שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כללית סוגרת את המרכזים לרפואה דחופה במחוז מרכז

  ב-1 בספטמבר תסגור קופת חולים כללית את מרכזי הרפואה הדחופה (מר"מ) בתל אביב ובחולון. מבוטחי הקופה יופנו למרפאת "ביקור רופא" שמעניקה שירותים לחיילים ולכלל מבוטחי הקופות. המבוטחים חוששים מעומסים בלתי נסבלים. כללית: "השירות החדש יינתן בטווח שעות רחב יותר ובהיצע שירותים גדול יותר"

  קופת חולים כללית תסגור את מרכזיה לרפואה דחופה (מר"מ) במגדל המאה בתל אביב ובחולון. המרכזים צפויים להיסגר בראשית חודש ספטמבר, והמבוטחים יופנו למרכז "ביקור רופא" ביגאל אלון שבתל אביב ולמרכז "ביקור רופא" ברחוב ההסתדרות שבחולון.

   

  עוד בנושא:

  צה"ל ל"ביקורופא": הפחיתו את כמות הגימלים שנרשמים לחיילים

  צה"ל עבר לרופאים פרטיים - זמן ההמתנה התקצר

  לפני שרצים למיון: המוקדים הרפואיים שיטפלו בכם

   

  מבוטחי קופת החולים מלינים כי סגירת המרכזים והפנייתם למרפאת "ביקור רופא" יסבו להם אי נוחות. "מרכזי ביקור רופא נותנים שירותים למבוטחים בכל הקופות וגם לחיילים. יש חשש שזמני ההמתנה לבדיקות יהיו בלתי נסבלים", תיאר שגיא, חבר בקופת החולים. 

   

  עם זאת, קופת חולים כללית מבטיחה כי השירות יינתן באמצעות "ביקור רופא" באגף ייעודי שיעמוד לרשות לקוחות כללית במתחם מופרד מהשירות לחיילים או לחברי קופות אחרות ובטווח שעות ארוך יותר מזה שהיה עד כה.

   

   

  המבוטחים חוששים. מגדל המאה בתל אביב ( ) ( )
  המבוטחים חוששים. מגדל המאה בתל אביב

   

  מבוטחת אחרת הוסיפה: "מדובר למעשה במיקור חוץ של השירות. במקום מרכז שמשרת רק את לקוחות הקופה יפנו אותנו למרכז שמשרת חיילים ומבוטחים של קופות אחרות. אני מתקשה לראות איך צעד כזה ייטיב עם המבוטחים".

   

  לאחר הפרטת השירותים הרפואיים שמוענקים לחיילים והפנייתם למרפאות "ביקור רופא" דווח על עומסים קשים במרפאות. בשנת 2016 עמד מספר הפניות של חיילים ל"ביקור רופא" על 340 אלף.

   

  לא רק המבוטחים מלינים על סגירת מרפאות החירום שמספקות מענה למבוטחי מחוז מרכז - גם בקרב הצוות הרפואי של קופת החולים יש חשש מפני הצעד. "כרגע העומס על המר"מים הוא רב, ואנחנו חוששים שהעומס רק ילך ויגדל", הסביר איש צוות רפואי של "כללית".

   

  דיווחים על קושי בגיוס עובדים. המר"מ של כללית ( ) ( )
  דיווחים על קושי בגיוס עובדים. המר"מ של כללית

   

  לדברי הגורם, למרות התחייבות הקופה כי השירות שיינתן ב"ביקור רופא" יהיה מופרד מזה הניתן לחיילים ולחברי קופות חולים אחרות - חלק מהשירותים כן יהיו משותפים. "צילומי הרנטגן והמזכירות ישרתו את כלל הפונים למרפאה", הוא מפרט.

   

  הגורם אף ציין כי בכללית מתקשים לגייס רופאים ואחיות שיאיישו את המרפאה החדשה: "השכר שהם מציעים נמוך משמעותית מהשכר שניתן לנו כיום. נועדנו השבוע עם הנהלת הקופה. כמעט אין אף רופא או אחות שמסכימים לעבור למרפאה החדשה. יש בלגן רציני".

   

  מקופת חולים כללית נמסר בתגובה: "פתיחת מוקדי הרפואה הדחופה החדשים נועדה לשפר ולהרחיב את השירות שיינתן בטווח שעות רחב יותר ובתחומי רפואה נוספים מעבר לאלה הניתנים כיום.

   

  "במוקדים החדשים בתל אביב ובחולון, הצפויים להיפתח בספטמבר, השירות יינתן בטווח שעות רחב יותר בהרבה מזה הניתן כיום וכן היצע השירותים הרפואיים יהיה נרחב ויכלול גם שירותי טראומה (חבלות), כירורגיה, אורתופדיה ושירותי רנטגן עם פענוח מיידי.

   

  "השירות יינתן באמצעות 'ביקור רופא' באגף ייעודי שיעמוד לרשות לקוחותינו במתחם מופרד מהשירות לחיילים או לחברי קופות אחרות. כל התהליך שמטרתו לשפר ולהרחיב את השירות ילווה במעקב ובבקרה כדי לוודא שלקוחותינו זוכים לשירות באיכות ובזמינות גבוהים".

   

  מביקור רופא נמסר בתגובה: "ביקורופא מקימה שני מוקדים לרפואה דחופה בחולון ובתל אביב בהשקעה כוללת של כ- 3.5 מיליון שקלים. מרפאת תל אביב תפתח ברחוב יגאל אלון 90, כמרפאה נפרדת ממרפאת החיילים, והיא צפויה לשרת תושבים מאזור תל אביב, גבעתיים, ורמת גן. מרפאת חולון תפתח ברחוב ההסתדרות 35 והיא צפויה לשרת תושבים מאזור חולון ובת ים.

   

  "המוקדים יציעו שירותי רפואה דחופה חיוניים בהם – רפואת משפחה , ילדים אורתופדיה, מכון רנטגן, גיבוס ותפירות וכן בדיקות מעבדה. יודגש כי לביקורופא ניסיון רב שנים במתן שירותי מוקד רפואה דחופה בקהילה, החברה מפעילה 28 מוקדים לרפואה דחופה ברחבי הארץ והיא ערוכה להתמודד עם ריבוי פניות למוקדים, ותעניק למבוטחים שירות רפואי איכותי ומהיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים