שתף קטע נבחר

לונדון: איום סגירה על מוסד חרדי לילדות שמסרב ללמד על להט"ב

לימודי ליבה? נראה כי לחרדים בבריטניה יש סיבות גדולות יותר לדאגה: בית הספר לבנות של ויז'ניץ שסירב לעסוק בזהות מינית, נכשל זו הפעם השלישית במבדקי "אופסטד", ובתקשורת מדווחים כי בארגון ממליצים על סגירת המוסד. בחסידות טוענים: "אף מוסד חינוך חרדי לא ילמד ילדות קטנות דברים המנוגדים להשקפה היהודית"

 

בית הספר החרדי מסרב ללמד על להט"ב – מפקחים מטעם משרד החינוך הבריטי ממליצים לסגור אותו: הקהילה החסידית של לונדון זועמת בעקבות דיווחים בעיתוני הממלכה, ולפיהם בית הספר לבנות של חסידי ויז'ניץ נכשל זו הפעם השלישית במבדקי "אופסטד" (Ofsted) – הארגון הבריטי האחראי על איכות החינוך.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

ה"אינדיפנדנט" מדווח כי מפקחי הארגון שבדקו את בית הספר, הכשילו אותו מאחר וחומר הלימודים איננו כולל התייחסות לזהות מינית להט"בית ולניתוחים לשינוי מין. לפני כשבע שנים נחקק בבריטניה חוק שאמור להקנות לתלמידים כבוד וסובלנות כלפי אנשים בעלי זהות מינית שונה, ובכלל זה מי שעברו ניתוח לשינוי מין.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בבית הספר לבנות של ויז'ניץ לומדות 212 ילדות בגילאי 3-8, והוא נחשב לבית ספר פרטי שעלותו עומדת על 5,200 פאונד, שהם קרוב ל-24 אלף שקל בשנה. אך לפי "אופסטד" החוק חל גם על בתי ספר פרטיים.

 

דרשו שילדות בנות 3-8 ילמדו על להט"בים   (צילום: shevywood films) (צילום: shevywood films)
דרשו שילדות בנות 3-8 ילמדו על להט"בים (צילום: shevywood films)

 

ה"טלגרף" הבריטי דיווח לאחרונה כי לאחר שלוש בדיקות של חומר הלימודים, טוענים אנשי הארגון הפועל מטעם משרד החינוך, כי יש לסגור את בית הספר. לטענתם, הוא לא מקנה לילדות "הבנה מלאה של ערכי היסוד הבריטיים הבריטיים", וכי מניעת שיעורי החינוך למיניות פוגעת בחוקי השוויון. למרות הביקורת, שיבחו המפקחים את הנהלת בית הספר על איכות החינוך, ואף הודו כי צוות המורות מתמקד "בהוראת התלמידים לכבד את כולם, ללא קשר לאמונות ולסגנון חיים".

 

"כפיית תכנים"

בקהילה החרדית טוענים כי מדובר בכפיית תכנים הנוגדים את ערכיהם ואמונותיהם, אך ב"אופסטד" מבהירים כי הם אינם מצפים שבית הספר יחנך לשינוי מין, אך דורשים מאידך גיסא לעודד את התלמידים לכבד אנשים אחרים, בדגש על אלה שהוכנסו בחוק המיוחד - סובלנות כלפי הומואים, לסביות וטרנסג'נדרים. "החוק מצפה שבתי הספר יראו שהם מעודדים את התלמידים לנקוט עמדה מכובדת וסובלנית כלפי אלה המחזיקים בערכים שונים משלהם", נמסר.

 

מי שבאופן לא מפתיע התגייסו למען הקהילה היהודית-חרדית של לונדון, הם אנשי דת נוצרים. "ארגון החינוך הנוצרי" פרסם תגובה חריפה שבה נאמר כי "ארגון 'אופסטד' גילה את סדר היום האמיתי שלו: לא משנה כמה טוב בית הספר שלך מכל המובנים האחרים, אם אתה מסרב ללמד ילדים צעירים על שינוי מין - הדבר יוביל לסגירת בית הספר שלך".

 

בניגוד לחשש מסגירת כלל בתי הספר היהודיים-דתיים, פרסמו ב"ג'ואיש כרוניקל" וב"אלמיינר" כי שני בתי ספר חרדיים באזור סטמפורד היל דווקא קיבלו ציון עובר במבחן של "אופסטד", והמפקחים ציינו כי התלמידים מקבלים הכנה כ"אזרחים אחראים ופעילים בבריטניה המודרנית".

 

"אנו מחנכים לכבד כל אדם"

גורם בחסידות ויז'ניץ מסר בתגובה כי "מכיוון שהיו בתי ספר חרדיים בבריטניה שעברו את הבדיקה של 'אופסטד', הרי שברור לגמרי כי מדובר בתקלה נקודתית של קצר בתקשורת ואי הבנה".

 

הוא הוסיף כי "מוסדות הלימוד שלנו מחנכים הן את הבנים והן את הבנות לכבד כל אדם, אבל בוודאי שאף מוסד חינוכי חרדי לא ילמד ילדות קטנות על דברים שמנוגדים להשקפה היהודית ולהלכה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shevywood films
דרשו שילדות בנות 3-8 ילמדו על להט"בים
צילום: shevywood films
מומלצים