שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בין אש לקרח: טיול לאיסלנד

  הרי געש פעילים, גייזרים ומעיינות חמים לצד נופים מוטרפים של קרחונים עצומים ופסגות מושלגות. יש דברים שאפשר לראות רק באיסלנד, צפו

  בשיתוף החברה הגיאוגרפית

   

  פעם איסלנד נתפסה כיעד שאפשר בעיקר לחלום עליו והיום היא נגישה מתמיד. נופים וולקנים וקרחונים, עיר הבירה הצפונית בעולם ועוד הפתעות נעימות לעין ולמצלמה ממתינות לכם שם. רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגיאוגרפית, התארח באולפן ynet וסיפר לנו על המדינה שהמציאה את המונח - winter is coming.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אז מה יש לראות באיסלנד?

  "יש המון מה לראות באיסלנד ואני חושב שבאמת אולי המילה, זה קצה. הכל שם הוא מאוד קיצוני." בן בסט מסביר כי הטבע באיסלנד הוא באמת נורא קיצוני. "זה ממש אש ומים. זאת אומרת עולם וולקני מטורף, הרי געש מתפרצים פעילים, גייזרים, מעיינות חמים גאותרמיים, כל העולם הגעשי, נופים מוטרפים ושדות לבה, ומצד שני פתאום קרחונים ופסגות מושלגות ועולם של ממלכות קרח".

  עיצוב: יונית שנהב (איור: shutterstock) (איור: shutterstock)
  עיצוב: יונית שנהב(איור: shutterstock)

   

  לא סתם איסלנד שימשה כתפאורה להרבה מאוד סרטים על מיתולוגיות וכדומה

  "כן, זאת מדינת קצה, זו מדינה פראית באמת, שהשילוב הזה בכלל תמיד משהו שמשלב כמה קצוות, במקרה הזה באמת וולקניזם ועולם של קרחונים. כל הדבר הזה קורה במדינה אולי הכי פחות צפופה בעולם. זו מדינה שהיא פי חמש מישראל ויש בה 300 ומשהו אלף תושבים בלבד. אם בארץ חיים בערך 300 איש לקמ"ר, שם חיים שלושה אנשים לקמ"ר, והכל בכפרי דייגים קטנים, אין באמת ערים באיסלנד".

  הפסגות המושלגות של איסלנד (צילום: נעם סגן כהן) (צילום: נעם סגן כהן)
  הפסגות המושלגות של איסלנד(צילום: נעם סגן כהן)
   

   

  מה מיוחד בפן האנושי באיסלנד?

  "קודם כל גנטית, כמה שזה יישמע מפתיע, איסלנד היא אחת המדינות הכי הומוגניות בעולם. 94% מהם הם באמת ויקינגים של אלפי שנים, אותו גן ומסורת של אלפי שנים של אותם אנשים שממשיכים וממשיכים לשמור על משהו מאוד שלהם, משהו מאוד איסלנדי. זה גם אי ובעיקר הם חיים בתוך עצמם. אנחנו מכירים את איסלנד מפחות או יותר אמצע יוני עד אמצע ספטמבר. זה 3-4 חודשים בשנה, אבל רוב הזמן איסלנד נמצאת במזג אוויר יחסית קיצוני אז הם חיים בערים שלהם, חיים מאוד קהילתיים, מאוד כפריים. איסלנד בכלל גם לא מתיימרת לא להקים דברים מסויימים לתיירות או מיזמים או מלונות, הם מאוד מאוד בשלהם, מאוד מסורתיים, מאוד דתיים, הכל מאוד קטן ומאוד מינורי, העולם החיצון לא באמת מעניין אותם".

   (צילום: נעם סגן כהן) (צילום: נעם סגן כהן)
  (צילום: נעם סגן כהן)

   

  מה מיוחד במסלול שאתם מציעים?

  "אנחנו מנסים להציע באמת את המגוון. להיכנס ולחצות את האי מצפון לדרום, חלק מהזמן אנחנו מטיילים בכלל באוטובוס 4X4. אנחנו הולכים ושטים לאיי וסטמן שרוב האנשים לא מגיעים אליהם והולכים לראות גם את הפאפין, שזה התוכון ים וזו חיה מאוד מיוחדת לאיסלנד. אנחנו באמת מנסים לגוון בין כל תצורות הנוף וגם ללכת ברגל קצת וגם לבקר בחוות אקולוגיות וגם באמת קצת לגעת באנשים וקצת לראות אותם ואת הבתים שלהם כי יש בזה משהו מאוד מרתק להגיע לאנשים בקצה העולם".

   (צילום: נעם סגן כהן) (צילום: נעם סגן כהן)
  (צילום: נעם סגן כהן)

   (צילום: נעם סגן כהן) (צילום: נעם סגן כהן)
  (צילום: נעם סגן כהן)

   

  איסלנד מקושרת אוטומטית עם קרחונים ואנשים חושבים שצריך לקנות חנות שלמה של ציוד רק כדי שלא יהיה להם קר אבל זה לא כל כך מדויק, בטח שלא בקיץ

  "לא, הימים מגוונים, גם וגם, זה מפלט מצויין לימי יולי אוגוסט שלנו. זו התקופה, יולי אוגוסט, אפילו עד אמצע ספטמבר. קריר בלילות, כמו בחורף אצלנו. אלה גם החודשים היחידים שאפשר לטייל בהם. מזג אוויר קריר ונעים".

   

  בואו איתנו לטיול לאיסלנד

   

  בשיתוף החברה הגיאוגרפית

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים