שתף קטע נבחר

בקרוב: חברת תעופה לצעירים בלבד

חברות התעופה הוותיקות והגדולות מנסות לעשות הכול כדי להתחרות על לב (וארנק) הנוסעים שלהן. אז יש חברות לואו-קוסט וחברות בת, ועכשיו מגיע הניסיון לחזר אחר הנוסעים הצעירים: JOON - חברת תעופה מיוחדת לצעירים, השייכת לאייר פראנס. במה תהיה שונה מהשאר ומה היא מציעה?

בימים שבהם חברות לואו-קוסט צצות כמו פטריות אחרי הגשם, החברות הוותיקות מוצאות את עצמן בתוך ג'ונגל אווירי שרק הולך ומתעצם, מה שמסביר מדוע הן מנסות להמציא את עצמן מחדש או להקים חברות בת שיעשו זאת עבורן. כעת נכנסת שחקנית רעננה לתחום: JOON - חברת תעופה חדשה במיוחד לצעירים, כפי שמגדירה אותה החברה האם אייר פראנס.

היציאה הצעירה והחדשה של אייר פראנס: חברת JOON לצעירים ()
היציאה הצעירה והחדשה של אייר פראנס: חברת JOON לצעירים

החברה החדשה, שהושקה השבוע, מכוונת לדור המילניאלים (דור המילניום או דור ה-X, אם תרצו), כלומר ללקוחות צעירים בטווח הגילים 35-18 שטסים הרבה, בעיקר לפריז וממנה. 

חוויית טיסה חדשנית וטכנולוגית

בהצהרה לתקשורת הסבירה חברת התעופה כי JOON תציע חוויית טיסה חדשנית ומיוחדת עבור הנוסעים הצעירים, "הנהנתנים והמחוברים לענף". תחילה, מסתיו 2017, יושקו טיסות לטווחים בינוניים (טיסה מפריז לתל אביב, למשל), והן יצאו משדה התעופה שארל דה גול בפריז. מאוחר יותר, החל מ-2018, הטיסות יהיו כבר לטווחים ארוכים יותר.

הטיסות יצאו תחילה רק מנמל התעופה שארל דה גול בפריז ()
הטיסות יצאו תחילה רק מנמל התעופה שארל דה גול בפריז
 

מדוע דור מסוים צריך חברת תעופה משל עצמו? אייר פראנס מסבירה כי דור המילניום זקוק לכך משום ש"מדובר באנשים אופורטוניסטיים במובן החיובי של המילה, מכיוון שהם יודעים ליהנות מכל רגע ותמיד מחפשים חוויות איכותיות שיוכלו לחלוק אותן עם אחרים". עוד הבהירה החברה כי לא מדובר בחברת לואו-קוסט.

"לא טיסות לואו-קוסט": חברת תעופה חדשה וצעירה מגיעה לשמיים ()
"לא טיסות לואו-קוסט": חברת תעופה חדשה וצעירה מגיעה לשמיים

אז איזו חברה זו תהיה? גורמים באייר פראנס מסבירים כי מאחר שהחברה מיועדת לקהל לקוחות צעיר, האווירה תהיה מאוד טכנולוגית - כל השירותים יהיו אונליין והשירות יינתן דרך המחשב או הסמארטפון. "החברה תציע יותר מאשר 'רק' טיסה ושירותים נלווים, אלא גם חוויית טיסה אוניברסלית ייחודית", צוין בהודעת החברה.

 

מה השוני בין JOON לשאר החברות כיום?

במה זה שונה מרוב חברות התעופה, שכבר היום מעבירות שירותים רבים שלהן לאונליין? הטוטאליות של המהלך. ברוב החברות הפועלות כיום בשוק התעופה השירותים באונליין הם עדיין חלקיים. החברות האלה פונות לקהל רחב ומגוון מאוד שמעוניין בממשק אנושי, ולכן מרבית הנוסעים צריכים לבצע פעולות רבות בשדה מול גורם אנושי.

טיסות צעירות וטכנולוגיות ב-JOON של אייר פראנס (צילום: באדיבות AIR FRANCE) (צילום: באדיבות AIR FRANCE)
טיסות צעירות וטכנולוגיות ב-JOON של אייר פראנס(צילום: באדיבות AIR FRANCE)
 

לעומת זאת, הקהל הצעיר יותר כבר יכול ומוכן לקבל את כל השירותים הנחוצים לו לפני הטיסה באמצעות שירות אונליין, וכך יהיה גם ב-JOON. הכול יעבור דרך המחשב או הסמארטפון וכך הנוסע הצעיר יוכל לשרת את עצמו מתחילת התהליך ועד סופו.

 

שלב ההתחלה

בספטמבר הקרוב תפרסם החברה הצעירה פרטים נוספים בנוגע ליעדים שלה, למחירי הכרטיסים ופירוט מלא על כל השירותים שתיתן. בינתיים ניתן לומר כי המטוסים שבהם תשתמש JOON הם איירבוס A320, A340 ו-A350. מהחברה מוסרים כי "היא לא תאבד את איכות השירות של אייר פראנס אבל תגיש מוצר חדש ושונה בדרכים מקוריות יותר לשרת את הנוסעים הצעירים".

השיק הצרפתי של דיילות אייר פראנס, מתוך סרטון הבטיחות של החברה ()
השיק הצרפתי של דיילות אייר פראנס, מתוך סרטון הבטיחות של החברה
 

"בסיסי ושיקי": הסגנון של חברת התעופה הצעירה JOON ()
"בסיסי ושיקי": הסגנון של חברת התעופה הצעירה JOON

החברה תקבל נראוּת, או כמו שאומרים הצעירים - "לוק", משלה - שתהיה שונה מזו של אייר פראנס. כפי שניכר בווידאו שפרסמה החברה, הניסיון העיצובי הוא לדבר בשפה פשוטה ועם זאת מעט מתוחכמת. גם מדי הדיילים והדיילות יהיו בסגנון "בסיסי ושיקי", כך מוסרים בחברה. וכן, זה הזמן להוציא את כל הבדיחות על מבוגרים שמנסים להישמע כמו צעירים "קולים", מה שלרוב רק נשמע מגוחך יותר - אבל שאפו על הניסיון. טיסה צעירה טובה.

הלוגו של החברה החדשה, מתוך הסרטון שפרסמה השבוע ()
הלוגו של החברה החדשה, מתוך הסרטון שפרסמה השבוע

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכירו את השחקנית החדשה בעולם התעופה: JOON לצעירים
מומלצים