שתף קטע נבחר

עימות באולפן: הלסבית הדתייה נגד הרבנים

זהורית שורק פוצצה כנס רבניות ונשות חינוך על ההתמודדות עם הלהט"ב במגזר: "הקב"ה ברא אותי כך. לא אחיה בשקר. חייבים לעצור את טיפולי ההמרה". הרב עמיחי אליהו: "המדינה צריכה להשקיע בעצמה בטיפולים. הקהילה הגאה צריכה להתבגר"

 

שבועיים לפני מצעד הגאווה הירושלמי בסימן "דת ולהט"ב", סוערות הרוחות בעקבות כנס שקיים השבוע "איגוד רבני קהילות" ומכון "בקדושה" לרבניות ונשות חינוך, ובו דנו בהרחבה בהתמודדות עם הלהט"ב הדתיים, ובין היתר המליצו על טיפולי ההמרה השנויים במחלוקת.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

זהורית שורק, לסבית דתייה, נכחה בכנס, ולקראת סוף דבריו של הרב שמואל אליהו – רבה של העיר צפת והבכיר שבדוברים שם – קמה והביעה מחאה. "אני יושבת כאן יום שלם, ושומעת אתכם כל הזמן קוראים לי 'מכוערת'", אמרה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

במענה לדבריה, הגיב הרב אליהו: "אמרנו שאנחנו אוהבים כל אחד ואחת, ולא קראנו לך מכוערת. קראנו לתופעה מכוערת". שורק שאף צילמה את העימות, מחתה: "כל היום אני חווה את התחושה כאן שאתם צריכים עכשיו ללכת לקדוש ברוך-הוא שברא אותי, ולהגיד לו: איזה כלי מכוער יצרת".

 

בראיון לאולפן ynet אומר בנו ומי שארגן את הכנס, הרב עמיחי אליהו, כי הוא ראה בככנס "בשורה", כדבריו. "להרבה מאוד הומוסקסואלים ולסביות שמחפשים למצוא את ההכרה בתהליך המאוד קשה שהם עוברים - וגם מנסים למצוא תהליך המתאים להשקפת חייהם".

 

טיפולי המרה? אלה בכלל "טיפולי השלמה"

אל מול ההאשמה בנסיון לשנות את חבריה הקהילה הגאה הדתיים, דרך "טיפולי ההמרה" – מבקש הרב אליהו לכנות אותם "טיפולי השלמה שפסיכולוגים, רופאים פסיכותרפיסטים ושאר אנשי מקצוע מובילים בשום שכל. נכון, יש גם אנשים שעושים את זה בצורה לא נכונה. ואני חושב שדרושה מהקהילה הלהט"בית בגרות כדי להבין שיש אנשים שרואים את זה אחרת גם בתוכם.

 

"הקדוש ברוך-הוא ברא את העולם. ואם אדם נוצר עם לקות ראייה, מותר לו ללכת לאופטומטריס.ט רק אם הוא רוצה. אף אחד לא הכריח מישהו לעשות משהו שהוא לא רוצה".

 

"אל תקראו לי מכוערת". זהורית שורק מתעמתת עם הרב שמואל אליהו ()
"אל תקראו לי מכוערת". זהורית שורק מתעמתת עם הרב שמואל אליהו

 

באולפן התפתח עימות קולני, כאשר שורק סיפרה כי נישאה בעבר לגבר, "והתקופה הזו הייתה אפלה מאוד. לחיות בשקר זה דבר נורא ואיום. לשקר לעצמי, למי שהייתי נשואה לו, לחברה... אני לא רוצה להיות שם. המתק שפתיים שלכם: אנחנו אוהבים אתכם, מקרבים אתכם, אבל בואו תשתנו - כל מה שנאמר ביום הזה - מבחינתי זה עוול ופשע".

 

"כבר שנתיים אני שואלת אנשים: אם הייתה לכם אפשרות לבחור בין בן הומו לבין בן שאינו שומר שבת, במה הייתם בוחרים? הרוב המוחלט ענה לי: מעדיף בן שלא שומר שבת. וכל זה, למרות כמות העברות העצומה שעושה מחלל שבת".

 

הרב אליהו: "את רוצה גם לסגור להם את הפה?"

 

שורק: "אני רוצה להגיד שהחברה דוחפת אותנו לטיפולי המרה שגורמים נזק".

 

"גם כשלא רואים טוב, הולכים לאופטומטריסט". הרב עמיחי אליהו ()
"גם כשלא רואים טוב, הולכים לאופטומטריסט". הרב עמיחי אליהו

 

התחושה שנוצרה עם כך, היא שאתם מוקיעים בסופו של דבר מהחברה את ההומואים הדתיים.

 

הרב אליהו: "ברמה האישית, לי היו שני חברותות הומוסקסואלים, והיו לי חברים הומוסקסואלים שלמדו בישיבה. אני חושב שהציבור הדתי-לאומי לאגפיו לומד את הסוגיה, לומד לפתח אמפטיה ומכיל אותם".

 

יש הומוסקסואל שתקבל את הנטייה שלו ותגיד אני לא יכול לשנות אותו?

 

הרב אליהו: "בוודאי, מה זאת אומרת? אבל אני חושב שהמדינה לא משקיעה היום מספיק משאבים. פונים אלינו היום הומוסקסואלים שמבקשים עזרה כלכלית כדי ללכת למטפלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים