שתף קטע נבחר

אושר: 1,000 דירות לדיור הציבורי

הקבינט החברתי-כלכלי אישר את הצעת שר האוצר משה כחלון לגייס מיליארד שקל לטובת רכישה של כ-1,000 דירות למלאי הדיור הציבורי

 

 

הקבינט החברתי-כלכלי אישר היום (ב') את הצעת שר האוצר משה כחלון לגייס מיליארד שקל לטובת רכישה של כ-1,000 דירות למלאי הדיור הציבורי.

 

מתיחת פנים לדרום ת"א: 1,500 דירות חדשות

 

שר האוצר משה כחלון (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שר האוצר משה כחלון(צילום: אוהד צויגנברג)

   

ההחלטה התקבלה בהמשך להחלטה להקצות כ-5% אחוזים מכלל הדירות הנבנות כיום על קרקעות המדינה במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" לטובת הגדלת מאגר דירות הדיור הציבורי והקטנת זמן ההמתנה של משקי הבית הזכאים.

 

על פי המתווה, חברת עמידר תגייס הון מהגופים המוסדיים ומהבנקים באמצעות הנפקת אג"ח. החזר ההלוואה, שימומן מתקציב המדינה, ייפרס על עשר שנים. סכום זה מצטרף להכנסות מחוק המכר המיועדות לרכישת דירות בהיקף של מיליארד שקל בשנת 2017.

 

מהאוצר נמסר כי מאז 2015 הוקצו מיליארד שקל לטובת רכישת דירות ו-350 מיליון שקל עבור תחזוקה ושיפוץ לדיור הציבורי. בנוסף לזה, במסגרת הסכם שנחתם בין משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון והסוכנות היהודית ייבנו כ-2,650 דירות קטנות המוקצות לזכאי הדיור הציבורי בסך כולל של 530 מיליון שקל.

 

בשנה האחרונה נערכה חברת עמידר לקראת גיוס ההון, והוא צפוי לצאת לפועל בתוך שבועות ספורים מרגע סיום העבודה הממשלתית בנושא.

 

הסכום המיועד למימון רכישת הדירות תוקצב בתקציב המדינה לשנים 2017 ו-2018 ומובא בחשבון במסגרת ההתחייבויות לשנים 2019 ואילך בתקציב משרד הבינוי והשיכון.

 

כחלון: "הממשלה לא תתנער מאחריותה לזכאי הדיור הציבורי. יש להדגיש כי חברת עמידר תישאר חברה ממשלתית בבעלות מלאה ולא תופרט.

מדובר בבשורה עבור מאות משפחות שמחכות יותר מדי שנים לקורת גג. המהלך יקצר באופן דרמטי את זמן ההמתנה לדירה ויצמצם את תור הממתינים. ההחלטה הזאת היא חלק בלתי נפרד מהמאבק הצודק לצמצום הפערים החברתיים בישראל".

 

מ"פורום הדיור הציבורי" נמסר בתגובה כי "מדובר במהלך גרוע של שר האוצר, שלקראת יום הדיור הציבורי לא רק שלא מביא בשורה אלא מעניק כוח לחברה שמתעללת בדיירי הדיור הציבורי, ובשקט בשקט גוזלת את כל המשאבים של הדיור הציבורי לטובת אינטרסים זרים שלא משרתים את הדיירים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים