שתף קטע נבחר

הרצוג הודיע על תמיכה בפרץ: "לניסיון תפקיד מכריע"

המרוץ לראשות העבודה: שלושה ימים לפני הסיבוב השני בין עמיר פרץ לאבי גבאי, הרצוג ומרגלית בחרו לתמוך ביו"ר המפלגה לשעבר. אתמול הודיעה יחימוביץ' על תמיכתה בגבאי

יצחק (בוז'י) הרצוג הודיע הבוקר (יום ו') על תמיכתן בעמיר פרץ לראשות מפלגת העבודה. גם אראל מרגלית צפוי להודיע הבוקר על תמייכתו בפרץ שכינס מסיבת עיתונאים שבה יעמוד לצד מרגלית שיביע את תמיכתו בו בהתמודדות מול אבי גבאי ביום שני.

 

בסיבוב הראשון של הבחירות השבוע, הגיע פרץ ראשון עם כ-32 אחוזים מהקולות - פחות מ-40 אחוזים שנדרשו לניצחון. שני הגיע גבאי, שהצטרף למפלגה רק לפני כחצי שנה. אחריהם - היו"ר המודח הרצוג ומרגלית.

הרצוג ופרץ בתום פגישתם שלשום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג ופרץ בתום פגישתם שלשום(צילום: מוטי קמחי)

 

 

יו"ר קק"ל דני עטר היה מעורב בניסיונות לשכנע את הרצוג לתמוך בפרץ. "לאחר שהתייעצתי עם חברותיי וחבריי החלטתי להתייצב ולתמוך במועמדותו של עמיר פרץ לראשות המחנה הציוני", אמר הרצוג. "מצטרפים להחלטתי זו עמיתיי ח"כ איילת נחמיאס-ורבין וח"כ מנואל טרכטנברג. ישיבה על הגדר אינה אופציה בהכרעות מהותיות. ניסיונו הכולל של עמיר, הרקורד הביטחוני, המדיני החברתי והכלכלי שלו הם השילוב שהכריע את הכף. לניסיון תפקיד מכריע במנהיגות. לעמיר יתרון מובהק בכך".

 

עוד אמר יו"ר העבודה היוצא: "לא ביקשתי דבר ולא קיבלתי דבר. עמדתי על שלושה עקרונות: שמירה על המחנה הציוני, דהיינו האחדות עם התנועה, מעמדה של ציפי לבני כיו"ר התנועה והתחייבות לפעול להקמת גוש פוליטי בראשותנו להחלפת הליכוד ונתניהו. שמחתי שעמיר פרץ נענה לכל אלה ואני שאפעל ליישומם".

 

גם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בעל כוח פוליטי במפלגה, תומך בפרץ. מנגד הודיעה אתמול ח"כ שלי יחימוביץ' על התייצבותה לצד גבאי.

 

פרץ וגבאי נועדו שלשום עם הרצוג. במהלך הפגישה ביקש גבאי את תמיכתו של הרצוג והבהיר כי הוא רואה בו שותף. בהמשך ניהל פרץ עם הרצוג שיחה ברוח דומה. גם פרץ ביקש את תמיכתו, אולם הרצוג סירב עד הבוקר לומר במי הוא תומך. גם המועמד השלישי שהודח - עמר בר-לב - לא הביע עד כה תמיכה בפרץ או בגבאי. 

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הודיע כי הוא תומך בגבאי. "עמיר פרץ שייך לעשור הקודם, אבי גבאי שייך לעשור הבא והוא יכול להוביל למהפך", אמר ברק. בגבאי, שהצטרף למפלגת העבודה לפני כחצי שנה, תומכים גם חברי הכנסת של המפלגה יוסי יונה ומיכל בירן. עמירם לוין, שהתמודד בפריימיריז ופרש מהמרוץ לפני כשבוע וחצי, הודיע אז כי הוא תומך בגבאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרצוג ופרס, שלשום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים