שתף קטע נבחר

"דספזלטוב" - הגרסה החרדית הכשרה למהדרין

איך רוקדים "דספסיטו" על רחבות הריקודים הנפרדות? קבלו את "דספזלטוב" של עמירן דביר, בלי התיאורים הפיגורטיביים השמורים לשיר המקורי, אבל עם הרבה אקשן - בעיקר בצילומים, שנערכו ביפו בתוך ההפגנות הסוערות. זה נגמר בחיבוקים הדדיים - ובריקוד משותף שנכנס לקליפ

 

ביוטיוב "דספסיטו" כבר שבר שיאים עם למעלה משלושה מיליארד צפיות, שמיקמו את הממתק הפורטוריקני במקום הראשון בהיסטוריית הצפיות של אתר שיתוף הסרטונים. עכשיו מבקש הזמר והיוצר עמירן דביר לקרוע את רחבות הריקודים הנפרדות עם הגרסה החרדית הכשרה למהדרין.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

קבלו את "דספזלטוב" – כאן בקליפ בכורה, במיוחד לגולשי ynet. בלי תיאורים פיגורטיביים ורומנטיים השמורים לשיר המקורי, אבל עם החוויה האישית של היוצר. "זה שיר שהציבור החרדי כל הזמן מבקש", מספר דביר. "לכן כתבתי לו מילים שמתארות את ההרגשה שלי כל ערב על הבמה, כשאני משמח חתנים וכלות".

 

בלגן ביפו

לצורך הקליפ גייס דביר את קלוד דדיה שיהיה אמון על הכוריאוגרפיה, את ליאת אשורי להיות אחראית על הסטיילינג - ואת יפו בשביל התפאורה. אלא שמועד הצילומים נפל, למרבה הצער, על המהומות שאירעו בעיר לפני כשבועיים. "באותו יום היו ההפגנות הגדולות", דביר מספר, "וחלק מהצוות לא רצה להשתתף מתוך פחד. אמרתי להם שאני מהמר שהמוזיקה תגרום לכולם להתחבר.

 

"לקחו ממני את שם השיר והבטיחו להשמיע אותו ביפו" (צילום: מאיר לביא) (צילום: מאיר לביא)
"לקחו ממני את שם השיר והבטיחו להשמיע אותו ביפו"(צילום: מאיר לביא)

 

"לקחנו הימור גדול והתחלנו לצלם", אומר דביר. "במקביל החלו להתאסף בני נוער, והתחיל דין ודברים. אמרתי להם: 'חכו. אני שם את השיר - ואתם תחליטו אם אתם רוצים לעשות בלגן או לרקוד איתנו ולהראות לכולם שמוזיקה זה דבר מחבר' - וכך היה.

 

"התחלנו עם המוזיקה, ופתאום את רואה את הסובבים מדברים בינם לבין עצמם". על מה שקרה אז אפילו דביר לא חלם: "משכתי אותם והתחלנו לרקוד, ואז הם הרימו אותי על הכתפיים, ובסוף התחבקנו. הם לקחו ממני את השם של השיר והבטיחו להעלות אותו ולהשמיע אותו ביפו".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות:

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר לביא
כמו לואיס פונזי. דביר
צילום: מאיר לביא
מומלצים