שתף קטע נבחר

דירות בפחות ממיליון שקלים? יש דבר כזה

910 אלף שקלים לדירת 4 חדרים עם מרפסת בעפולה, 960 אלף שקלים לדירה עם נוף לגנים הבהאים או לים בחיפה, ודופלקס רחב ידיים בנצרת עלית ב-760 אלף שקלים. היכן יש נכסים במחירים מתחת למיליון שקלים ברחבי הארץ והאם כדאי לרוץ ולרכוש אותם? סקירה

מחפשים דירה למגורים או להשקעה? בסיוע חברות נדל"ן בדקנו היכן מסתתרים הנכסים במחירים מתחת למיליון שקלים ברחבי הארץ ובדקנו אם כדאי באמת לרוץ ולרכוש אותם. הממצאים לפניכם:

 

ירוחם

פרויקט "נאות השקד" במתחם השקד הוותיק בירוחם כולל בתים צמודי קרקע בני 3.5 חדרים בשטח של כ-85 מ"ר וכ-70 מ"ר גינה וחניה פרטית, במחיר שמתחיל ב-950 אלף שקל. הדירות כוללות אפשרות לבניית 35 מ"ר נוספים בעתיד. הפרויקט יכלול 54 יחידות דיור והוא חלק מתב"ע כוללת לפיתוח והתחדשות העיר. אכלוסו צפוי בחודש אפריל 2018.

 

פרויקט נאות השקד (הדמיה: תואם אדריכלים) (הדמיה: תואם אדריכלים)
פרויקט נאות השקד(הדמיה: תואם אדריכלים)

 

לדברי יהודה כתב, מנכ"ל משותף בחברת נאות אמיר מקבוצת כתב, הבונה את הפרויקט, ירוחם מתפתחת בצעדי ענק לקראת אכלוס עיר הבה"דים, ויש צורך לבנות מגורים לעשרות אלפי אנשי הקבע ולעובדים של מפעלים משלימים. "בעיר מתוכננות להיבנות כ-4,000 דירות חדשות, מתוכן כ-700 כבר אושרו ובנייתן תחל במהלך שנת 2017", הוא אומר. "לצד תנופת הבנייה, העיר נהנית מפיתוח תשתיות עם פתיחת תחנת רכבת בעיר, כחלק מהארכת המסילה של באר שבע לצד הארכת כביש 6".

 

דימונה

בשכונת השחר בדימונה מתוכננות כ-3,200 יחידות דיור בבנייה פרטית, קוטג'ים ובנייה רוויה, במחירים שמתחילים בכ-980 אלף שקל לדירות גן ודירות גג של 5 חדרים. לדברי אילנה טנא, המנכ"ל והבעלים של חברת שיווק הפרויקטים "תלתן 88 אחזקות ופרויקטים בע"מ", מדובר בעיר אטרקטיבית להשקעה.

 

שכונת השחר בדימונה (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
שכונת השחר בדימונה(הדמיה: יח"צ)

 

"ב-2016 הייתה בדימונה עלייה ממוצעת של כ-4% במחירי הנדל"ן וגם ב-2017 צפויה עלייה משמעותית", היא אומרת. "עיר הבה"דים מוקמת בסמוך, והתשתיות התחבורתיות – הרכבת וכביש שש, שיתחבר בקרוב לעיר – מקצרות את המרחקים למרכז. מחיר השכירות הממוצע באזור הוא כ-4,000 שקל, המהווים תשואה של כ-5% בשנה, כפול מהממוצע הארצי".

 

פרויקט נוסף הוא מגדלי רג'ואן, שאכלס לאחרונה את שלב א' בפרויקט וכולל 504 דירות - בנות 4, 5 ו-6 חדרים - ב-13 בניינים. הפרויקט נבנה בצמוד לטיילת ירוקה ושטחי ספורט ובסמוך למרכזי הקניות, תחנת הרכבת והיציאה מהעיר. הפרויקט מציע דירת 4 חדרים בשטח של 98 מ"ר ו-10 מ"ר מרפסת, החל מ-900 אלף שקל.  

 

 

מגדלי רגו'אן (הדמיה) (הדמיה)
מגדלי רגו'אן(הדמיה)

 

אופקים

באופקים מוצעות בשכונה החדשה נאות דוד דירות 4 ו-5 חדרים מיני-פנטהאוז, דירות חמישה חדרים מיני-פנטהאוז ודירות גן של 5 חדרים במחירים שמתחילים ב-930 אלף שקל. טנא מספרת כי שלב א' בפרויקט צפוי להתאכלס בעוד כחצי שנה וכעת החלה החברה בשיווק פריסייל לשלב ב' בפרויקט, שבו כבר נמכרו כ-70 יחידות. לדבריה, מרבית הרוכשים הם משפרי דיור שמגיעים מבאר שבע.

 


נאות דוד באופקים (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
נאות דוד באופקים(הדמיה: יח"צ)

 

נתיבות

בפרויקט MY נתיבות החדשה של א.י.א. עדן וגלעד אחזקות מוצעות דירות 4 חדרים בשטח של 102 מ"ר ו-14 מ"ר מרפסת החל מ-960 אלף שקל. הפרויקט כולל שלושה בניינים, 10 קומות בכל בניין.

 
נתיבות החדשה (הדמיה: olin) (הדמיה: olin)
נתיבות החדשה(הדמיה: olin)

 

רחובות

חברת פרי נדל"ן מציעה דירות קטנות של 2 חדרים בפרויקט "פרי פלייס״, במחירים שמתחילים מ-690 אלף שקל. ההון העצמי הנדרש להשקעה הוא כ-320 אלף שקל. הדירות בגודל של 35 מ״ר ומרפסת של 6 מ״ר, בשלושה מגדלים בני 23 קומות. בנוסף יכלול הפרויקט קניון בשטח של 7,500 מ"ר, מרכז קונגרסים ומלון בן 230 חדרים.

 

 

פרי פלייס (הדמיה:  AA STUDIO) (הדמיה:  AA STUDIO)
פרי פלייס(הדמיה: AA STUDIO)

 

חריש

חברת "אילה אגמ" מציעה דירת 4 חדרים בקומה רביעית, בשטח של 92 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת וחניה, במחיר של 898 אלף שקל.המשווק,  נפתלי בר נתן מתכלת השקעות נדל״ן, מסר כי "חריש נהנתה עד כה מעלייה של 12% במחירי הפרויקטים תוך 24 חודשים, ועדין יש בה עסקאות שמגלמות פונטציאל רווח יפה". 

 

חיפה

בחיפה יש שני פרויקטים יוקרתיים עם נוף לים או לגנים הבהאים, במסגרת התחדשות עירונית של אזור קמפוס הנמל, שעתיד להפוך לחלק ממתחם בילוי, תיירות ומגורים. פרויקט אחד, ברחוב העצמאות 41, יהיה מוכן בעוד כשנה וחצי ויכלול דירות לופטים במחירים שמתחילים ב-690 אלף שקל.

 

המבנה ברחוב העצמאות 41 בחיפה (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
המבנה ברחוב העצמאות 41 בחיפה(הדמיה: יח"צ)

 

הפרויקט השני הוא "המושבה על הים", ברחוב העצמאות 134 בכניסה למושבה הגרמנית - בניין של 11 קומות, הכולל גם שתי קומות משרדים וקומת מסחר. מחירי הדירות בפרויקט מתחילים ב-980 אלף שקל.

  

נצרת עילית

בפרויקט "אחוזת נתיב" של קבוצת נתיב פיתוח נדל"ן בשכונת הר יונה בנצרת עילית מוצע למכירה דופלקס 4 חדרים בשטח 116 מ"ר ו-20 מ"ר מרפסות, ב-760 אלף שקל. הדופלקס נמצא בקומות 5 ו-6 ומיועד לאכלוס מיידי.

 

עפולה

בפרויקט "נוף בראשית" בשכונת רובע יזרעאל בעפולה, שמקימות חברת משולם לוינשטין וחברת אגדים וקימה ברזילי, מוצעות דירות 4 חדרים לאכלוס מיידי החל מ-950 אלף שקל לדירת 4 חדרים. הפרויקט כולל שמונה בניינים עם כ-260 יחידות דיור של 3, 4 ו-5 חדרים.

 

 

פרויקט נוף בראשית בעפולה (הדמיה) (הדמיה)
פרויקט נוף בראשית בעפולה(הדמיה)

 

בנוסף, חברת דונה החלה לשווק את שכונת דונה בעפולה במתחם 17,000 החדש בעיר. הפרויקט כולל כ-266 יחידות דיור, כ-200 מהן צמודות קרקע וכוללות דירות גן ודירות גג עם כניסה נפרדת לכל אחת, וכן שני בניינים בני 6 קומות עם 23 יחידות דיור בכל אחד. 

 

מחירים לדוגמה: דירת גג 4 חדרים עם כניסה נפרדת בבית צמוד קרקע בשטח של 100 מ"ר ו-10.5 מ"ר מרפסת - תעלה החל מ-990 אלף שקל. דירת 4 חדרים בבניינים, קומה 2 מתוך 6, 100 מ"ר ו-11.5 מ"ר מרפסת - תעלה החל מ-910 אלף שקל.

 

 

נשר

בפרויקט "עמק הכרמל" של חברת אלמוגים החזקות מוצעות דירות 3 חדרים 76 מ"ר ו-15 מ"ר מרפסת במחיר של החל מ-960 אלף שקל. הפרויקט כולל 700 יחידות דיור ב-10 בניינים בני 10 קומות.

 

פרויקט "עמק הכרמל" (הדמיה: 3DIVISION) (הדמיה: 3DIVISION)
פרויקט "עמק הכרמל"(הדמיה: 3DIVISION)

 

לדברי שלומי כהן, סמנכ"ל אלמוגים החזקות, נשר עברה קפיצת מדרגה משמעותית בשנים האחרונות בכל הנוגע להשקעה בתחומים כמו חינוך, תשתיות וסביבה. הוא מעריך כי פיתוח התשתיות בעיר, כגון סלילת קו המטרונית ובניית תחנת הרכבת החדשה, שעתידה להיפתח בתוך כשנתיים, ישפיע גם על המחירים ויגביר את הביקושים בשנה הקרובה.

 

"רוכשי דירות למגורים או משקיעים שחיפשו לרכוש נכס באזור חיפה לא ראו עד לאחרונה בנשר אופציה לרכישת דירה מאחר שהאזור לא ידע בנייה חדשה ופעתוח נרחב, למרות המיקום האסטרטגי והקרבה למוסדות אקדמיים מהמובילים בארץ כגון הטכניון ואוניברסיטת חיפה", הוא אומר. "בשנה האחרונה הבחנו בהתחלה של היפוך במגמה עם רכישת למעלה מ-200 יחידות דיור בשכונה בלבד".

 

בית שאן

בפרויקט MY בית שאן של חברת גלעד מאי מוצעת דירת 4 חדרים בשטח של 109 מ"ר ו-14 מ"ר מרפסת, החל מ-770 אלף שקל. הפרויקט כולל ארבעה בנייני בוטיק בני 4 קומות ובסך הכול 60 דירות.

 

פרויקט MY בבית שאן (הדמיה: olin) (הדמיה: olin)
פרויקט MY בבית שאן(הדמיה: olin)

 

קצרין

בפרויקט MY קצרין של גלעד מאי החזקות מוצעת דירת 4 חדרים בשטח של 114 מ"ר ומרפסת של 14 מ"ר החל מ-899 אלף שקל. הפרויקט כולל 51 דירות גן ודירות גג ודירות צמודות קרקע.

 

פרויקט MY קצרין (הדמיה: olin) (הדמיה: olin)
פרויקט MY קצרין(הדמיה: olin)

 

חצור הגלילית

בפרויקט "צמרות הבוסתן פרימיום", של גלעד מאי החזקות מוצעות דירות 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר ו-11 מ"ר מרפסת החל מ-875 אלף שקל. הפרויקט כולל 39 יחידות דיור בשלושה מבני בוטיק, שלוש דירות בלבד בכל קומה.

 

 

צמרות הבוסתן בחצור הגלילית (הדמיה: olin) (הדמיה: olin)
צמרות הבוסתן בחצור הגלילית(הדמיה: olin)

 

דירות בפחות ממיליון שקל - יד שנייה

בסיוע סניפי חברות התיווך אנגלו סכסון ורי/מקס, איתרנו נכסי יד שנייה ברחבי הארץ שמחירם לא חצה את רף מיליון השקלים:

 

באר שבע - דירת 3 חדרים ברחוב שאול המלך בשכונה ו' החדשה, 72 מ"ר, קומה 2 מתוך 8, עם מעלית וחניה, מוצעת למכירה ב-750 אלף שקל.  

 

אשדוד - דירת 3 חדרים ברחוב חסן בן גרא ברובע ו', 68 מ"ר, קומה 3 מתוך 3 ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה במיליון שקל. בנוסף, דירת 2 חדרים ברחוב שועלי שמשון ברובע ג', 54 מ"ר, קומת קרקע מתוך 4, ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה ב-980 אלף שקל.

 

לוד - דירת 4.5 חדרים ברחוב יריחו בשכונת בן גוריון, 103 מ"ר, קומה 4 מתוך 4 ,ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה במיליון שקל. בנוסף, דירת 3 חדרים ברחוב הדרים בשכונת אקדמאים, 78 מ"ר, קומה 8 מתוך 9, עם 2 מעליות + חניה, מוצעת למכירה ב-965 אלף שקל.

 

עוד בלוד - דירת 3 חדרים ברחוב שלמה המלך 5 בקומה 8, עם מעלית, משופצת, כניסה מיידית, מוצעת למכירה ב-975 אלף שקל. בנוסף, דירת 4 חדרים ברחוב חללי מינכן, קומה 7 עם מעלית, למכירה ב-990 אלף שקל, ודירת 3 חדרים ברחוב אבא אחימאיר למכירה ב-930 אלף שקל.

 

בנוסף, דופלקס 4 חדרים ברחוב בורוכוב, 100 מ"ר, קומה 4 עם מעלית ומרפסות שמש נמכר ב-945 אלף שקל, דירת גן 2.5 חדרים בשכונת גני אביב למכירה ב-920 אלף שקל, ודירת 3 חדרים ברחוב נאות יצחק, קומה 1 עם מעלית למכירה ב-990 אלף שקל.

 

אור יהודה - דירת 3 חדרים ברחוב איילת השחר, 72 מ"ר ו-32 מ"ר מרפסת, קומה 3 מתוך 3, ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה ב-930 אלף שקל.

 

תל אביב - דירת קרקע עם 2 חדרים בבניין של 3 קומות ברחוב נתן בשכונת התקווה, 32 מ"ר, משופצת, ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה ב-850 אלף שקל.

 

חריש - דירת גן 3 חדרים ברחוב גמלא בחריש הוותיקה, 76 מ"ר וגינה 70 מ"ר, קומת קרקע מתוך 2, ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה ב-810 אלף שקל.

 

חדרה - דירת 3 חדרים ברחוב הדגן, בשכונת בית אליעזר, 85 מ"ר, קומה 2 מתוך 2, ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה ב-860 אלף שקל. בנוסף, דירת 4 חדרים ברחוב שבטי ישראל בגבעת אולגה, 80 מ"ר, קומה 2 מתוך 2, ללא מעלית וחניה, מוצעת למכירה ב-910 אלף שקל.

 

טבריה - דירת גן 4 חדרים ברחוב לח"י, 110 מ"ר ו-85 מ"ר גינה, קומת קרקע מתוך 6, עם מעלית וחניה, מוצעת למכירה במיליון שקל.

 

פרדס חנה - דירת 2 חדרים בדרך למרחב, 61 מ"ר, קומה 2 מתוך 3, ללא חניה ומעלית, מוצעת למכירה ב-615 אלף שקל. מושכרת ב-2,000 שקל לחודש. 

 

האם כדאי לקנות להשקעה?

האם במחירים כאלה כדאי להשקיע בנכסים הללו? שמאי המקרקעין ארז כהן מסויג: "עקב עליית המחירים במרכז הארץ יש היום תופעה של נהירת משקיעים לערים בצפון דוגמת טבריה, עפולה, נצרת עילית, כרמיאל, נהריה ועכו, או לערים בדרום - אשקלון, באר שבע, נתיבות, אופקים וקריית גת.

 

"מניסיוני מדובר במקרים רבים בהשקעה לא טובה, משום שהתשואה שהמשקיע יקבל על הנכס עלולה להיות נמוכה, בגלל שלא יצליח למצוא שוכר", הוא אומר. "עדיפה דירה יד שנייה במיקום אטרקטיבי סמוך לאוניברסיטה או מכללה או בית חולים, היכן שאפשר להשכיר לסטודנטים או חברי צוות רפואי, מאשר להשקיע בדירה מפוארת חדשה שעלולה לעמוד ככלי ריק ללא שוכר".

 

עוד הוא ממליץ לבדוק בכמה אחוזים עלו מחירי הדיור באותו יישוב במהלך השנים האחרונות. למשל, הוא מדגים כי חריש, שבו המחירים זינקו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות, הוא יישוב מאוד מבוקש למשקיעים כיום, אבל הדבר אינו מבטיח שהמחירים ימשיכו לעלות.

  

גם יו"ר לשכת שמאי מקרקעין, חיים מסילתי, מזהיר את הרוכשים הפוטנציאליים המחפשים דירות להשקעה שלא להסתנוור מהמחירים יתר על המידה.

 

"ברכישת דירה להשקעה אני מציע לשכור אנשי מקצוע דוגמת שמאי מקרקעין שיעזרו לרוכש לקבל תמונת מצב מלאה ומהימנה לגבי כדאיות ההשקעה בנכסף, למשל ניתוח של התשואות באותו אזור", הוא מדגיש. "עוד כדאי לוודא שלא מדובר בשכונת ענק שבה חלק גדול מהדירות נרכשו על ידי משקיעים, שכן במצב כזה סביר שיהיה מאוד קשה להשכיר את הנכס בשל עודפי היצע, וההשקעה עלולה להיפגע".

 

מסילתי מוסיף כי תמיד כדאי לאתר את האזורים המתפתחים ואת האזורים שעומדים לפני פריצה לשוק. "צריך לבדוק את הביקושים לשכירות באזור ומי קהל היעד", הוא מסביר. "אם מדובר במשפחות, כדאי להשקיע בדירת 5-4 חדרים. בנוסף כדאי לבדוק נכסים ליד מוסדות אקדמיים ולא רק בתל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע. למשל, גם בראשון לציון או ברחובות יש מוסדות אקדמיים ואוכלוסיית סטודנטים המחפשת דירות להשכרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: 3DIVISION
עמק הכרמל בנשר
הדמיה: 3DIVISION
מומלצים