שתף קטע נבחר

מרגלית: "תומך באופן בלתי מסויג בפרץ להנהגת המפלגה"

ח"כ אראל מרגלית ערך מסיבת עיתונאים משותפת עם ח"כ עמיר פרץ ובה הביע את תמיכתו בו בסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה. "החיבור בינינו הוא סיפורה של המדינה כולה: הוא נולד במרוקו, אני נולדתי בקיבוץ נען. הוא גדל במעברה בדרום, אני גדלתי בכרמיאל שבצפון"

 

 

 

ח"כ אראל מרגלית וח"כ עמיר פרץ עורכים הבוקר (יום ו') מסיבת עיתונאים משותפת במטה מפלגת העבודה בתל אביב. "החלטתי לתמוך באופן בלתי מסויג בעמיר פרץ להנהגת המפלגה ולפעול יחד איתו להחלפת השלטון במדינת ישראל", אמר מרגלית, שהפסיד בסיבוב הראשון בבחירות להנהגת המפלגה. מוקדם יותר הודיע גם היו"ר המכהן, יצחק הרצוג, על תמיכתו בפרץ.  

 

בסיבוב הראשון של הבחירות השבוע, הגיע פרץ ראשון עם כ-32 אחוזים מהקולות - פחות מ-40 אחוזים שנדרשו לניצחון. שני הגיע אבי גבאי, שהצטרף למפלגה רק לפני כחצי שנה. אחריהם - היו"ר המודח הרצוג ומרגלית. ביום שני ייערכו בחירות לראשות המפלגה בסיבוב השני.

 

פרץ ומרגלית, היום (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
פרץ ומרגלית, היום(צילום: יריב כץ)

 

"החיבור בינינו הוא סיפורה של המדינה כולה", אמר מרגלית. "הוא נולד במרוקו, אני נולדתי בקיבוץ נען. הוא גדל במעברה בדרום, אני גדלתי בכרמיאל שבצפון. הוא בפוליטיקה כל חייו, אני הייתי יזם והגעתי לפוליטיקה רק לפני כמה שנים. הוא היה יו"ר הסתדרות, אני הקמתי חברות שאין להן דבר וחצי דבר עם הגוף הזה.

 

אנחנו שונים לחלוטין, לכאורה אין לנו שום דבר במשותף. אבל אנחנו, יחד, זאת ישראל האמיתית.

החלטתי לתמוך בעמיר פרץ לא בגלל המקום שממנו הוא בא, אלא בגלל המקום שאליו הוא הולך: מקום חברתי, בטחוני ולאומי שאני לחלוטין מתחבר אליו. מקום שבו אין הסתה אלא קבלה, אין פירוד אלא חיבור, מקום שנתניהו הרס ואנחנו, יחד, נבנה מחדש".

 

פרץ הודה למרגלית: "אני באמת מתרגש, זה חיבור שמזכיר לי הליכה משתופת במעלה ההר. אני יכול ללמוד ממנו ולהשלים, כמו שאמר אראל. הוא מביא לפוליטיקה דמות ששנים לא ראינו, איש כל כך מצליח שמגיע למפלגת העבודה ונלחם על הערכים שאולי קשה להילחם עבורם". 

 

פרץ הסביר: "לאראל ולי יש הרבה משותף, איך אראל אמר, 'השמאלנים חוזרים'. הם היו ונשארו כי זה לא עניין של רק סיסמה. מדובר באיש שהחליט שכדי להאבק על העתיד צריך להאבק על הזהות. גם אני שמאל, כי זה ביטחון, שלום, צדק חברתי, כבוד האדם, דמוקרטיה, הגנה על ביהמ"ש והכרה באחר. הכרה בעובדה שאנחנו הרוב היהיודי במדינת ישראל והתוקף המוסרי להיות רוב זה לדעת להגן על המיעוט".

 

פרץ התייחס לתמיכה שלה זכה מהיו"ר הרצוג: "הוא היה יו"ר המפלגה וזו החלטה דרמטית. כפי שאראל מרגלית הוא שותף חשוב ומרכזי, ודאי הרצוג שותף חשוב ומרכזי, ואני מתכוון לבחון חלק מהרעיונות שהוצגו. ננסה להרחיב את המחנה הציוני ולצרף קבוצות נוספות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
פרץ ומרגלית, היום
צילום: יריב כץ
מומלצים