שתף קטע נבחר

מאבק הנכים: "כחלון זרק אותנו, הפכנו לפסולת"

לאחר שהתבשרו כי קצבת הנכות תעלה רק ב-500 שקל, פנו ארגוני הנכים לבג"ץ. אלכס פרידמן, ממובילי המאבק, בראיון לאולפן ynet: "קצבת הנכות משתווה לקו העוני בישראל. כחלון לא נלחם עלינו, הנכים לא מעניינים אותו. גם שר הרווחה יכול לאיים בהתפטרות כדי להילחם למעננו"

 

"שר האוצר זרק אותנו לראש הממשלה, אבל אני רוצה להגיד לו שאנחנו לא פסולת". כך הבהיר היום (ד') אלכס פרידמן, מייסד העמותה "נכה לא חצי בן אדם". זאת בעקבות ההודעה על העלאת קצבת הנכות ב-500 שקלים בלבד.

 

"כחלון לא נלחם עלינו, הוא לא בא אל ראש הממשלה ואמר, תעשה או שאני פורש מהקואליציה. הוא פשוט אמר – קח, תעשה מה שאתה רוצה, הנכים לא מעניינים אותי. ראש הממשלה מצדו מורח את הזמן. גם שר הרווחה יכול לאיים בהתפטרות במטרה להילחם למען הנכים. אף אחד מהם לא עושה את זה", לדברי פרידמן.

 

הוא הסביר עוד כי תקרת קצבת הנכות תעמוד לפי העדכון החדש על 3,200 שקל, "שזה קו העוני בישראל. מדובר גם בתוספת דיפרנציאלית, כלומר מי שיש לו משפחה שאולי יכולה לתמוך בו - הנכה צריך להיות תלוי במשפחה, לא יוכל להיות עצמאי ולחיות בכבוד".

 

כבר כשהודיע ראש הממשלה כי הוא דוחה את המלצות ועדת זליכה וממנה ועדה חדשה שתעשה אותו דבר בדיוק, אמר פרידמן: "הבנו שזה לא הולך לכיוון טוב. בשבוע שעבר כבר ידענו שזה הכיוון המסתמן והגשנו עתירה לבג"ץ". ועדת זליכה המליצה על העלאת הקצבאות ב-4,000 שקל בכמה פעימות, בניגוד להחלטה להעלות אותן ב-500 שקל בלבד.

 

"נילחם בכל הכוח בביזיון שעושים לנו במדינה הזאת. אני מאוכזב משר האוצר ומראש הממשלה ובאמת אני חושב שהגיע הזמן שיבינו שמדובר פה בחיי אדם ולא בפסולת, שאפשר למרוח את הזמן, להעביר מצד לצד, פשוט להרעיב אותם. אנחנו מדברים על עשרות נכים מדי שנה שמתאבדים כי אין להם מה לאכול. הם בוחרים בין אוכל לתרופות. זה מצב נוראי". כך הסביר פרידמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים