שתף קטע נבחר

הדתיים הסטרייטים מצטרפים למצעד: "כדי שלא יהיו עוד שליסלים"

הם דתיים מהמיינסטרים של המגזר, סטרייטים - והם יצעדו במצעד הגאווה בירושלים. מה מביא מאות אנשים ונשים להזדהות עם מה שהיה עד לפני שנים לא רבות טאבו מוחלט? "אני צועדת כי 'ואהבת לרעך כמוך' זו מצווה יותר חשובה מאשר להיות המזכירה של הקב"ה"

 

הם התחילו בבודדים, בצורה ספונטאנית: צעירים דתיים, סטרייטים, שהחליטו להצטרף למצעד הגאווה הירושלמי כדי להזדהות עם חבריהם הלהט"בים. מה שהחל בהרמת גבה מצד החברה, הופך אט-אט לתופעה, עם קבוצה בפייסבוק העונה לשם "קהילה דתית תומכת" המונה מאות רבות של דתיים ודתיות.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

היום (ה') הם יצטרפו למצעד הגאווה הירושלמי, בסימן "דת ולהט"ב", ובראיון לאולפן ynet הם מצהירים: "אנחנו ממש לא חריגים בחברה הדתית".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"זה התחיל מזה שחבריי ואני החלטנו, לפני חמש שנים, לצעוד בצורה ספונטנית במטרה לתמוך בחברים ובחברות הלהט"בים הדתיים", מספרת אריאלה מטר (29), פעילה חברתית וממנהיגות הקבוצה. "הרגשנו שכחברה דתית וכמגזר אנחנו זונחים אותם".

 

לדבריה, "כשהתחלנו לצעוד זה לא היה משהו מתוכנן מראש, וזה התפתח משם. הקבוצה הולכת וגדלה משנה לשנה. אנחנו מקווים שהשנה יבואו הרבה".

 

"הרבה יצעדו אתנו"

איתן ברקוביץ', אב לשניים, תלמיד בכולל הלכה לרבנות – כלומר, רב לעתיד – יצעד אף הוא כסטרייט מזדהה עם כל משפחתו, והוא אומר כי השינוי ביחס החברה הדתית ללהט"ב כבר כאן: "רבים מרבניי בישיבות שבהן למדתי מדברים על הנושא בצורה גלויה. חלקם תומכים ממש, וחלקם מסתייגים באופן חלקי".

 

 

"בירושלים יש דתיות מאוד פתוחה, מאוד מקבלת ואוהבת", מוסיפה מטר. "זה מאוד מתאים לאופי של הדתיים הירושלמים. אני לא נתקלת פה בהתנגדויות יותר מדי, ולהיפך. יש פה הרבה שהולכים אתנו".

 

בקמפיין הרשת שהם מנהלים בשבועות האחרונים, מצטלמים דתיים ודתיות מהמיינסטרים של המגזר הדתי - חובשי כיפות ועטויות במטפחות - כשהם מסבירים מדוע יצעדו לאות הזדהות. "יותר מדי נערים ונערות מסיימים את חייהם בגלל התחושה שהם לא יכולים להיות מי שהם", כותב אורי שרמן-קנוהל (35) מחנתון. "בשביל הנער/ה הזאת אני צועד... אנחנו איתך ולא נוותר עליך בכל דרך שתבחר להיות".

 

מטר מצהירה כי "כאשר דתיים שותקים על הסוגיה של להט"ב ודת, צומחים בשוליים שליסלים. זאת האחריות שלנו - סטרייטים וסטרייטיות דתיים - ליצור שיח שלא מאפשר אלימות, שיח של אהבת חינם, הכלה וקבלה. אני צועדת כי 'ואהבת לרעך כמוך' זו מצווה יותר חשובה מאשר להיות המזכירה של הקב"ה".

 

  (מתוך
(מתוך "הפנים שלנו" של הקהילה הדתית הגאה, "חברותא" ו"בת קול")

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים