שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביהמ"ש: ענבל אור תשלם 20.5 אלף שקל תוך 24 שעות או תשוב למאסר
  לפי השופטת נועה גרוסמן, לאור ניתנו די והותר הזדמנויות לעמוד בצו התשלומים. "החייבת איחרה ולא שילמה 10 תשלומים רצופים. היא קיבלה הזדמנויות מבית המשפט ויכלה לפנות לכנ"ר בכל עת", קבעה גרוסמן

   

  ענבל אור בבית המשפט    (צילום: מוטי קמחי)

  ענבל אור בבית המשפט    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על יזמית הנדל"ן ענבל אור לשלם 20.5 אלף שקל תוך 24 שעות, ולא - תשוב למאסר, כך קבעה היום (א') שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, נועה גרוסמן. בתום הדיון הגיע לבית המשפט חוקר מטעם מע"מ ולקח את אור לחקירה.

   

  ענבל אור נעצרה והובאה לכלא נווה תרצה

  "ביזתה את ביהמ"ש": צו מעצר נגד ענבל אור

   

  ענבל אור בדיון הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ענבל אור בדיון הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

   

  לדברי גרוסמן, לאור ניתנו די והותר הזדמנויות לעמוד בצו התשלומים. "החייבת", אמרה השופטת, "איחרה ולא שילמה עשרה תשלומים רצופים. היא קיבלה הזדמנויות מבית המשפט. החייבת יכלה לפנות לכונס נכסים בכל עת". 

   

  לפי השופטת גרוסמן, אם אור חושבת שהיא לא יכולה לעמוד בתשלומים עליה להגיש בקשה בעניין. "זוהי זכותה, ואם היא סבורה כי אין ביכולתה לעמוד בתשלומים זו גם חובתה כלפי ההליך ואני מאשרת לה להגיש בקשה זו".

   

  "ברם", הוסיפה השופטת, "אשר לחיובים שהושתו עליה עד כה, אני סבורה כי עליה לעמוד בתשלומם. אני קובעת כי הערבויות שהפקידה החייבת ביום חמישי יחולטו על ידי הנאמן כחלק מתשלום החוב על סך 32.5 אלף שקל. הכוונה לסכום של 12 אלף שקל שהופקדו במזכירות בית המשפט. נותר עליה להשלים את הסכום, 20.5 אלף שקל, ואני מורה לה לעשות כן תוך 24 שעות – אם לא כן תשוב פקודת המאסר לכנה".

   

  אור התייצבה הבוקר בבית המשפט לאחר שבסוף השבוע האחרון נעצרה והועברה למאסר בכלא נווה תרצה ושוחררה לאחר שהפקידה 12 אלף שקל לקופת הפירוק.

   

  אור נעצרה בהוראת נשיא בית המשפט השופט איתן אורנשטיין לאחר שהתעלמה מהוראותיו לאורך תקופה.

   

  "אנחנו לא בשלב של לנהל משא ומתן על סכום הקנס"

  בפתח הדיון ביקש בא כוחה הנוכחי של אור, עו"ד אבי הלוי לשחררה ממאסר. "אנו סוברים", אמר, "שכל הליך הכינוס שאור נכנסה אליו הוא על בסיס מעשה תרמית. אנחנו מתכוונים לכבד החלטת בית המשפט, אבל לא היה בידה לכבד החלטות משפט עד ה-20 ביולי משום שבמשך תקופה ארוכה הייתה חסרת ייצוג והתקשתה למלא בקשות. הייתה תקופה קצרה שהייתה בעלת ייצוג אבל בשל חסרון כיס ננטשה. בניגוד לעבר, לקחתי לעצמי לסייע למרשתי ללא תמורה על מנת שתוכל למלא אחר המטלות שהוטלו עליה ואני סבור שמרגע שיש נכונות למלא אחר המטלות אין צורך ומתייתר המאסר".

   

  עוד הוסיף בא כוחה של אור כי ביזיון בית המשפט, כמו צו מאסר, נועד לאכוף קיום צו שיפוטי ולא להעניש. "החלטת אורנשטיין", אמר, "שנענתה לבקשת המנהל המיוחד התבססה על כך שמרשתי לא מתכוונת למלט אחר ההחלטות ולכן הוטל עליה מאסר. זה לא המצב כעת מרגע שהיא מקבלת סיוע משפטי אין כל סיבה להשאיר אותה תחת עונש לא מידתי".

   

  עוד לדבריו, כבר באפריל ביקשה אור להגיש בקשה להפחית את גובה התשלומים ולא סורבה. "ביום חמישי הגשנו בקשה דחופה כי הייתה במאסר, לא הייתה אפשרות להכין בקשה מסודרת לבקש את הפחתת התשלומים", אמר.

   

  עו"ד בן פורת, ממשרדו של עו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד לנכסיה של אור טען כי לאור ניתנו עשרות הזדמנויות גם על ידי בית המשפט. "ניתנו לה די והותר הזדמנויות. החייבת לא מפנימה את התהליך בו היא נמצאת, מזלזלת בבית המשפט ולכן הנאמן נאלץ להגיש את הבקשה לביזיון בית המשפט וגם אז השופט נתן לה עוד הזדמנות. אנחנו לא מצויים כרגע בשלב שבו אנחנו מנהלים משא ומתן לגבי הסכום, אם מופחת או לא".

   

  לאחר שהועברה לנווה תרצה אור פנתה לבית המשפט בבקשה להשתחרר ממעצרה. "עד להחלטה אחרת שתינתן במועד הדיון שייקבע, תוכל המבקשת להשתחרר מהמעצר רק אם תמלא אחר התנאים הבאים", כתבה השופטת קלמן ברום. התנאים שפירטה השופטת הם הפקדה של 12 אלף שקל על ידי אור לקופת פשיטת הרגל והעברת ערבות צד ג' על סך 24 אלף שקל. כאמור, אור מילאה את התנאים והשתחררה למעצר בית.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים