שתף קטע נבחר

אחרי 5 שנים: עבדאללה מלך ירדן ביקר ברמאללה

נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן קיבל את פניו של המלך ופמלייתו בטקס ממלכתי. השניים נועדו אך לא קיימו מסיבת עיתונאים בסוף הפגישה. לאחר כשעתיים המריא המלך מהרשות הפלסטינית במסוקו

 

 

עבדאללה מלך ירדן נחת בצהריים (יום ב') ברמאללה, שם קיבל את פניו בטקס ממלכתי נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן. דבר ביקורו של עבדאללה ברשות הפלסטינית, כחמש שנים מאז ביקורו הקודם, פורסם לראשונה בשבוע שעבר ב-ynet. הביקור נערך על רקע המשבר בהר הבית.

 

המלך עבדאללה נועד ברמאללה עם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן. בתום הפגישה השניים לא ערכו מסיבת עיתונאים. עבדאללה עזב את רמאללה במסוקו כשעתיים לאחר שנחת.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

רמאללה: אבו מאזן מקבל את פניו של המלך עבדאללה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
רמאללה: אבו מאזן מקבל את פניו של המלך עבדאללה(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

גורמים רשמיים בכירים בירדן אמרו לקראת הביקור כי עבדאללה ואבו מאזן ישוחחו על סוגיות מדיניות שקשורות בין השאר להתפתחויות במסגד אל-אקצה. 

 

חבר הנהגת פתח, מוחמד שתייה, אמר כי "מדובר בביקור של סולידריות ותיאום שמוכיח שהפלסטינים והירדנים מדברים בקול אחד". שתייה התכוון בדבריו לגישה המשותפת ששני הצדדים נקטו ונוקטים בכל הקשור למשבר הר הבית ולנעשה במתחם ההר וכן בנוגע למאמצי האמריקנים להתניע מחדש את התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. 

 

השבוע הורה מלך ירדן להקצות יותר מ-1.4 מיליון דולר לווקף במסגד אל-אקצה כדי לפתח את המוזיאון האיסלאמי שמצוי במתחם. בסוף השבוע שעבר אמר המלך לעיתונאים ואנשי תקשורת כי הוא נוהג להעלות את הסוגיה הפלסטינית ואת ירושלים בכל הזדמנות, וכי אין קול שנותן ביטוי לנושאים האלה כמו קולה של ירדן. זו הייתה עקיצה שכוונה לגורמים אחרים בעולם הערבי, כמו סעודיה, שקיבלו את הקרדיט על פתרון המשבר בהר הבית.

 

ברקע הביקור - גם תקרית הירי של המאבטח הישראלי בירדן ופסימיות הולכת וגוברת ברשות הפלסטינית באשר ליכולתו של ממשל טראמפ להתניע מחדש את התהליך המדיני, למרות האופטימיות הזהירה שנרשמה בחודשי כהונתו הראשונים של נשיא ארה"ב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המלך עבדאללה ברמאללה
צילום: AFP
מומלצים