שתף קטע נבחר

כך תבצעו: 4 תרגילי ה-TRX החשובים ביותר

הוא כבש את העולם בעשור האחרון ושינה לעד את אימון הכושר הסטנדרטי כפי שאנו תופסים אותו. אימון ה-TRX הוא כבר מזמן חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו וגם המחקרים בנושא כבר מתחילים לתמוך. עוד לא ניסיתם? תפסו זוג רצועות, צפו בווידאו - והתחברו לשיגעון

רוצים לדעת מהם תרגילי החובה לכל אימון TRX? צפו וגלו:

 

 

סביר להניח שאם לפני כמה שנים הייתם עוברים בגינה ציבורית או במכון הכושר ורואים מישהו תלוי על זוג רצועות צהובות הייתם מרימים כמה גבות. היום המצב נראה טבעי לגמרי. אם עוד לא שמתם לב רצועות ה-TRX כבר מזמן אינן טרנד חולף והן בהחלט כאן כדי להישאר.

 

היום המראה של אדם המבצע תרגילי כושר כשהוא תלוי על רצועות הפך לחלק טריוויאלי מהנוף הישראלי. בכל חדר כושר שמכבד את עצמו ניתן למצוא אותן, ובעצם - בכל מקום. יתרה מזאת - הן אלו שהפכו את האימון מחוץ לבית לנגיש כל כך. פשוט מוצאים נקודה מתאימה לקשירה כמו עץ או עמוד, קושרים את זוג הרצועות - ומבצעים מגוון תרגילי משקל גוף המאתגרים את שרירי היציבה ושיווי המשקל.

 

נגיש כמעט בכל מקום. אימון TRX ()
נגיש כמעט בכל מקום. אימון TRX

 

על אף כל זאת, בשנים האחרונות אנו עדים לדעות חלוקות לגבי יעילותם של אימונים עם רצועות. מחקר חדש יחסית שפורסם בפברואר 2017 במגזין International Journal of Sports Physical Therapy בדק את השפעת אימון ה-TRX אל מול אימון זהה המבוצע על משטח יציב.

 

במסגרת המחקר שהתבצע בתנאי מעבדה, חוברו כ-25 משתתפים, גברים ונשים לאלקטרודות המודדות את תגובות השרירים למערכת העצבים. הנבדקים ביצעו ארבעה תרגילים סטטיים שונים בשתי וריאציות אימון: האחת על משטח יציב והשנייה באמצעות רצועות ה-TRX. התוצאות הראו עליה משמעותית בעבודת השרירים המעורבים במרבית התרגילים שבוצעו באמצעות רצועות ה-TRX, זאת בהשוואה לביצוע אותם תרגילים ללא הרצועות.

 

החוקרים הדגישו שבביצוע התרגילים הודגמה פעילות משמעותית של השרירים. בתרגיל הפלאנק למשל, נצפתה עליה משמעותית של שרירי הליבה הפעילים ובמיוחד של שרירי הבטן האלכסונים, כאשר הוא בוצע באמצעות הרצועות.

 

מחקר זה מהווה הוכחה נוספת לאפקטיביות של ה-TRX, אך עם זאת חשוב לזכור: אימון באמצעות רצועות מתבסס על התנגדות משקל הגוף ושיווי המשקל ומפעיל במידה רבה את שרירי היציבה. מסיבות אלו הוא עלול להיות מסוכן ולהוביל לפציעות אם אינו מתבצע כראוי ותחת השגחה והדרכה נאותה. הקפידו לבדוק מול המאמנים שלכם אלו תרגילים מתאימים עבורכם, כיצד לבצעם כראוי - ומהי העצימות המתאימה לכם.

 

המציג הוא מאמן כושר אישי ומדריך ספורט מוסמך מכון וינגייט

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מראה נפוץ בגנים הציבוריים. אימון TRX
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים