שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תולה את המגבעת: הרב ישראל מאיר לאו פורש לגמלאות
  רבה של תל אביב-יפו וחבר מועצת הרבנות הראשית מסיים את תפקידיו הרשמיים עם הגיעו לגיל 80, וחבריו הרבנים נפרדו ממנו: "זו זכות גדולה והתרגשות גדולה". הוא ימשיך בפעילות הדתית והתורנית כאדם פרטי. בנו, הרב הראשי לישראל: "אבא לא פורש לרגע מלהיות הרב לאו"

   (צילום: הקרן למורשת הכותל)
  (צילום: הקרן למורשת הכותל)

   

  הרב ישראל מאיר לאו פורש מתפקידו כרב העיר תל אביב, ועם הגיעו לגבורות - יוצא לגמלאות. בסוף השבוע שעבר ציין הרב לאו את יום הולדתו ה-80, ועל פי חוק הוא עוזב את השירות הציבורי ואת לשכתו ברבנות תל אביב-יפו.

   

  <<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  עד שייבחר מחליף - הליך שעשוי להיארך לכל הפחות כמה חודשים - אמנם ממשיך לאו לשאת באופן לא רשמי בתואר רב העיר, אך לא יהיו לו סמכויות והוא לא יקבל שכר. בפעילותו הדתית והתורנית כאדם פרטי אין כל שינוי.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  במשך עשרות שנים נחשב הרב לאו בארץ ובעולם לסמל מובהק של רבנות ממלכתית ומתונה, לאחד המסבירנים הגדולים של היהדות החרדית השמרנית ולגורם מאחד בין דתיים וחילונים.

   

  כממשיך שושלת רבנים במשפחתו הוא טיפס מתפקיד רב העיר נתניה עד מעמד הרב הראשי לישראל (2003-1993), וכילד ניצול שואה שאיבד את הוריו במחנות שרד והקים חיים חדשים בישראל. הרב לאו משמש כיו"ר מועצת "יד ושם", והוא גם חתן פרס ישראל על מפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

   

  החברים נפרדו

  הרב ישראל מאיר לאו כיהן כמעט 30 שנה ברבנות תל אביב-יפו, והן נחלקו לשתי קדנציות: ב-1988 נבחר לראשונה לתפקיד רב העיר, לאחר כעשר שנות כהונה בתפקיד זה בנתניה. חמש שנים לאחר מכן, ב-1993, מונה לתפקיד הרב הראשי לישראל, לצדו של הראשון לציון הרב אליהו בקשי-דורון.

   

  בשנת 1993 נבחר לרבה הראשי של ישראל (זום 77)
  בשנת 1993 נבחר לרבה הראשי של ישראל(זום 77)

   

  ב-2003 סיים את תפקידו ברבנות הארצית וכעבור שנתיים נבחר בשנית לכהונה בתל אביב. ב-2012, עם הגיעו לגיל 75, אישרה מועצת הרבנות הראשית את הארכת כהונתו בחמש שנים, על פי חוק, וכעת הוא נאלץ לפרוש.

   

  כרבה של אחת הערים הגדולות בישראל היה הרב לאו חבר במועצת הרבנות הראשית, ובישיבתה האחרונה, לפני כעשרה ימים, נפרדו ממנו חבריו.

   

  בנו, נשיא המועצה, הרב הראשי לישראל דוד לאו, אמר כי אביו אכן עוזב את תפקידו הרשמי, אך "לא פורש לרגע מלהיות הרב לאו". הרב לאו הוסיף: "אני נפרד ממועצת הרבנות הראשית שאליה חברתי בראש חודש ניסן תש"מ, לפני 34 שנים. זו זכות גדולה והתרגשות גדולה מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תולה את המגבעת: הרב ישראל מאיר לאו פורש לגמלאות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים