שתף קטע נבחר

הסרטון שישכנע אתכם להיות טבעונים

קונפליקט הטבעוני בשלוש דקות: סטודנט לתקשורת חזותית ניסה להסביר בעבודת הגמר שלו - סרטון אנימציה מהיר וחד בן שלוש דקות - מה עובר על האוכל שלנו לפני שהוא מגיע לצלחת. רז רייביץ, היוצר: "בסרטון יש המון אינפורמציה שאנשים לא יודעים"

 

רז רייביץ, סטודנט לתקשורת חזותית, הפך לטבעוני אחרי 25 שנה שבהן אכל בשר ומיד התחיל להטיף לאנשים בעד הטבעונות, ונגד אכילת בשר. אבל מה קרה אז? רייביץ הבין כי אוכלי הבשר מפתחים אנטגוניזם כלפיו, וכי הטפה אינה השיטה. רייביץ הבין שהוא חייב לשנות גישה והחליט ולהציג גם את הדילמות שלו כטבעוני שאוהב בשר.

 (צילום מתוך הסרטון) (צילום מתוך הסרטון)
(צילום מתוך הסרטון)
בסרטון האנימציה שהוא יצר (ושהוא גם פרויקט הגמר שלו), שנקרא ״I want", הוא מסכם בשלוש דקות מה הופך אוכל כל נהנתן לטבעוני. הסרטון מציג את הקונפליקט של רייביץ בין הרצון שלו לאכול בשר, עוגיות, חביתה, ולשתות חלב, לעומת הסבל הכרוך בכל אחת מהפעולות הללו.

 

״בסרטון יש המון אינפורמציה שאנשים לא יודעים, ולפעמים מופתעים לגלות", מסביר רייביץ, "הקונספט של הסרטון מיועד לא רק לטבעונים, לכל אדם שמעוניין להתמודד עם הדיסוננס, ובצורה הכי קלילה, אנימציה״.

 (צילום מתוך הסרטון) (צילום מתוך הסרטון)
(צילום מתוך הסרטון)
  

ככה הטבעונות תפסה גם אותך? בשלוש דקות?

״אפילו פחות, אני ראיתי פוסט של מישהי שכתבה תגובה על פרסומת של אגאדיר, בפרסומת בחורה צעירה מחופצנת וזקן מרייר על חלקי גופה, הבחורה בפוסט כתבה לכל המזועזעים על חפצון הבחורה, שלא ישכחו שיש עוד יצור חי בתמונה. לראשונה ההקשר של ניצול החיות, התכתב לי עם ניצולים אחרים. כמי שמחשיב את עצמו פמינסט ומכבד נשים, לא יכולתי לעצום יותר את העיניים״

נלחם בקונפליקט. רז רייביץ (צילום: יח"צ) (צילום: יח
נלחם בקונפליקט. רז רייביץ(צילום: יח"צ)
 

ואיך התגובות? אנשים נתפסים ברשת הטבעונית?

״התגובות טובות, עוד לא שמעתי על מישהו שהפך לטבעוני אחרי שצפה בסרטון, אבל גם אם זה נתן אינפורמציה או קירב, אני מאמין שזו הדרך להגיע ללב״.

 

 

הסרטון של רייביץ יוצג בתערוכת הבוגרים "חדשות טובות" של HIT מכון טכנולוגי חולון, שתתקיים בין התאריכים 27/7-9/8. בתערוכה יציגו המחלקות לעיצוב תקשורת חזותית, עיצוב פנים ועיצוב תעשייתי.

מועדי פתיחת התערוכה: ראשון, שני, רביעי, חמישי 22:00-16:00, שלישי 22:00-10:00, שישי 13:00-9:00 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים