שתף קטע נבחר

הרבנים לראש הממשלה: לא לשום ויתור בהר הבית

במכתב חריף פונים רבנים בכירים בציונות הדתית לראש הממשלה, השר לבטחון פנים ומפכ"ל המשטרה, ודורשים שלא להיכנע לדרישת ירדן והפלסטינים בעניין סידורי האבטחה בהר הבית. בין החתומים: רב העיר ירושלים, רב העיר צפת וראש המכינה הקדם-צבאית בעלי

 

רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים לראש הממשלה שלא להיכנע לדרישות ירדן והפלסטינים בעניין סידורי האבטחה בהר הבית. במכתב "חיזוק ותמיכה" הם הפצירו בו, בשר לביטחון הפנים ובמפכ"ל המשטרה: "אל תוותרו כמלוא נימה על שליטתנו בהר - גם לא למראית עין בלבד". קראו כאן את המכתב המלא .

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

"בימינו התרגשה ובאה לעולם חוצפה גדולה, ויש מאומות העולם שמנסות לערער על עצם קיומנו בארץ הקודש", כתבו הרבנים, "מובן כי כל נסיגה - קלה ככל שתהיה - מריבונותנו המוחלטת על הארץ הינה הרת אסון, בהיותה כלי שרת לאויבינו. קל וחומר כשמדובר על מקומות בעלי שורשים היסטוריים ואמוניים כה עמוקים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

ומן הכלל אל הפרט: "הר הבית הוא הר בית חיינו, המקום אשר בו עקד אברהם את יצחק, ולימים בו נבנה וגם ייבנה בית המקדש. לכן הר הבית קדוש יותר משאר חלקי הארץ, נקרא 'המקום אשר יבחר השם' ולא זזה ממנו שכינה לעולם. ברור שיש לשמור על ריבונותנו בו עשרת מונים".

 

 

"היננו לחזק ידיכם על עמידתכם האיתנה על משמר ארצנו!" כתבו הרבנים לראש הממשלה, השר והמפכ"ל, "נזדמנה בפניכם הזדמנות היסטורית לתקן עוולה נוראית. אנו נרגשים לראות יחד עם כלל ישראל את עמידתכם האיתנה על עקרונות הפלדה של עמנו על פי התורה הקדושה ועל פי המוסר החי בכל לב אנושי... המשיכו לעמוד איתן על כבוד האומה. אל תתנו את כבודנו וכבוד ה' למרמס הגויים".

 

על המכתב חתמו כ-20 רבנים מהזרמים השונים בציונות הדתית. הבולטים שבהם הם הרב חיים דרוקמן – ממנהיגי המחנה, רב העיר ירושלים, אריה שטרן; רב העיר צפת שמואל אליהו, רב השומרון אליקים לבנון והרב אלי סדן - ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב חיים דרוקמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים