שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מהאפיפיור ועד לרב ראשי: עשה לך חבר, הגרסה הדתית
  מנהיגי דת מכל העולם - ובהם האפיפיור, המופתי הגדול של מצרים, הדלאי למה והרב האנגלי הנודע, סר יונתן זקס - יצאו בקריאה משותפת לעידוד חברויות בין בני כל הדתות בעולם. על פי מחקר, 84% מאוכלוסיית העולם היא דתית ברמה כזאת או אחרת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המנהיגים הבולטים והחשובים ביותר של הדתות העיקריות בעולם פרסמו פנייה משותפת, הקוראת לאנשי העולם להתאחד ולעשות להם חברים מכל הדתות. מטרת ההצהרה היא להפחית את המתחים החברתיים ברחבי העולם על ידי עידוד של מגע בינאישי, והיא הושמעה על ידי האפיפיור פרנציסקוס, המופתי הגדול של מצרים, הרב הראשי לישראל, דוד לאו; הרבנים סר יונתן זקס והרב אברהם סקורקה (ידידו של האפיפיור), הדלאי למה, הפטריארך האקומני ברתולומיאו ה-1, שרי שרי ראווי שנקר ורבים אחרים.

   

  <<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  הפונים מאמינים כי מגע אישי יכול להתגבר על תפיסות מוטעות, דעות קדומות וחוסר אמון. הפנייה פורסמה בתור סרטון וידיאו בן 3 דקות בטוויטר (תחת ההאשטג #עשהלךחבר) ב-16 שפות, במהלך מסיבת עיתונאים בלונדון.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  המטרה היא להתגבר על תפיסות מוטעות, מסוכנות ושכיחות שגורמות למאמינים של דת אחת לראות את בני הדתות האחרות בחוסר אמון ובוז. לעומת זאת, במציאות, מחקר גלובלי חדש שנערך על ידי מכון המחקר הגלובלי Motivaction מצא שאנשים בני כל הדתות פתוחים, בדרך כלל, כלפי אנשים עם אמונות אחרות.

   

  "דרך חדשה למימוש האמונה הדתית"

  החוקר הראשי של Motivaction ,מרטין למפרט, אמר במהלך מסיבת העיתונאים כי קרוב לוודאי שמסר המקדם ידידות עם בני כל הדתות יתאים לרוב האנשים הדתיים מסביב לעולם. בהתאם למחקר שנעשה על ידי מכון המחקר האמריקאי Pew, מהווים המאמינים 84% מאוכלוסיית העולם.

   

   

  הרב ד"ר אלון גושן גוטשטיין, מנהל מכון אליהו לדיאלוג בינדתי (ה-Institute Interfaith Elijah) והמארגן הראשי של ההצהרה המשותפת, אמר במהלך מסיבת העיתונאים כי הפנייה היא גם חידוש משמעותי מנקודת מבט תיאולוגית.

   

  לדבריו, "לא ניתן להכחיש שבספרי הדת של דתות רבות אפשר למצוא טקסטים שאינם פתוחים במיוחד,ואפילו עוינים, כלפי אנשים בני דתות אחרות. לפיכך, כאשר המנהיגים החשובים ביותר בעולם קוראים לידידות - הם, למעשה, קוראים לדרך מסוימת של מימוש האמונה הדתית, ודוחים דרכים אחרות".

   

  ראיונות על ידידות ויחסים בין דתות עם המנהיגים המובילים של דתות העולם - ניתן למצוא בעמוד מיוחד שהוקם ביוטיוב. מכון אליהו לדיאלוג בינדתי הכין ערכות למידה בנושא (באנגלית) שניתן להוריד מאתר הארגון, ובהן הצעות מעשיות, המיועדות לכל אחד ואחת - ובמיוחד למנהיגים דתיים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מהאפיפיור ועד לרב ראשי: עשה לך חבר, הגרסה הדתית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים