שתף קטע נבחר

אישה? הכרטיס שלך למופע מבוטל

אחרי שרכשו כרטיסים לערב חזנות בירושלים, קיבלו הנשים הודעה כי לא ישתתפו באירוע והוזמנו לצפות בו באמצעות שידור וידאו בלבד. "זו ממש חוצפה להוציא את הנשים מחוץ לאולם אחרי שהזמינו כרטיסים", טוענים רוכשים. בהפקה מודים: בשל הביקוש הוחלט כי גם היציע יאוכלס בגברים, אף שבפרסומים הוא יועד לנשים. בעקבות פניית ynet חזרה בה ההפקה: הנשים יורשו להיכנס

 

נשים שרכשו כרטיסים לערב חזנות ופיוט בירושלים קיבלו הודעה כי לא יוכלו להשתתף באירוע וכי הן מוזמנות לצפות בו באמצעות שידור וידאו בלבד שיועבר לאולם סמוך. בעקבות פניית ynet הודיעה ההפקה כי היא חוזרת בה - והשיבה לנשים את מקומותיהם שביציע. 

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

מופע "שירת הבקשות", שייערך הערב (ה') בבירה, תוכנן מלכתחילה להתקיים בהפרדה בין הגברים, שעבורם הוקצה האולם המרכזי, לבין הנשים, שלהן נשמר היציע. אלא שבניגוד לפרסומים המוקדמים, ולאחר שכבר נרכשו כרטיסים ל"עזרת הנשים", החליטו המארגנים כי גם היציע יוקצה לגברים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אליסף, אחד המאוכזבים, רכש לפני שלושה שבועות כרטיס עבור אימו שושי, אישה מבוגרת תושבת נתיבות. "היא כל כך אוהבת את שירת הבקשות וציפתה להופעה, ואז לפני כמה ימים התקשרו להודיע לה שבסוף כל הנשים עוברות לאולם אחר, והאירוע יוקרן על מסך וידאו, ושיחזירו לה את הכסף.

 

"זו פשוט בושה", טען. "מעבר לכך שזו הייתה אמורה להיות חוויה מאוד מיוחדת ומרגשת עבור אימא שלי, שפשוט הרסו לה, מדובר באפליה של נשים לרעה – ובניגוד למה שתוכנן ונכתב במפורש בפרסומים לקראת האירוע. שום דבר לא מצדיק צעד כזה. זו ממש חוצפה להוציא את הנשים מחוץ לאולם אחרי שהזמינו כרטיסים".

 

"בגלל המחיצה"

בארגון האירוע שותפים כמה גופים, ובין נותני החסויות נמצאים משרד התרבות והספורט ועיריית ירושלים. המופע מזוהה עם ש"ס, וישתתפו בו גם יו"ר התנועה, השר אריה דרעי, והרב הראשי לישראל יצחק יוסף.

 

"יציע לנשים". המודעה המקורית ()
"יציע לנשים". המודעה המקורית

 

מהפקת המופע נמסר כי נבחנו כמה אפשרויות להפרדה בין גברים לנשים, ולבסוף הוחלט כי בהתאם להתפלגות רוכשי הכרטיסים יוקצה האולם המרכזי לגברים - ואילו היציע יחולק בין המינים. מאחר שאין הפרדה מפלסית טבעית ביניהם היה צורך בהצבת מחיצה, אך במרכז ז'ראר בכר, המארח את האירוע, הבהירו כי הדבר בלתי אפשרי מטעמי בטיחות.

 

בהפקה הוסיפו כי ניסו להעביר את המופע לתיאטרון ירושלים – אך שם סירבו לאפשר הפרדה בטענה כי מדובר באפליה. בעקבות זאת ובהתחשב בביקוש לכרטיסים, הוחלט כי גם היציע (כמו האולם המרכזי) יאוכלס כולו בגברים, אף שבפרסומים הוא יועד לנשים. אלא שבעקבות התערבות ynet חזרה בה ההפקה מההחלטה, והנשים יישבו ביציע כפי שתוכנן מראש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים