שתף קטע נבחר

בחן את עצמך: כמה רבנים אתה מכיר?

את הרב עובדיה והרבי מלובביץ' כולם מכירים, אבל איך אמרה ההיא ממשאל הרחוב - "הרב קוק? יש דבר כזה?" קמפיין חדש קורא לציבור הדתי-לאומי ללמוד מהחרדים איך מכבדים ומטפחים לומדי תורה. המטרה: השתלבות מחדש בתפקידי רבנות ממלכתיים ובשרותי הדת

 

"הרב קוק? יש דבר כזה?" בציבור הרחב מכירים רבנים: את הרבי מלובביץ', הרב עובדיה ואפילו הרב קנייבסקי. המשותף לכולם: הגישה החרדית-הלכתית. המגזר החרדי ידע תמיד לטפח את "גדולי הדור" שלו ולתת כבוד ללומדי התורה. ובציבור הדתי-לאומי? מבוכה.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

סרטון ויראלי של קרן "אחד לאחד" מבקש לשנות את המצב. הציונות הדתית נמצאת בכל מקום: בצבא, בתקשורת, במשפט, בכוורת של ראש הממשלה. רק במקום אחד הם לא נמצאים – ברבנות. אם אתה שואל אנשים מי הרבנים המוכרים להם – לא תשמע אותם מונים את גדולי הדור של הציונות הדתית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בקרן "אחד לאחד" מבקשים להבהיר את המסר: החרדים מטפחים גדולי תורה, משקיעים בהם תקציבים וממתגים אותם. שם זה כבוד להיות לומד תורה. ואילו בציונות הדתית מי שלומד תורה הוא לפעמים סוג-ב'.

 

והם שואלים: איך זה שברשימות הצעירים המבטיחים של המגזר המתפרסמות מפעם לפעם במדיה המגזרית אין אף לומד תורה? איפה גאוות היחידה של הציונות הדתית כשמדובר בישיבות? מדוע כשקצין קרבי הולך ברחוב הדתי, הוא מלך, אבל מי שהוא אברך, רחוק מזה.

 

עכשיו תורה

מי שמוביל את הקמפיין הוא הרב יצחק נריה, נכדו של אחד מגדולי הדור שידעה הציונות הדתית, הרב משה צבי נריה, מי שכונה "אבי דור הכיפות הסרוגות". הרב נריה דוחף לבניית מאגר של כמה מאות או כמה אלפי עילויים.

 

ענייני דת ומדינה מעסיקים למדי את הציונות הדתית, שכן עולם הרבנות נשלט בידי החרדים. הם שמובילים את החקיקה הדתית, ענייני דת ומדינה ואף שירותי הדת. אין פלא כי כסיסמה הציב הארגון את המשפט הדו-משמעי: "הציונות הדתית, עכשיו תורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל ברדוגו
כל ישראלי מכיר. הרב עובדיה יוסף ז"ל
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים