שתף קטע נבחר

יונה יהב: "לא נפקיר את עובדי חיפה כימיקלים"

בפגישה שנערכה בין ראש עיריית חיפה לנציגי ועד העובדים של חיפה כימיקלים צפון וארגוני הסביבה אמר יהב: "אם הנהלת החברה תציג את כל המסמכים כפי שנדרשה יינתנו הרישיונות להפעלת איזוטנקים"

בפגישה עם ועד העובדים של חיפה כימיקלים צפון הוחלט כי עיריית חיפה תעשה כל שביכולתה לממש את חלופת האיזוטנקים כדי לפתור את משבר הפיטורים בחיפה כימיקלים. זאת לאחר שחברי כנסת רבים העבירו ביקורת על ראש עיריית חיפה, יונה יהב, בדיון בוועדת הכספים השבוע.

 

הפיטורים בחיפה כימיקלים: שיאו של מחדל מתמשך

עובדי חיפה כימיקלים מתבצרים ומבעירים צמיגים: "מי יקבל אותנו לעבודה?"

 

ראש עיריית חיפה, יונה יהב אמר: ״פתרון שמתאים למפעל בדרום יכול להתאים באותה במידה למפעל בצפון ואין כל סיבה להפרדה בין המפעלים. לא נסכים להפקיר את עובדי חיפה כימקלים צפון ואפשר להחזיר את המפעל לפעילות מלאה מחר בבוקר באמצעות איזוטנקים". יהב התחייב שאם הנהלת החברה תציג את כל המסמכים כפי שנדרשה ינתנו הרישיונות להפעלת איזונטקים.

הפגישה בין הצדדים המעורבים (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה) (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)
הפגישה בין הצדדים המעורבים(צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)
 

יו״ר ועד חיפה כימקלים צפון אלי אלבז ציין כי "אנחנו הולכים יחד עם ראש העיר לפגישה עם השרים בירושלים. כנראה שבהנהלת חיפה כימקלים שכחו שיש עובדים גם במפעל בצפון ולא רק בדרום. אנחנו דורשים להגיע להבנות מיידיות כדי לחזור לעבודה. לא יכול להיות שמפעל כל כך רווחי יפטר עובדים, ולא נסכים שרק המפעל בדרום יעבוד. כל העובדים זכאים לפרנסה ותעסוקה להם ולמשפחותיהם".

 (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה) (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)
(צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

 

בדיון בוועדת הכספים שנערך השבוע אמר מנכ"ל חיפה כימיקלים כי "אנחנו לא מבקשים שום דבר. לא ביקשנו שום דבר. אנחנו בסך הכל אומרים – המשבר יכל להגיע לפתרונו עם החלטת הממשלה. אנחנו בסה"כ מבקשים לקיים את החלטת הממשלה. אין לנו פיתרון. תוך 3 שבועות עד חודש אפשר להביא אוניה קטנה לנמל חיפה. כדי שהאופציה הזו תתממש צריך רישיון עסק".

 

חברי הכנסת העבירו ביקורת על ראש עיריית חיפה יונה יהב: "אנחנו מנהלים דיון על פיטורים מיותרים", אמרה ח"כ שלי יחימוביץ', "ראש העיר מתנער מהעובדים בכל מיני תרגילים". ח"כ אורן חזן ציין כי "יש בנאדם אחד שלא מבין בפיתרונות וזה יונה יהב".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדי חיפה כימיקלים מפגינים
מומלצים