שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

אבו מאזן שוחח עם נתניהו וגינה בחריפות את הפיגוע, דרש לפתוח מחדש את הר הבית

ראש הממשלה התקשר לאבו מאזן וזה גינה באוזניו את הפיגוע שבו נרצחו שני שוטרים בהר הבית. הוא הזהיר מפני ההשלכות של סגירת מתחם הר הבית. נתניהו הבהיר כי לא יהיה שינוי בסטטוס-קוו

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר בצהריים (יום ו') לנשיא הפלסטיני אבו מאזן, שגינה באוזניו בחריפות את הפיגוע הבוקר במתחם הר הבית שבו נרצחו שני שוטרים.

 

אבו מאזן הביע בשיחה את התנגדותו לכל מעשה אלימות מכל צד ובפרט בנוגע לעניינים הקשורים לפולחן. אבו מאזן דרש בשיחה לבטל את ההחלטה הישראלית לסגור את מתחם הר הבית בפני מתפללים. הוא הזהיר מהשלכות של צעד כזה או ניצול שלו לשינוי הסטטוס-קוו הדתי וההיסטורי הקיים במקום. נתניהו הבהיר מצדו כי לא יהיה שינוי במצב הקיים וביקש להרגיע את המצב.  

נרצחי הפיגוע ()
נרצחי הפיגוע

מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי הוא שוחח בטלפון עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שגינה בשיחה את הפיגוע בהר הבית. "נתניהו הבהיר שישראל תנקוט את כל הפעולות הדרושות כדי להבטיח את הביטחון בהר הבית, ללא שינוי בסטטוס קוו". גורמים פלסטינים הגדירו את השיחה כטובה ועניינית, וציינו כי השיחה הייתה ארוכה יחסית.

 (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
(צילום: משטרת ישראל)

 (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
(צילום: משטרת ישראל)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

העיר העתיקה, הבוקר (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
העיר העתיקה, הבוקר(צילום: אוהד צויגנברג)
 

מוקדם יותר אמר חבר הנהגת פתח עבאס זכי, המשתייך לזרם הניצי ביותר בפתח, כי "סגירה של מסגד אל-אקצה היא הפרה בוטה שלא נקבל אותה, על כולם להתנגד לצעדיה של ישראל. שלושת הצעירים שנהרגו בירושלים הם אלה שעמדו נגד הטרור האמיתי. אנחנו עכשיו משלמים את מחיר השלום המדומה של הסכמי אוסלו. ההתנגדות היא הבחירה של הפלסטינים כולם והיא זו שתשחרר את המולדת".

 

חמאס מסר בתגובה כי "הפיגוע הוא תגובה טבעית לטרור הישראלי ולטינוף של מסגד אל-אקצה. הפיגוע מדגיש את המשך האינתיפאדה ואת אחדות עמנו מאחורי ההתנגדות".

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי פרסם מסר בערבית לפלסטינים ולמדינות ערב בעקבות הפיגוע: "המחבלים טימאו את המקום המקודש, לפיכך, כעת לזמן קצר, כוחות הביטחון הישראלים נוקטים צעדים כדי לוודא שאין עוד נשק. אנחנו רוצים לשמור על חופש הפולחן. אנחנו מקווים שכל העולם הערבי יגנה את את הפיגוע הזה בצורה ברורה".

 

המשטרה ממשיכה בסריקות במתחם הר הבית ומחפשת אמצעי לחימה. במהלך הפעילות עוכבו לחקירה אנשי ווקף. ראאד דענא מהווקף המוסלמי מסר כי כוחות הביטחון החרימו מהשומרים שנמצאו בתוך מסגד אל-אקצה בזמן הפיגוע את הטלפונים הניידים שלהם. מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך ציין כי "זה ללא ספק אירוע חמור ביותר ואנחנו עורכים טיפולים יסודיים על ההר, בראשם סריקה של כל המתחם כדי לושא שאין עוד אמצעי לחימה ואמצעים נוספים. אני מקווה שאתם מבינים על מה מדובר, זה כנראה ייקח זמן. נעשה את זה בצורה מסודרת ויסודית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
נתניהו ואבו מאזן. ארכיון
צילום: לע"מ
מומלצים