שתף קטע נבחר

סמי הכבאי וטומי טיפי עוזבים את שילב

בקרוב הורים לא יוכלו למצוא בשילב מוצצים, בקבוקים ופטמות של אחד מהמותגים הנמכרים בישראל - טומי טיפי. הסיבה: לא ניתנה בלעדיות לרשת. שילב הייתה רשת המוצרים לתינוקות היחידה שמכרה את בקבוקי המותג עד היום. גם משחקי סמי הכבאי ומטוסי העל נעלמו מהרשת. היבואנית: "החלטנו להנגיש את המותג לכלל עם ישראל ולשווקו בשאר הרשתות"

אין יותר אביזרי וצעצועי סמי הכבאי, וכן מוצצים, בקבוקים וכלי האכלה של טומי טיפי (tommee tippee) בשילב, כך נודע ל-ynet. שילב הפסיקה להזמין את המוצרים כבר בתחילת 2017, אבל רק עכשיו ניתן לשים לב למחסור הולך וגובר במוצרים. עד כה החזיקה הרשת במלאי שחיפה על החסר.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

מ-2005 עד דצמבר 2016 שילב מכרה בבלעדיות את סדרת הבקבוקים של טומי טיפי "הכי טבעי כמו אמא" (closer to nature). הסדרה נמכרה בשילב בלבד וברשתות הפארם. שילב הטילה וטו על מכירתה בחנויות אחרות לממכר מוצרים לתינוקות, פעוטות וילדים. כעת הסדרה נמכרת לראשונה גם ברשתות תינוקות נוספות.

צעצועי סמי הכבאי ()
צעצועי סמי הכבאי
 

שילב רצתה בלעדיות על סדרה חדשה, היבואנית סירבה

הסיבה ליציאה של המותג מהרשת היא סדרה חדשה של בקבוקים של טומי טיפי, שהיבואן הישראלי, חברת הנסיך הקטן, החל לשווק בארץ. הסדרה נקראת "אולטרה" והיא מאופיינת בפטמה בצד הבקבוק, לכאורה על מנת להקל על התינוק את הגישה לפטמה.

 

לפי גורמים בשוק, חברת הנסיך הקטן שיווקה את הסדרה החדשה מלכתחילה גם ברשתות אחרות כמו בייבי סטאר, ירכא ומוצצים. בשילב ביקשו בלעדיות גם על סדרה זו בדומה לסדרה הקודמת, והיבואנית סירבה. עקב כך, בשילב ביקשו להוציא את מוצרי טומי טיפי מהרשת.

הבקבוק מהסדרה החדשה. שילב רצתה בלעדיות גם עליה ()
הבקבוק מהסדרה החדשה. שילב רצתה בלעדיות גם עליה

לא תחזור? מודעת פרסומת של טומי טיפי בשילב ()
לא תחזור? מודעת פרסומת של טומי טיפי בשילב

 

מלבד בקבוקים מכרה החברה בשילב גם מוצצים, סכו"ם לפעוטות, פחת חיתולים וכוסות אימון של המותג, השייך לחברת מייבורן העולמית. המוצרים האלה נמכרו ונמכרים בכל רשתות התינוקות והפארם. הנסיך הקטן הפסיקה למכור בשילב גם את אביזרי וצעצועי סמי הכבאי, תותית, מטוסי על ו-motor town.

 

כרגע עוד ניתן למצוא מוצרים של החברה בשילב, חלקם נמכרים בהנחות ומוצגים תחת מבצעי מותג זול למרות שמדובר במותג פרימיום, אחד משלושת מובילי השוק לצד המותגים מאם ואוונט. במקביל, שילב הכניסה לרשת את בקבוקי טוויסט שייק, שלא ברור אם הם מצליחים להציג הצלחה במכירות בדומה למכירות בקבוקי טומי טיפי.

 

משילב נמסר בתגובה: "מוצרי טומי טיפי לא נמכרים ברשת שילב בשל שיקולים מסחריים ובתיאום עם הספק, וזאת כפי שהודענו לפני כארבעה חודשים".

 

מחברת הנסיך הקטן, יבואנית טומי טיפי, נמסר בתגובה: "לאחר שנים רבות של בלעדיות ברשת שילב המצוינת, החלטנו להנגיש את המותג לכלל עם ישראל ולשווקו בכלל רשתות התינוקות והילדים. אנו מודים לשילב על שיתוף הפעולה רב השנים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים