שתף קטע נבחר

רצח העבריין ברחובות: מסתמן שלא יוגש אישום נגד האחים לביא

פרסום ראשון: האחים עמוס ואופיר לביא המוגדרים במשטרה כראשי ארגון פשע לא יואשמו, להבדיל משלושת החשודים האחרים שהיו בזירה שבה נרצח אנטון רומן. הוא היה תחת פיקוח של בלשי המשטרה באותו זמן

 

 

זירת הרצח בפרדסי רחובות (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
זירת הרצח בפרדסי רחובות(צילום: אבי מועלם)

פרסום ראשון: הרצח של אנטון רומן לפני כחודש בפרדסי העיר רחובות גרם לזעזוע במשטרה. חקירת האירוע הגיעה לישורת האחרונה ונראה שלמרות המאמצים, לא תצליח המשטרה להגיש כתב אישום נגד שני האחים עמוס ואופיר לביא המוגדרים על ידה כראשי ארגון פשע. מנגד יוגשו כתבי אישום נגד שלושת החשודים האחרים בתיק שהיו בזירה. על הפרשה עדיין מוטל צו איסור פרסום שאותו צפויים להסיר בתקופה הקרובה, ורק אז אפשר יהיה לשפוך אור על פעילות המשטרה והעבריינים בפרשה.

 

האחים אופיר ועמוס לביא הם יעדים חשובים של היחידה המרכזית של מחוז מרכז. השניים מוגדרים מודיעינית כתת ארגון פשיעה המקושר לארגון הפשע של שלום דומרני. זאת גם הסיבה שהיחידה המרכזית מרכז משקיעה את מרב מאמציה בפעילות נגד שניהם.

 

אופיר לביא. לא יואשם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אופיר לביא. לא יואשם(צילום: מוטי קמחי)

עמוס לביא. לא יואשם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עמוס לביא. לא יואשם(צילום: מוטי קמחי)

עמוס לביא הצעיר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עמוס לביא הצעיר(צילום: מוטי קמחי)

רומן אגרונוב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רומן אגרונוב(צילום: מוטי קמחי)

דוד פילוס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דוד פילוס(צילום: מוטי קמחי)

"המשטרה בכל דרך מנסה לחפות על מחדליה ברצח". עו"ד משה שרמן  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"המשטרה בכל דרך מנסה לחפות על מחדליה ברצח". עו"ד משה שרמן (צילום: מוטי קמחי)
אנטון רומן, עבריין מוכר המזוהה עם המשפחה, רצח בעת שהיה תחת פיקוח של בלשי היחידה מתחת לאפה של המשטרה. הרצח בוצע בפרדסים שליד קבוצת שילר, כשהמשטרה נמצאת באזור.

 

תוך זמן קצר נעצרו חמישה חשודים: רומן אגרונוב בן 30 מאופקים, דוד פילוס בן 36 מאשקלון ועמוס לביא (הצעיר) בן 26 מרחובות. על פי החשד השלושה היו בזירת הרצח. במקביל עצרה המשטרה את מי שעומדים בראש הארגון, האחים אופיר ועמוס לביא מרחובות, אף שהיו בביתם. הם לא חשודים במעורבות ברצח אלא נוכח בעיות שהתעוררו בנוגע לראיות בתיק. נראה כי שני האחים לביא שאותם מחפשת המשטרה לא יועמדו לדין והמשטרה תסתפק בהגשת כתב אישום רק נגד שלושת הראשונים שנתפסו בזירה.

 

היום הוארך מעצרם של כל חמשת העצורים עד יום שישי. הסניגורים משה שרמן איציק איצקוביץ ואהוד בן יהודה המשיכו לכפור בחשדות. עו"ד שרמן אמר כי "המשטרה ניסתה במשך שלושים יום להפליל ולמצוא ראיות לדעתי בדרכים לא שגרתיות משום שמדובר באחים לביא והצורך בכתב אישום בגלל מחדלי המשטרה ברציחתו. הגיע הזמן שהאחים לביא ישוחררו כאשר המשטרה בכל דרך מנסה לחפות על מחדליה ברצח".

 

לצד הפעילות המשטרתית התעוררה גם ביקורת נוקבת על המשטרה - שנוגעת לפעילות אנשיה ביום הרצח ולשאלה אם אלה יכלו למנוע אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
זירת הרצח ברחובות
צילום: אבי מועלם
מומלצים