש

  תוכנית השלטון המקומי בשיתוף משרד האוצר והחינוך מבוססת על חלוקת היישובים לאשכולות חברתיים כלכליים. לכל רשות מקומית תהיה אפשרות להרחיב את התנאים הניתנים בצהרון בהתאם לבקשת ועד ההורים היישובי

  מחירי הצהרונים יוזלו ויגיעו למחיר מקסימלי של 650 שקלים בחודש. כך הודיע היום (ה') מרכז השלטון המקומי. להנחה זו יצטרף גם סבסוד המדינה שעליו הכריז לאחרונה שר האוצר משה כחלון, שנע בין 150 שקלים ביישובים השייכים לאשכולות הגבוהים, ל-350 שקלים ביישובים מהאשכולות הנמוכים. המשמעות: המחיר המקסימלי ביישובים החזקים יגיע ל-500 שקל, ואילו ביישובים החלשים ל-300 שקלים.

   

  ברשויות מאשכול 5-1 התוכנית תחול על ילדים בגילאי הגן וכן על תלמידי כיתות א'-ב'. באשכולות 10-6 התוכנית תחול על ילדים בכיתות א'-ב', בהתאם לתוכנית "נטו משפחה". בדומה לתוכנית "בתי הספר של החופש הגדול", משרד החינוך יפקח על התוכנית וייתן לצוותים החינוכיים סיוע מקצועי ככל הנדרש.


  סבסוד הצהרונים על פי תוכנית "נטו משפחה" ()
  סבסוד הצהרונים על פי תוכנית "נטו משפחה"
   

  התוכנית תתבצע על פי מודל ציל"ה של משרד החינוך, שעיקרה יום לימודים ארוך: צהרון שמתחיל בשעה 13:00 ומסתיים בשעה 16:00.

   

  במסגרת התוכנית, לכל רשות מקומית תהיה אפשרות להרחיב את התנאים הניתנים בצהרון בהתאם לבקשת ועד ההורים היישובי, ובתנאי שהסכום המקסימלי לא יעלה על 935 שקלים (לפני השתתפות המדינה). לכל מרכיב כמו תוספת שעות, חוג העשרה, פעילות בחופשות ועוד, ייקבע מחיר מקסימלי והרשות המקומית לא תוכל לגבות מההורים סכום גבוה יותר. בכל מקרה הסכום המקסימלי להרחבה יהיה 285 שקלים.

   

  במסגרת המהלך יזמו מרכז השלטון המקומי בשיתוף עם יו"ר וועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, יו"ר הוועדה לשלום הילד ח"כ יפעת שאשא ביטון, ופורום ועדי ההורים הישוביים הצעת חוק שתגדיר תקינה ברורה באשר לשירותי הבסיס בצהרון ותחייב את כלל מפעילי הצהרונים העירוניים ברחבי הארץ. הצעת חוק זו תעבור לאישור הכנסת כבר במושב הנוכחי.

   

  חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, אמר: "אני שמח שהצלחנו להביא בשורה של ממש עבור ההורים העובדים, בדמות צהרונים חברתיים בכל הארץ. קביעת תקינה ומחיר גג לצהרונים ברשויות תשים סוף לעלויות הגבוהות של הצהרונים ברחבי הארץ, אך יחד עם זאת תאפשר לכל רשות, בשיתוף פעולה עם ועדי ההורים, להתאים את הצהרונים לצרכיה".

   

  ועדת הצהרונים בפורום ועדי ההורים היישוביים בירכה אף היא על המהלך: "צהרון זה עם הסבסוד של האוצר מביא ליישום החלטת ועדת טרכטנברג משנת 2011 ליישום מסגרות לימודיות לשעות אחר הצהריים. חשוב לבסס בכל יישוב את מנגנוני הפיקוח על כל מרכיבי הצהרון - התוכן, הצוות והזנה. צהרון איננו מותרות וכעת יהיה צהרון במחיר הוגן לכולם ובהשתתפות המדינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  (אילוסטרציה)
  צילום: shutterstock
  מומלצים