שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בעקבות הברקזיט: איזיג'ט מקימה חברה באוסטריה; המנכ"לית עוזבת
  חברת הלואו-קוסט איזיג'ט מקימה חברה חדשה באוסטריה כדי להמשיך ולפעול מתוך היבשת. המנכ"לית קרולין מקול, הנחשבת לאחת מנשות העסקים המוצלחות באירופה, תעזוב אחרי שבע שנים לטובת תחום התקשורת. וגם: איך הגיבו הנוסעים כשגילו זוג מקיים יחסים על טיסת החברה מספרד לבריטניה?

  חברת התעופה הבריטיית איזיג'ט, שבסיסה בנמל לוטון שליד לונדון, מקימה חברת תעופה חדשה בשם "איזיג'ט-אירופה", שבסיסה ימוקם בווינה. המהלך החדש מתרחש בעקבות החלטת בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי. בתוך כך פורסם אתמול (שבת) בבריטניה כי מנכ"לית החברה קרולין מקול, הידועה בשיטת ניהול שוויונית וייחודית, תעזוב את איזיג'ט לטובת ניהול ערוץ הטלוויזיה הבריטי ITV.

  מטוס איזיג'ט בנתב"ג (צילום: דני שדה)
  מטוס איזיג'ט בנתב"ג(צילום: דני שדה)

  החברה הגישה לא מכבר בקשה באוסטריה לקבל תעודת מפעיל אווירי באירופה, והבקשה נמצאת כעת בשלבים מתקדמים. עם אישור הבקשה תקים החברה בווינה את בסיסה האירופי, והוא יהיה מופרד מזה בבריטניה. הדבר יאפשר לחברה להמשיך ולהפעיל טיסות בין מדינות באירופה וכן טיסות מקומיות בתוך מדינות אירופה גם לאחר שבריטניה תעזוב סופית את האיחוד.

   

  כיום כל אישורי הפעילות של איזיג'ט, למעט זה שבשווייץ, מבוססים על חברותה של בריטניה באיחוד האירופי, ובשל כך החברה יכולה להפעיל טיסות בין מדינות האיחוד ובתוך מדינות האיחוד. פעילות זו תופסק לאחר שבריטניה תעזוב את האיחוד ולמעשה ייאלץ מטה החברה בבריטניה לדון עם מדינות אירופה על הסכמי תעופה חדשים, כפי שקיימים בין מדינות האיחוד לבין מדינות שאינן באיחוד. פתיחת הבסיס בווינה תאפשר לחברה להמשיך ולהיות מוביל אווירי שחבר באיחוד האירופי.

   

  עם תחילתו של ההסדר החדש תהפוך איזיג'ט לקבוצת תעופה פאן-אירופית שבבעלותה שלוש חברות תעופה: איזיג'ט בריטניה, איזיג'ט שווייץ ואיזיג'ט אירופה. כל שלוש החברות יהיו בבעלות החברה שנמצאת בבריטניה.

   

  המטוסים החדשים של איזיג'ט

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בסיסה של איזיג'ט אירופה יורכב מכמאה מטוסים וכ-4,000 עובדים של איזיג'ט, שכבר פרושים כיום בשש מדינות מתוך 27 מדינות האיחוד. העובדים מועסקים בחוזים מקומיים במדינותיהם ולפי הכללים והתקנות המקומיים ואלה של האיחוד האירופי.

   

  יצוין כי איזיג'ט נמצאת לאחרונה במהלך של רענון צי המטוסים, לרבות כאלה מדגם A320 Neo של איירבוס, מטוס הנחשב לחסכוני יותר בדלק, שקט יותר ומזהם פחות.

   

  חילופים בהנהלה

  כחלק מהשינויים הדרמטיים שעוברים על חברת התעופה תעזוב מנכ"לית החברה קרולין מקול את ניהולה. מקול (56) נחשבת כיום לאחת מנשות העסקים המשפיעות באירופה, והיא ניהלה את איזיג'ט בשבע השנים האחרונות.

  קרולין מקול, מנכ"לית איזיג'ט היוצאת (צילום: דני שדה)
  קרולין מקול, מנכ"לית איזיג'ט היוצאת(צילום: דני שדה)

  בין היתר נודעה מקול בשיטת ניהולה השוויונית, שהתבטאה בין היתר בקביעת משרדה הצנוע בסמוך למתחם העובדים הזוטרים בחברה, ובעבודה בחלל פתוח ושקוף לכול בבסיס החברה בלוטון. מקול, שלפני עבודתה באיזיג'ט ניהלה את קבוצת התקשורת של עיתון ה"גרדיאן", תשוב לתחום התקשורת ותנהל את רשת הטלוויזיה המסחרית הבריטית ITV.

   

  איזיג'ט היא אחת מחברות התעופה הגדולות ביבשת, והיא מטיסה יותר מ-78 מיליון נוסעים מדי שנה. מדובר בחברת הלואו-קוסט הראשונה שהחלה לפעול בישראל, וכיום היא טסה מתל אביב ל-11 יעדים באירופה ונמצאת במקום השני בין חברות התעופה הזרות הפועלות בישראל, על פי מספר נוסעים.

   

  סקס על המטוס: "תזוז שנראה יותר טוב"

  ובתוך כך נרשמה תקרית מביכה ביותר בסוף השבוע בטיסה של איזיג'ט מאליקנטה שבספרד למנצ'סטר, אנגליה. על פי עדויות הנוסעים, זוג צעיר קיים יחסי מין במטוס מבלי לטרול ולהסתיר את מעשיהם. "הם אפילו לא התאמצו שלא יראו", סיפר הנוסע גארי פאוור, שישב ליד השניים.

  "תזוז שנראה טוב יותר" (צילום: Shutterstock)
  "תזוז שנראה טוב יותר"(צילום: Shutterstock)

  בפוסט שכתב בפייסבוק סיפר פאוור: "חשבתי שהשיא הגיע כאשר שתי נשים מבוגרות ישבו במושבים בצד השני של המטוס ולצידן ילדה בת חמש, והן היו צריכות להסתיר את הנעשה במרחק שני מושבים ממנה". אבל פאוור מציין כי היה נסער עוד יותר כאשר אחד הנוסעים ביקש ממנו שיזוז מעט, על מנת ש"יוכל לראות טוב יותר" את הנעשה על המושבים.

   

  התקשורת הבריטית, שדיווחה בהרחבה על המקרה בסוף השבוע, פנתה לתגובת איזיג'ט למקרה, שם טענו כי צוות המטוס לא היה מודע למתרחש ולכן לא היה יכול להתערב. עם זאת פנתה חברת התעופה למתלונן והתנצלה לפניו.  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בעקבות הברקזיט: איזיג'ט מקימה חברה באוסטריה; המנכ"לית עוזבת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים