שתף קטע נבחר

תחקיר חטיפת התינוקות: עוד עדויות הובילו לפנייה ליועמ"ש

בתחקיר גוללו נשים צעירות את סיפורן, שכלל הטסתן לארה"ב ומסירת תינוקותיהן שרק נולדו לאימוץ בניגוד לרצונן. בעקבותיו פנתה ח"כ גרמן ליועמ"ש, כדי שיורה למשטרה לפתוח בחקירה

סיפרו שתינוקם נחטף ()
סיפרו שתינוקם נחטף
 

עשרות פניות הגיעו בימים האחרונים ל-ynet ול"ידיעות אחרונות", לאחר פרסום התחקיר ובו עדויות על סחר בתינוקות, שמתנהל על ידי מה שנראה כמו רשת ישראלית מאורגנת. נשים מהארץ ומחו"ל, משפחות שאירחו נשים אלה ומעורבים אחרים סיפרו על עוד ועוד מקרים דומים, שבהם נלקחו תינוקות מצעירות חרדיות שנכנסו להריון לא רצוי, והועברו – על פי החשד תמורת תשלום – לזוגות בקהילה החרדית בארצות הברית.

 

בעקבות התחקיר והפניות שהגיעו אחריו, פנתה בסוף השבוע חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה שיורה למשטרה לפתוח בחקירת הפרשות. "למיטב הבנתי", כתבה ח"כ גרמן, "הוגשה תלונה בנושא אולם טרם נאספו עדויות מכל המעורבים בתחקיר. מאחר שמדובר בחשש כבד לרשת של סחר בתינוקות תוך ניצול נשים צעירות במצוקה, הנני פונה אליך בבקשה להתערבותך הדחופה בנושא כדי לוודא כי ככל שיש ממש בעדויות אלה, תסתיים החקירה בהקדם האפשרי ויוגש כתב אישום בדחיפות".

 

 

בתחקיר הובא בין השאר סיפורה של יעל, צעירה הלוקה בנפשה שהוצאה מהארץ במרמה על ידי הרבנית ס', שמונתה על ידי המדינה כאפוטרופסית שלה. זאת בעת שהייתה בחודשי הריון מתקדמים. אף שבנם הבכור של יעל ובן זוגה קובי נמסר לאומנה אצל אחותו של הבעל, ואף שסוכם כי גם הבן השני שלהם יועבר אליה כשיוולד, החביאה הרבנית ס' את יעל בארצות הברית, דאגה לכך שהלידה תתבצע בניתוח קיסרי ומיד לאחר מכן הועבר התינוק לזוג מקומי. מאז חלפה יותר משנה ולמרות מעורבות הרשויות איש אינו יודע היכן התינוק. הוריו הופכים עולמות כדי להשיבו.

 

במסגרת התחקיר פנינו לקבלת תגובה מכל הרשויות המעורבות. ברשויות הרווחה ביקשו להסיר מעצמם אחריות וגלגלו את האשמה לאחרים. במשטרה הסבירו, בצדק, שהתיק בטיפול ותלוי גם בחיקור בחו"ל ובאגפים שונים של משרד המשפטים.

 

תמוהה מכל הייתה תגובת משרד המשפטים, שעל פי הטענות שם האחראים המרכזיים למחדל. משם נמסר: "אין באפשרותנו להתייחס לנושא ואין בכך כדי לאשר או להכחיש דבר מהנטען".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני זוג שסיפרו על חטיפת תינוקם
מומלצים