שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אבו מאזן עונה לליברמן: "ישראל מפסידה מהפסקת התיאום הביטחוני"

  שר הביטחון אמר לאולפן ynet כי אם הנשיא הפלסטיני לא רוצה בתיאום ביטחוני, ישראל תסתדר. אבו מאזן אמר בצהריים כי ישראל היא שמפסידה מהמהלך. "עליה לחזור בה מהצעדים שביצעה", אמר הנשיא הפלסטיני וקרא להסרת המגנומטרים: "הריבונות על מסגד אל-אקצה - פלסטינית"

   

  ליברמן על התיאום הביטחוני: "לא ירצו? שלא ימשיכו. נסתדר"    (צילום: אלי סגל)

  ליברמן על התיאום הביטחוני: "לא ירצו? שלא ימשיכו. נסתדר"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לאחר שהודיע על ניתוק כל היחסים עם ישראל על רקע המשבר בהר הבית וסוגיית המגנומטרים, התייחס היום (א') הנשיא הפלסטיני אבו מאזן לסוגיית התיאום הביטחוני בין הצדדים והבהיר: "הישראלים הם שמפסידים מכך. אם ישראל רוצה להשיב את התיאום הביטחוני בינינו, עליה לחזור בה מהצעדים שביצעה".

   

  דבריו של הנשיא הפלסטיני נאמרו ברקע התבטאויותיו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שאמר הבוקר לאולפן ynet על הסוגיה: "זו החלטה שלהם. זה לא שהתיאום הביטחוני זה צורך ישראלי. לפני הצרכים שלנו זה צורך של הפלסטינים, ולכן אם הם ירצו הם ימשיכו, אם לא ירצו לא ימשיכו בתיאום, זו החלטה שלהם. לא מתכוונים לרדוף אחריהם או לנקוט עמדה, נסתדר גם ככה וגם ככה".

   

  התיאום הביטחוני כולל פגישות ושיחות יומיות בין צה"ל ומערכת הביטחון ביהודה ושומרון למנגנוני הביטחון הפלסטיניים, כדי למנוע פיגועים ולעצור חוליות טרור, לאתר תשתיות טרור וכן לסייע לישראלים שנכנסו בשוגג או בכוונה לשטחי A. התיאום נועד גם לצורך תיאום כניסות של חלק מהפעילות המבצעית של צה"ל בשטח A, לתאם תנועות של המשטרה הפלסטינית בין ערי הגדה וכפריה, לתאם טיפול בהפרות סדר על ידי המנגנונים בערי הרשות וכדומה.

   (צילום: AFP, מוטי קמחי) (צילום: AFP, מוטי קמחי)
  (צילום: AFP, מוטי קמחי)

  אבו מאזן הוסיף כי "ישראל מעוניינת להילחם בטרור באמצעותנו, והיא מסתמכת עלינו. היא לא מבצעת את המוטל עליה, ואת זה אנחנו לא מקבלים.

   

  ״קיבלנו החלטה מכרעת ותקיפה בעיקר בכל הנוגע לתיאום הביטחוני - ולכל סוגי התיאום בינינו לבין הישראלים", הוסיף. "הישראלים צריכים להבין שהם שמפסידים מכך, מפני שמוטלת עלינו חובה גדולה מאוד להגן על הביטחון שלנו ושלהם. אנו, כמדינת פלסטין, משוכנעים כי אין מנוס ממאבק בטרור בכל מקום".

   

  הנשיא הפלסטיני הדגיש את התנגדותו להצבת המגנומטרים בכניסה לשערי המסגד: "לא נסכים לכך, מפני שהריבונות על המסגד היא שלנו. עלינו מוטלת החובה לפקח עליו ועלינו החובה לעמוד בשעריו".

   

  בהתייחס לעונש למחבל שרצח את בני משפחת סלומון, עומר אל-עבד, אמר ליברמן: "קודם כול אנחנו רוצים להרוס את ביתו של המחבל, שזה ללא ספק, אחרי הרבה מאוד שנים, מתברר ככלי אפקטיבי ביותר. אנחנו נשלול מכל החמולה כל היתרי כניסה לירושלים, כל היתרי כניסה לישראל, כל היתרי עבודה בישראל".

   

  בנושא השארת המגנומטרים בכניסה להר הבית אמר ליברמן: "ישיבות קבינט מוגדרות כישיבות סודיות, ובכל סוגיית הביטחון זה לא נכון - בטח ובטח כשרים חברים בקבינט - שנדון על זה בתקשורת. התקבלו שורה של החלטות, לא מדובר על החלטה אחת ולא שתיים, וכרגע המשימה היא קודם כול להחזיר את הביטחון והשקט גם בירושלים וגם ביהודה ושומרון".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים